Oyun Haberleri

Bethesda, Fallout 4’e bir ‘newvegas2’ dalı ekleyerek New Vegas’ın devamı söylentilerini ateşledi

Fallout: New Vegas key art of the ranger

Fallout hayranları, 4 Nisan’da SteamDB’de görülebilen bir güncellemeden sonra Fallout 4’ün Steam’deki arka ucunda yapılan değişiklikler konusunda kafa karıştırıyor. (yeni sekmede açılır), “newvegas2” etiketli bir şube ekledi. Bu, bir geliştiricinin yeni içerik eklenmeden veya bir beta testi başlamadan önce yapabileceği türden bir değişikliktir, ancak adlandırılma şekli oyuncuları meraklandırdı. (yeni sekmede açılır) Bethesda’nın Obsidian’s Fallout: New Vegas’ın devamı niteliğinde bir oyun veya Fallout 4’ün motorunda yeniden düzenlenmiş bir sürüm planladığı anlamına gelebilirse.

Bir gün sonra Bethesda, belki de tüm bu spekülasyonları bastırmak için şubeyi sildi. Bunu başaramadı, çünkü biz hâlâ buradayız, spekülasyon yapıyoruz.

En olası cevap, Bethesda’nın 2023’te geleceğini duyurduğu Fallout 4 yeni nesil güncellemesiyle bağlantılı olduğu ve “yüksek kare hızları için performans modu özellikleri, 4K çözünürlüklü oyun için kaliteli özellikler, hata düzeltmeleri ve hatta bonus Oluşturma” içereceği. Kulüp içeriği!” Benzer şekilde süslü Skyrim Yıldönümü Sürümü çıktığında, daha önce Skyrim için mevcut olan tüm Kreasyonları içermesinin yanı sıra, daha önceki Elder Scrolls oyunları Morrowind ve Oblivion’a atıfta bulunanlar da dahil olmak üzere 26 yeni yapımla geldi.

Bu nedenle, bu şubenin adı, New Vegas temalı yeni bir Yaratılış Kulübü paketinin onuruna verilmiş olabilir. Mağazada, doğrudan NCR’den bir anti-malzeme tüfeği ekleyen bir Yaratılış zaten var, bu nedenle Bethesda, Obsidian’ın Fallout oyununun bir kısmını kendi oyununa sokmaktan açıkça çekinmiyor. Fallout 76’daki New Vegas kutu sanatındaki gibi giyinmek için bir korucu zırhı takımı bile alabilirsiniz – oradan Fallout 4’e taşınması muhtemelen oldukça kolay olacak bir şey.

Mojave’nin tüm gruplarını temsil eden bir teçhizat ve güç zırhı boya işleri koleksiyonu daha muhtemel görünse de, Fallout 4 DLC olarak gelse bile New Vegas’ın devamı fikri kesinlikle çekici. Daha geçen yıl, Obsidian CEO’su Feargus Urquhart “başka bir Fallout oyunu yapmayı çok seveceğini” söyledi. Ve tabii ki New Vegas’ın Fallout 4’ün motoruyla yapılmış yeniden düzenlenmiş bir versiyonunu görmek isteyenler var çünkü Fallout 4: New Vegas modu aslında tam da bunu yapıyor, daha küçük ölçekte ise Project Mojave modu (yeni sekmede açılır) Veronica, Arcade, Raul ve Rose gibi bazı arkadaşlarını getiren bir yardımcı mod ile birkaç New Vegas lokasyonunu yeniden yarattı.

Bethesda’nın Skyrim Anniversary Edition’ın lansmanından dersini aldığını ve Fallout 4’ün yeni nesil güncellemesinde sona eren her şeyin mod yapımcıları için o kadar da baş ağrısı olmadığını umuyoruz. Yeni eklemeleri biraz daha heyecan verici olsaydı da güzel olurdu. Yaratılış Kulübü, Fallout 4’e ilk eklendiğinde, Chris onu bir test sürüşüne çıkardı ve tekliflerinden bir nevi etkilenmişti.

OKU  Activision Blizzard geliştiricisi Proletariat sendikalaşıyor

Bu arada, Obsidian’ın seriye girişini tamamen parlak ve yeni bir şekilde yeniden oynatmak istiyorsanız, varsayımsal bir yeniden düzenleme beklemenize gerek yok. Mod yapımcıları her şeyi halleder ve en iyi Fallout: New Vegas deneyimini yaşayabilmeniz için onu ince ayar yapmanızı sağlayacak bir kılavuzumuz var.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.