Oyun Haberleri

Studio, hayatta kalması için sevilen yok edilebilir FPS’sini ücretsiz hale getiriyor

A big mech looks over a battlefield in Blockstorm.

GhostShark Games en çok 2019’larla tanınır benzersiz aralıklı bilinmez Hala Orada (yeni sekmede açılır), ancak stüdyonun ilk oyunu 2015’in Blockstorm’uydu. Oyun, temel olarak, Minecraft’tan ilham alan bir sanal alanla hızlı Quake tarzı bir nişancıyı bir araya getirdi ve ikinci kısmı avatarların, haritaların, modların ve silahların kapsamlı bir şekilde özelleştirilmesine izin verdi.

Blockstorm, ömrü boyunca Steam eleştirmenlerinden neredeyse evrensel bir beğeni topladı ve 6.500’ün biraz altında inceleme onu “çok olumlu” olarak değerlendirdi, ancak son incelemeler o kadar da iyi değildi. Temel olarak bunun nedeni, yalnızca çok oyunculu bir oyun olması ve geçen yıl içinde oyuncu tabanının başka şeylere geçmesidir. Yani GhostShark ve yayıncı IndieGala’nın vermesi gereken bir karar vardı… ve bu karar verildi Meta gibi şirketlerin yaptığının tam tersi (yeni sekmede açılır).

Blockstorm’u gökyüzündeki o büyük voksel mezarlığına göndermek yerine, arkasındakiler onu serbest bırakmayı seçtiler. Blockstorm, son yıllarda yaklaşık 5 $ indirimli fiyattan satıldı ve bunun bile altında sık sık indirimler yapıldı, ancak şimdi tüm kit ve kabin şimdi, nish, bir şarkı için sizindir. Steam kitaplığınıza sadece bir tıklama (yeni sekmede açılır).

GhostShark yaptığı açıklamada, “Yıllar boyunca destekleri ve geri bildirimleri için özel oyuncu topluluğumuza teşekkür etmek istiyoruz” dedi. “Ücretsiz oynamanın, tüm sadık hayranlarımıza ve ilgili topluluğumuza hediye etmemizin, daha da fazla oyuncuyu Blockstorm topluluğuna katılmaya ve oyunun tadını çıkarmaya teşvik edeceğini umuyoruz.”

Dişlere bir tekme atmaktan iyidir. Bunun Blockstorm’a yeni bir yaşam süresi vermek için yeterli olup olmadığı henüz görülmedi, ancak burada GhostShark’ın “tutku projesi” dediği şeyin olduğundan çok daha fazla başarıya sahip olduğunu kolayca hayal edebilecek kadar popüler öğeler var: Ve belki de bu sihirli bedel: sıfır etiketi, onu bir süre canlı tutmaya yetecek kadar oyuncuyu çekecektir.

Tanrı biliyor ki, bir stüdyo artık ayakta kalacak kadar oyuncusu olmayan eski bir oyunu kapattığında hepimiz homurdanıyoruz: Bu nedenle, Blockstorm’u sessizce satıştan kaldırmak yerine canlı tutmaya çalışmak alkışlanmalı.

OKU  Dragon Age: Dreadwolf Yapım Direktörü 19 Yıl Sonra BioWare'den Ayrıldı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.