Oyun Haberleri

Bu Diablo 4 oyuncuları, oyunun resmi olarak var olmayan gizli inek seviyesini bulmak için birlikte çalışıyor.

Photo of a cow

Diablo inek seviyesinden daha ünlü veya kalıcı olan birkaç video oyunu efsanesi var. Aslında Diablo’da (1997) bir inek seviyesi yoktur, ancak birinin söylentileri o kadar ısrarcı ve yaygındı ki, Blizzard bir tanesini Diablo 2’ye dahil etti ve daha sonra inek temalı seviyeleri Diablo 3’e ve hatta World of Warcraft’a getirdi. “Etkisi ve mirası” üzerine bir bölüm de dahil olmak üzere, özellikle inek düzeyine ayrılmış eksiksiz bir Wikipedia girişi bile var.

Bunun ışığında, Diablo genel müdürü Rod Fergusson, Diablo 4’te inek seviyesi olmadığını söylediğinde en azından bazı hayranlar şüphesiz şaşırdı ve hayal kırıklığına uğradı. Kinda Funny ile Mayıs ayında yapılan bir röportajda söyledi. “Ve bu nedenle, Diablo 4’te insanların aradığı gizli bir seviye yok.”

Bu, sağlam bir akıl yürütmeyle desteklenen oldukça açık bir ifadedir. Ancak herkes hayırı yanıt olarak kabul etmiyor: Artan sayıda Diablo 4 oyuncusu artık orada bir yere saklanması gerektiğine inandıkları bir inek katı arıyor – oyun boyunca dağılmış ipuçları olarak algıladıkları şeylerden kaynaklanan bir inanç. .

Bu ipuçlarından bazıları, Ked Bardu’daki değerli bir adak sunanlara bir kutsama sağlayabilecek olan “Öküz Tanrıları”na yapılan atıf gibi, görece alenidir.

(İmaj kredisi: Blizzard (The_Russman aracılığıyla))

Diğer sözde kanıtlar, örneğin bir Diablo 4 haritasındaki bu inek kafası gibi daha az ikna edicidir.

Ancak bazı sözde ipuçları açıkça zor olsa da, yakalanması zor sığırları arama eski moda bir internet hazine avına dönüşüyor. Bu meşgul Reddit dizisinde şu ana kadar keşfedilen her şeyin sürekli bir çetelesi var, bunların bir kısmı oyunda bulundu ve diğer bitler veri madenciliği yaptı ve yalan söylemeyeceğim, bu zorlayıcı bir tartışma yapıyor.

Benim için, Kanlı Tahta Parçası (“Yıpranmış, kan lekeli, yırtık pırtık deri kayışları olan bir tahta parçası. Bir tarafına ‘W’ harfi kabaca oyulmuş”) ve ağır hasar görmüş mavi bir “küf cilt” de dahil olmak üzere öğelerin varlığı benim için önemli. Gözden kaçırmak imkansız: Wirt’in tahta ayağı ve Tome of Town Portal, Diablo 2’deki gizli inek seviyesine bir portal açmak için gereken öğelerdir ve işte buradalar.

OKU  Industries of Titan'ın neon şehirleri, bu ay tam sürümüyle derinliklerden yükseliyor

(İmaj kredisi: Blizzard)

(İmaj kredisi: Blizzard)

Bir Diablo hayranı olan Carpeggios, inek aramayı o kadar ilgi çekici buldu ki, D4 – İnek Seviyesi Bulmama adlı çabayı desteklemek için bir Discord sunucusu başlattı.

Carpeggios bana Discord üzerinden “Reddit dizisinde gördüğüm veri madenciliği yapılmış ipuçları, ‘eğrinin önüne geçmek’ istemem için yeterliydi,” dedi. “Diğer oyunların çöpçü avı türü içerik yaptığını görüyorum ve çoğu zaman sadece ipucu bulmaya ve benzerlerine düşüyor … Bence avın bir ‘sonucu’ olmasa bile, hala birçok insan var. GTA5 Mount Chiliad komplosu gibi şeylere katılan insanları gördüğüm gibi, katılmaktan hoşlananlar.”

Carpeggios, Diablo 4 ineklerine kararlı bir şekilde inanmadığını söyledi ve kendilerini kovalamacaya kaptıran diğer birçok insanın da inanmadığından şüpheleniyor. Bunun yerine, birçoğunun kampanyayı yendikten sonra topluluk içinde yapacak yeni ve eğlenceli şeyler aradığını düşünüyor. Discord’u temelde aynı nedenle kurdu: Fergusson’un gizli bir seviyenin yokluğuna ilişkin açıklamalarını “görünürde” kabul ettiğini, ancak Discord’un etkileşimli doğasının, topluluğun bir araya gelmesi, paylaşması için daha iyi bir yer olacağını düşündüğünü söyledi. fikirler ve biraz eğlenin.

“Sanırım bir parçam, olabileceğimi bildiğim bir şekilde dahil olmak istedi, bu yüzden bir Discord başlattım” dedi.

Oyuncuların ortaya çıkardığı bazı şeylerin çok inandırıcı olduğuna şüphe yok: Ya Diablo 4’ün derinliklerinde bulunmayı bekleyen sırlar var ya da Blizzard’daki biri oyuncuların pahasına çok eğleniyor. Öte yandan, her ipucu sıcak değildir.

Carpeggios, “Bence benzersiz bir çetenin yumurtlaması ve bölgede ineklerin varlığı en az ilgi çekici,” dedi. “[People] Yine de haritada bir inek görmek bana ciddi bir ‘İsa kızarmış ekmek’ havası veriyor.”

Ancak çılgın ve aptalca fikirleri denemek “eğlencenin bir parçasıdır” – hiçbir şey olmasa bile “en azından memler ve komik teğetler elde edersiniz” – ve Blizzard’ın Diablo 4’te inek seviyesi olmadığı konusundaki ısrarı da öyle. Fergusson bunun orada olmadığını söylüyor ve Carpeggios ona inanıyor ama aynı zamanda Fergusson’un elbette şunu söyleyeceğini de biliyor: özellikle bir inek seviyesi varsa.

“‘İnek seviyesi yok’ sadece sonsuz bir merdiven, gerçek mi değil mi? Sadece kendi üzerine katlanır” dedi. “Bir inek seviyesinin olması için en iyi zaman, tüm sebeplerin inek seviyesinin olmadığını gösterdiği zamandır. Yani en azından benim için şu andaki eğlenceli kısım, umursamamak ve yine de denemek.”

OKU  Dark and Darker'ın Viral Olarak Popüler Alfa Testi Hafta Sonu Boyunca Uzatıldı

Sığınakta yeni bir “inek düzeyinde av” kanalı olan Diablo 4 Community Discord’un eklenmesiyle inek arayışı bugün önemli ölçüde kızıştı: Tartışmalar, teoriler, ekran görüntüleri ve ineklerin yerleri hızla ve öfkeyle uçuyor ve bir her şey için elle tutulur bir heyecan. Rod Fergusson ne derse desin, bu oyuncular Diablo 4’te inek ararken çok eğleniyorlar.

(İmaj kredisi: Blizzard)

(İmaj kredisi: Blizzard)

(İmaj kredisi: Blizzard)

Carpeggios, Sanctuary Discord’daki yeni kanalın sunucusunu geçersiz kıldığını kabul etti. Sanctuary’deki sunucunun işe yaramaması durumunda muhtemelen sunucusunu açık bırakacağını, ancak tanıtımını yapmaya devam etmeyeceğini söyledi. Yine de inek avında elini tutacak.

“Test etmem gereken birkaç fikrim var,” dedi. “Diablo 4’ün tadını çıkarıyorum ama 83. seviyede eziyetten yavaşlıyorum ve bu, bazı sezonluk içerik düşene kadar bana biraz daha fazla keyif verebilir. Bazen bu çöpçü avlarının topluluk yönü, birinin sadece ‘tökezlemesiyle’ sonuçlanır. ‘ demesi eğlenceli olabilecek bir şey üzerine. Daktilolarda sonsuza kadar yazan maymunlar, vb.

Fergusson, Carpeggios’un aksine, Diablo 4 inek durumu hakkında tamamen açık sözlü olup olmadığı konusunda soruları olan, sayıları giderek artan insanlar hakkında henüz yorum yapmadı. Blizzard’a, Diablo 4’te bir yerlerde gerçekten bazı gizli inekler olup olmadığı konusundaki fikrini değiştirip değiştirmediğini sormak için ulaştım ve bir yanıt alırsam güncelleme yapacağım. Ağız dışarıda.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.