Oyun Haberleri

Valve, Counter-Strike 2’de iki büyük değişiklik duyurdu: daha kısa maçlar ve haritaya özel yeni bir sıralama sistemi

Counter-Strike 2 header image

Bu yılın başlarında Valve, oyuncu tabanının küçük bir yüzdesini gülleri koklamaya davet eden sınırlı bir testin yanı sıra Counter-Strike 2’yi duyurdu. O zamandan beri geliştirici testi bazı şeyleri test etmek için kullanıyor: haritaları içeri ve dışarı döndürmek, yeni özellikleri birer birer eklemek ve genel olarak kitleler inmeden bu şeye ince ayar yapmak. Ve o zaman yakındır.

Yeni güncelleme, sıralama sisteminin elden geçirilmesini, harita uzunluğunda bir değişikliği, Inferno haritasının yeniden işlenmiş bir versiyonunu getiriyor ve sınırlı testi çok daha geniş bir Counter-Strike: Global Offensive oyuncusu yelpazesine açıyor.

Sıralama sistemindeki değişiklikler dikkate değer; tamamen yeni CS Derecelendirmesi, oyuncuların her rekabetçi sezonda yenilenen küresel ve bölgesel liderlik tablolarında nerede durduğunu belirliyor. Bu derecelendirme yalnızca Counter-Strike 2’deki ana rekabet odağı olması amaçlanan Premier modunda geçerli olacak ve Premier olmayan rekabetçi oynatma listeleri için ayrı derecelendirmeler geçerli olacaktır. İkincisi mevcut beceri sıralamasını kullanır ve harita başına uygulanır: böylece Dust 2’de Global Elite ve Vertigo’da gümüş olabilirsiniz.

Bunun üzerine rekabetçi bir maçta tur sayısında büyük bir değişiklik geliyor. Bu, geleneksel olarak 30 turdu; takımların her biri terörist ve terörle mücadeleci olarak 15’er tur oynuyordu ve beraberlik durumunda uzatma turları da mümkündü. CS2 geliştirici blogu, son on yılda “bir CS maçındaki yağları azaltmak ve tartışmasız tur sayısını azaltmak için ekonomi ve silah dengesine yönelik güncellemeler gönderdiğimizi” söylüyor.

Geliştiriciler, bu değişiklikler nedeniyle rekabetçi maçların daha az turla çözülebileceğini ve “daha kısa maçlar, oyuncuların daha fazla ve daha sık oynayabileceği anlamına geliyor” diye düşünüyor. Yani CS2’nin artık Premier, Rekabetçi ve Majors’da beraberlik olması durumunda altı turluk uzatma süresiyle birlikte maksimum tur sınırı 24 olacak.

Bu, CS:GO’ya birkaç yıldır kısa maçların getirilmesinden kaynaklanmaktadır; bunlar 15 rauntluk bir olaydır ve şaşırtıcı derecede iyi çalışmaktadır. Sıradan bir CS:GO oyuncusu olarak bu, akıllıca bir ayar gibi geliyor ve eğer hissi kaybetmeden ortalama rekabetçi maçın 15 dakika kadar ötesine geçerse, o zaman devam edin. Valve, “topluluk uyum sağladıkça maçların yapısının ve akışının zamanla gelişmesini” beklediğini ve daha fazla değişiklik için kapıyı açık bıraktığını ekliyor.

OKU  Sınırların Dışına Çıkarken Skyrim'de Görünenden Fazlası Var

Çoğu Counter-Strike oyuncusunun heyecan duyacağı değişiklik, Valve’ın artık “Sınırlı Teste mümkün olduğunca çok sayıda uygun oyuncuyu” davet etmesidir. Oyuncuların CS:GO Prime statüsüne, aktif bir CS:GO rekabetçi beceri sıralamasına sahip olmaları ve sınırlı testin mevcut olduğu bölgelerden birinde oynamaları gerekir. CS:GO’nun güncellenmeye başlayıp başlamadığını görmek için Steam’i kontrol etmeniz yeterli; büyük olasılıkla siz de dahilsiniz: Valve bu yazın tam sürümüne hazırlanırken bu, oyuncu havuzunu büyük ölçüde artıracak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.