Oyun Haberleri

Todd Howard, Fallout TV dizisine ilk bakış: ‘dramatik ve karanlık’ ama ‘biraz göz kırpıyor’ diyor

Todd Howard, Fallout TV dizisine ilk bakış: 'dramatik ve karanlık' ama 'biraz göz kırpıyor' diyor

Yaklaşan Fallout TV dizisi 12 Nisan 2024’te yayınlanacak ve destekçisi Amazon Prime, Vanity Fair ile kamera arkasına ilk bakışı paylaştı. Oyunun retro-fütüristik kıyamet sonrası estetiği, bir TV şovu için doğal bir uyum gibi görünüyor ve yaratıcı başrollerin seçimi daha iyi olamazdı: karı koca ekibi Jonathan Nolan ve Westworld serisiyle tanınan Lisa Joy ( Her ne kadar ilk sezondan sonra izlememiş olsam da mükemmel olduğunu düşündüm).

Dizinin ana karakterleri arasında, oyuncu karakterleri gibi tüm hayatını bir kasada geçiren Lucy (Yellowjackets yıldızı Ella Purnell tarafından canlandırılıyor) ve kasa gözetmeni olan babası Hank (Kyle MacLachlan) yer alıyor. Bir tür kriz, Lucy’nin kasadan çıkıp bildiğimiz ve sevdiğimiz çorak araziye girmesine neden olur. Gösterinin açılış üç bölümünü yöneten Nolan, “Oyunlar, sahip olanlar ve olmayanlar arasındaki bölünme kültürüyle ilgili ve ne yazık ki bu ülkede ve dünyada son on yılda giderek daha da keskinleşti” diyor. “Bunun hakkında harika, spekülatif kurgu yoluyla konuşabiliyoruz.”

Temel kurgu, Lucy’nin hoş ama saf bir insan olduğu ve kasanın şımartılmış varoluşunun onu yukarıda olanlara kötü hazırladığı gibi görünüyor. Nolan, böyle bir ortamda erdemin doğasına şöyle işaret ediyor: “İlişkili… bu lüks bir erdem. Kendi bakış açınıza sahipsiniz çünkü hiçbir zaman yemeğiniz bitmedi, değil mi?”

Todd Howard da baş yapımcı olarak görev yaptığı programda yer alıyor. Howard, “Mizah tarzı, şiddetin düzeyi, şiddetin tarzı üzerine pek çok konuşma yaptık” diyor ve bunun bize KDV hedefleme sistemini ve onun güzel aksaklıklarını veren Fallouts’u yöneten bir adamdan gelmesi oldukça eğlenceli. yavaş çekimdeki eğlenceler. “Bakın, Fallout çok dramatik, karanlık ve kıyamet sonrası olabilir, ancak biraz göz kırpmanız gerekiyor…. Bence bu iğneyi TV şovunda gerçekten iyi işlediler.”

OKU  Battlefield 2042 bu hafta Steam'de oynaması ücretsiz

Howard, böyle bir projeye yönelik daha önceki çeşitli yaklaşımları ve bunların neden reddedildiğini tartışıyor ve insanlar Fallout 3 filmi yapmak istediğinde düşüncelerinin temelde “Evet, bu hikayeyi anlattık” olduğunu söylüyor. Fallout TV şovu, oyunların evreninde kendi hikayesiyle geçiyor ve Howard’ın söylediğine göre bu bir kanon: bu ilginç bir ayrıntı ve oyunlara dayalı başka şovlar görsem pek şaşırmayacağım bir yaklaşım.

Walton Goggins, Amazon'un Fallout TV dizisinde gulyabani ödül avcısı rolünde.

(Resim kredisi: Amazon Prime Video)

En ilgi çekici olanı, büyüleyici derecede iğrenç karakterlere sahip olan Walton Goggins’in canlandırdığı Ghoul adında bir ödül avcısı olan başka bir baş karakterdir. Ghoul yüzlerce yaşında ve dizi onun hem insan geçmişini hem de bugününü araştırıyor. Nolan, karakteri büyük ölçüde İlahi Komedya’nın Dante’ye öbür dünyada liderlik eden İtalyan şairine dayanan Virgil karakteriyle karşılaştırıyor.

“O bizim rehberimiz ve kahramanımız oluyor [older] Onu dünyanın sonundaki düşman olarak anlasak da” diyor Nolan. “Çok mesafe kat etti ama yine de havalı ve bir çeşit çekiciliğe sahip.

Nolan, “Burada nazikçe kaçınmaya çalıştığımız şeylerden biri, ‘Onlar iyi adamlar ya da kötü adamlar’ gibi ikili düşünce tarzıdır” diyor. “İyi adamlar ve kötü adamlar kim olursa olsun, bütün dünyayı mahvettiler. Yani artık çok daha gri bir alandayız.”

Americana, insanın insana karşı insanlık dışılığı ve burnu olmayan Walton Goggins: bana çok eğlenceli geliyor. Zaten bunu yakında hepimiz öğreneceğiz: Fallout, 12 Nisan 2024’te Amazon Prime videosuyla yayınlanacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.