Oyun Haberleri

Umutlar yüksek: Starfield, Steam’in küresel en çok satanlar listesinde ikinci sıraya yükseldi

Starfield companions - a man in a white space suit, speaking, next to an overlay showing his skills

Starfield şu anda ön satın alınabilir ve Bethesda’nın uzay RPG’si şimdiden Steam’de Counter-Strike: Global Offensive’in ardından en çok satan iki numaralı oyun oldu.

Grafik, CS:GO gibi oynaması ücretsiz bir oyunun neden zirvede oturabileceğini açıklayan gelire dayalıdır. ABD tablosunda, Starfield üçüncü sırada, 399 $ ‘lık Steam Destesi onu ikinci olarak geride bırakıyor, bu da yine satılan birim sayısının aksine gelirin belirleyici faktör olmasıyla açıklanıyor.

Starfield da pek ucuz sayılmaz. Starfield temel sürümü, belirli “üçlü A” oyunları için son zamanlarda sektör genelindeki bir fiyat artışını yansıtan 70 ABD dolarına mal oluyor. Ayrıca size beş günlük erken erişim, ilk hikaye genişletmesi (adını zaten duyurdular: Shattered Space), bazı görünümler ve film müziği ile sanat kitabının dijital kopyalarını sağlayan 100 $’lık bir Dijital Premium Sürüm de var.

Pazar günkü daha geniş Xbox Games Showcase’i izleyen bir all-Starfield vitrini olan Starfield Direct, Microsoft ve Bethesda’nın yapmak istediği işi açıkça yaptı: İnsanlar bu tehlikeli oyunu istiyor. Yayınlandıktan sonra on yıldan fazla bir süredir Steam’de en çok oynanan oyunlardan biri olan bir sonraki Skyrim olarak görülüyor. Büyük ayakkabılar.

Gördüklerimiz hakkında beğenilecek çok şey var. Örneğin, Starfield’ın özellik sistemi çok eğlenceli görünüyor: ziyaret edebileceğiniz uzaylı DNA’sına veya ebeveynlere sahip olma seçeneği ve The Elder Scrolls 4: Oblivion’dan Adoring Fan’ın dönüşü gibi bazı uygun açık dünya RPG aptallığı.

Ayrıca ekipte daha az olumlu tepkiler aldık – Robin kovboylardan hoşlanmıyor – ama açıkça birçok insan Bethesda’nın piyasaya sürüldüğünde 70 dolardan fazla harcadıkları için mutlu oldukları bir oyun çıkaracağından emin. Bethesda’nın buggy fırlatma rekoru ile.

(Microsoft, Starfield’ın gecikmeleri ve Bethesda’yı satın alarak eklediği QA gücüyle, bunun Bethesda Game Studios’un piyasaya sürdüğü en az hatalı oyun olacağını söyledi, ancak gördüğümde inanacağım.)

OKU  Bu Pi Pico projesi, QR girişleriyle tamamlanmış konuk Wi-Fi ağları oluşturabilir

Bethesda’nın gerçekten istemeyeceği şey, Cyberpunk 2077’nin lansmanıyla karşılaştırmalar yapmaktır; oyuncular bu oyundan çığır açıcı bir şey beklediler ve çok fazla kırılma yapan düzgün bir oyun aldılar. Cyberpunk şu anda Steam’in küresel en çok satanlar listesinde üçüncü sırada yer alıyor, bu yüzden kesinlikle patlama yapmadı, ancak CD Projekt’in RPG sahnesinde bir öncü olarak itibarını azalttı ve stüdyo bunu düzeltmek için iki yıl harcamak zorunda kaldı.

Cyberpunk konusunda, Cyberpunk’ın planlanan tek genişleme paketine son bakışımızı burada bulabilirsiniz. Bu, geçen hafta Steam’in en çok satanlar listesinde 8. sırada yer alan başka bir açıklama. Ekim ayında çıkacağını Xbox Showcase’te öğrendiğimiz Cities: Skylines 2 de listede 13. sırada yer alıyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.