Oyun Haberleri

Ubisoft, çevrimiçi taciz ve tehditlerin ‘en uç durumlarını’ ele almak için Birleşik Krallık polisiyle iş birliği yapıyor

A police tape warning people not to cross beyond it.

Oyun endüstrisi giderek büyüdükçe ve oyuncular birbirine daha bağlı hale geldikçe, zehirli davranış sorunu geliştiriciler, yayıncılar ve aşırı durumlarda yetkililer için arka plandaki bir endişe olmaktan çıkıp önemli bir sorun haline geldi. Şimdi, birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılanacak bir hareketle yayıncı Ubisoft, İngiltere polisi ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu (teşekkürler (yeni sekmede açılır)) bu, en kötü çevrimiçi taciz ve tehdit vakalarının kuvvete hızlı bir şekilde uygulandığını görecektir.

Bu, türünün ilk örneği ve Ubisoft’un Newcastle merkezli müşteri ilişkileri merkezine dayalı, yayıncının dünya çapında işlettiği beş şirketten biri. Bu yerler, oyun topluluklarının olumlu yönleriyle ilgilenir, para iadesi gibi müşteri sorunlarını ele alır ve aynı zamanda zehirli şeylerle de ilgilenir.

Northumbria Polis Gücü ile yapılan anlaşma, uzman memurların Ubisoft personelini olumsuz çevrimiçi davranışlar konusunda eğitmesini ve Ubisoft’un ciddi zarar ve hatta hayati tehlike potansiyeli olduğuna inanılan aşırı durumlar için hızlı takip seçeneğine sahip olmasını sağlayacak. Polis daha sonra konuyu ele alacak ve nasıl ilerleyeceğine karar verecek.

Ubisoft’un müşteri merkezinin kıdemli direktörü Damien Glorieux, “Tarihin doğru tarafında olmak istiyoruz” dedi. “Milyonlarca oyuncumuz ve on milyonlarca etkileşimimiz var: Peki olayları nasıl tespit edebiliriz? Bu göz korkutucu ama aynı zamanda çok önemli, bu yüzden bu anlaşmayı imzalamak ve işleri düzeltmeye çalışmak istedik. .”

Glorieux, bunun yalnızca “en uç vakalara” odaklanacağını ekliyor ve Ubisoft’un ele aldığı şikayetlerin %0,01’inden daha azının sonunda polise sevk edileceğini tahmin ediyor. Toksik bir şekilde davranan oyuncuların çoğu, hesaplarının askıya alınması veya yasaklanması gibi denenmiş ve güvenilir bir yaptırımla karşılaşmaya devam edecektir.

Bu aşırı davranış vakalarıyla ilgilenen ekipte çalışan Ubisoft’tan Andrew Holliday, “Bu sadece bir oyun sorunu değil, bir internet sorunu” dedi. Holliday, Norveç’te yakın zamanda yaşanan bir vaka örneğini veriyor: “Müdahale eşiğimizi aşan şeyler söylendi ve davranışlar sergilendi. Birleşik Krallık vatandaşı değillerdi, Norveç makamlarını dahil edebildiler. Bunu özel bir vatandaş olarak yapmaya çalışmaktan çok daha hızlı, daha verimli ve daha güvenliydi.”

OKU  Yeni Tomb Raider oyunu Amazon tarafından yayınlanacak

Dedektif Baş Müfettişi Deborah Alderson, “Polislik sürekli değişiyor, talepler gelişiyor ve her zaman farklı zorluklarımız var” dedi. “İşimiz onunla gelişmek.” Alderson, bu düzenlemenin diğer yayıncılar ve polis güçleri tarafından çoğaltıldığını görmek istediğini ve bu anlaşmanın bir süredir hazırlık aşamasında olmasına rağmen, daha geniş çapta nasıl uygulanabileceğine dair bir planı bilgilendirmek için de kullanıldığını söylüyor.

Daha iyi bir dünyada böyle şeylere ihtiyacımız olmazdı ama ne yazık ki bu dünyada yaşıyoruz. Saçma sapan konuşmalardan payına düşeni görmüş kır saçlı yaşlı bir savaşçı olarak bile, yıllar boyunca oyun topluluklarında saçlarınızı beyaza çevirebilecek şeylerle karşılaştım ve Birleşik Krallık’ta bu özel sorun olmasa da, nasıl olduğunu kaçırmak imkansız Swatting gibi aşağılık uygulamalar daha yaygın hale geldi (hem oyunlarda hem de daha geniş çevrimiçi ekosistemde). Çevrimiçi ortamda pek çok kötü davranış önemsizdir ve şirket içinde ele alınabilir ve alınmalıdır, ancak aşırı durumlar için bunun gibi bir işbirliği hem mantıklı hem de gerekli görünmektedir. Bu anlaşma türünün ilk örneği: Son olmayacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.