Oyun Haberleri

Street Fighter 6, sadece 5 haftada 2 milyon satış rakamına ulaştı

Street Fighter 6

Street Fighter 6, 2 Haziran’da piyasaya sürüldüğünden beri onaylanabilir bir hit oldu.

Kendi %89 Street Fighter 6 incelemem de dahil olmak üzere eleştirel tepkiler parlıyor ve oyuncular dünyanın her yerinden ateş topları atmak ve pervasızca terk ederek bacaklarını sallamak için dalıyorlar. Dövüş oyunu son derece başarılı oldu, o kadar ki Capcom, beş hafta içinde iki milyonun üzerinde kopya satmayı başardığını açıkladı, bunların bir milyonu yalnızca lansman hafta sonundan geldi.

Daha fazla gör

Bunlar tür için bazı iyi rakamlar ve Capcom’un 10 milyon ömür boyu satış hedefini karşılama hızında görünüyor. Karşılaştırma için Street Fighter 5, ilk altı haftasında yaklaşık 600.000 kopya daha az sattı ve orijinal 2 milyon satış hedefini kaçırdı. Yedi yılda yaklaşık 7 milyon kopya satarak en çok satan ev konsolu girişi oldu. Oyunun Street Fighter 6’dan çok çok daha kötü bir durumda piyasaya sürüldüğü düşünülürse, ikincisinin sürekli olarak iyi satmaya devam ettiğini görmek beni şaşırtmayacak. Diğer büyük dövüş oyunu serisi Mortal Kombat, dört yılda en az 15 milyon kopya sattı.

Capcom’un SF6’nın rekabetçi sahnesine yaptığı yatırım kesinlikle bu sayıların artmasına yardımcı olacaktır. Bir sonraki Capcom Kupası için masadaki 2 milyon dolarlık ödül havuzuyla (1 milyon doları büyük kazanana gidecek) ve turnuva yasal olan Modern kontrol seçeneği sayesinde daha ulaşılabilir bir oyunla eminim öyle olacak insanları oyunu alıp denemeye teşvik etmek.

İlk DLC karakteri Rashid de ufukta görünüyor ve üç dövüşçünün daha gelecek yılın başlarında çıkması planlanıyor. Dört gözle bekleyecek çok şey var ve oyun kaçınılmaz olarak yolda bazı lezzetli indirimler aldığından, sadece tuhaf Yakuza-lite tek oyunculu modunu denemek için bile olsa, oyunu almak için daha da büyük bir teşvik olacak.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Microsoft, İngiltere'nin onayının ardından satın almayı hızla kapattığı için Bobby Kotick, '2023'ün sonuna kadar' Activision CEO'su olarak kalacak