Oyun Haberleri

Elon Musk, Twitter’ın avukatlarını Konulara gönderirken ‘acıyı saklayan Instagram’ın sahte mutluluğu’ ile dalga geçiyor

Elon Musk and Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg’in Meta’sı, Twitter rakibi Threads’i başlattı ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, bu konuda son derece normal bir durum yaşıyor. Threads, baştan aşağı bir Twitter taklitçisidir ve büyük ölçüde Musk’ın görevi devraldığından beri oynaklığı sayesinde, Twitter’ın çalkantılı bir eski zaman geçirdiği bir zamanda yayına giriyor. Şimdi Musk avukatları gönderiyor ve bu konuda oldukça önemsizleşmeye başladı.

Meta, 30 milyondan fazla kişinin Threads’e kaydolduğunu (Twitter’ın tahmini 350 milyon kullanıcısı var) ve satış konuşmasının “arkadaşça” bir sosyal medya platformu olduğunu söylüyor. Uygulamayı indirdim ve evet, temelde Twitter ve şu anda pek çok insan Twitter’da olmamakla ilgili şakalar yapıyor ve en sevdikleri gazozları tartışıyor. Daha büyük bir karakter sınırı ve trend veya hashtag olmaması gibi farklılıklar vardır, ancak görünüm ve his hemen hemen aynıdır.

Bu yüzden Musk’ın burada yasal bir açı olabileceğini düşünmesi muhtemelen şaşırtıcı değil. Semafore raporlama ile Twitter’ın baş avukatı Alex Spiro’nun Çarşamba günü Mark Zuckerberg’e sert ifadelerle yazılmış bir mektup gönderdiğini söyledi.

Spiro, “Twitter, fikri mülkiyet haklarını sıkı bir şekilde uygulama niyetinde ve Meta’nın herhangi bir Twitter ticari sırrını veya diğer yüksek düzeyde gizli bilgileri kullanmayı durdurmak için acil adımlar atmasını talep ediyor.” Mektup, Meta’yı “Twitter’ın ticari sırlarına ve diğer son derece gizli bilgilere erişimi olan ve erişmeye devam eden” düzinelerce eski Twitter çalışanını işe almakla suçluyor ve ardından “Meta’nın taklitçi” Konular “uygulamasını oluşturmakla görevlendiriliyor. [using] Twitter’ın ticari sırları ve diğer fikri mülkiyet hakları.”

Çalışanlardan bahsediliyor çünkü Twitter’ın ciddi bir şekilde peşinden gitmek istiyorsa büyük bir sorunu var: ABD telif hakkı yasası fikirleri korumaz. Yani Twitter’ı kopyalamak sorun değil; ancak bunu yapmak için Twitter kodunu kullanmak büyük bir hayır-hayır olur.

Yanıt olarak Meta sözcüsü Andy Stone, Threads natch’ta “Threads mühendislik ekibindeki hiç kimse eski bir Twitter çalışanı değil: bu bir şey değil” dedi.

OKU  The Last of Us ortak yaratıcısı HBO şovundan 'kredi veya beş sent almıyor'

Demek istediğim, böyle derdi. Bunun ilginç yönü, Musk’ın Twitter’ı devraldıktan sonra yaptığı ilk işlerden birinin iş gücünü kesinlikle sindirmek ve binlerce kişiyi işten çıkarmak oldu. Bazı personelin daha sonra Meta’ya geçmesi ihtimalinin ötesinde değil, ancak Twitter’ın gerçekten burada endişe kaynağı olup olmadığı veya sadece inmeyi umarak dağınık atış yapıp yapmadığı belirsiz.

Elon Musk dedi cevap olarak “rekabet iyidir, hile yoktur” şeklindeki yasal yazının tartışılmasına. O ve Zuckerberg, son haftalarda birbirleriyle bir kafes maçı yapmaya karar verdikleri tuhaf bir konu da dahil olmak üzere bir söz savaşına girdiler ve Threads’in piyasaya sürülmesinin ardından Zuckerberg, 11 yıl sonra ilk kez tweet atarak ayıyı dürtmeye karar verdi. ile… Örümcek Adam işaret eden meme.

Mark Zuckerberg bir Spider-Man memesini tweetliyor.

(İmaj kredisi: Twitter)

Musk bunların hiçbirine sahip değildi ve gözyaşlarına boğuldu ve itiraf etmeliyim ki bu milyarder savaşının bayağılığını biraz eğlenceli buluyorum. Musk yanıtladı sahte şokta Zuckerberg’in 19 yaşındayken gönderdiği, Meta kurucusunun yeni ortaya çıkan hizmetinin kullanıcılarına verilerini özgürce verdikleri için “aptal pislikler” dediği eski bir mesaj gönderen kullanıcılara. yapmaya devam etti uğursuz beyanlar Meta’nın insanların gördüklerini nasıl görünmez bir şekilde manipüle edeceği konusunda (Twitter da bunu yapmıyor mu?), buna katılıyorum Threads logosu bir tenyaya benziyorile cevap verdi Şakalara ağlayan gülen emojiler Konular hakkında ve işte darbe de zarafet:

“Twitter’da yabancılar tarafından saldırıya uğramak kesinlikle tercih edilir” gürleyen Musk“acıyı gizleyen Instagram’ın sahte mutluluğuna dalmaktansa.”

Bunların hepsi çok fazla göğüs atıyor ve görünüşe göre Zuckerberg toplum içinde ne kadar az şey söylerse Musk o kadar sinirleniyor. Çalışan şeklinde bir sigara tabancasının yokluğunda, yasal davanın devam etmesi o kafes maçından bile daha az olasıdır ve elbette buradaki asıl mücadele çok daha basittir: Konular Twitter’ın seviyesine ve ötesine ölçeklenebilir mi, yoksa gidiyor mu? büyük bir tantanayla başlayan ve sonra kaybolan başka bir Meta teklifi olmak.

OKU  Factorio 3,5 milyon kopya sattı

Yeni atanan “Sıklıkla taklit ediliyoruz” dedi Twitter CEO’su Linda Yaccarino dün, “ancak Twitter topluluğu asla kopyalanamaz.” Yaccarino, kavga eden bu milyarder bebeklere bakıyor ve neye kaydolduğunu merak ediyor olmalı.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.