Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty’de yeni bir oyun tarzı denemek ister misiniz? İşte yönetmenin ‘warlock netrunner’ yapısı

Cyberpunk 2077 monowire attack

Siberpunk söz konusu olduğunda ben bir ahmağım: Her zaman William Gibson’ın Neuromancer’ı ve onun önceki kısa öyküsü Johnny Mnemonic’in sayfalarından yayılan ilk radyoaktif serinlik dalgasının peşindeyim. Cyberpunk 2077’de tek telli siber yazılımı gördüğümde bunun benim için silah olduğunu biliyordum ve hatta Daha Cyberpunk yönetmeni Gabe Amatangelo bu haftaki bir röportajda bana Cyberpunk’ın 2.0 ve Phantom Liberty’deki beceri sistemindeki tüm değişikliklerden yararlanan belirli bir monowire yapısı önerdiğinde heyecanlandım.

Cyberpunk’ın monowire’ı üç ana siber yazılım eklentisinden biridir; diğer ikisi sert vuruşlu goril kolları ve keskin peygamber devesi bıçaklarıdır. Monowire, saf bir yakın dövüş silahı olmaktan uzaktır, ancak yine de düşmanları yüzdürmek için bir dizi saldırıda kullanılabilir; en büyük gücü, Cyberpunk 2077’nin hackleme sistemine nasıl bağlandığıdır. Benim için daha da önemlisi, kötü adam Johnny Mnemonic’i çağrıştırıyor: başparmağında gizli bir yuvaya yerleştirilmiş “monomoleküler bir filament” kullanan bir Yakuza suikastçısı.

Cyberpunk 2077’nin bu teğetini bir an için affedin, ancak Johnny Mnemonic’i hiç okumadıysanız, onun heyecan verici aksiyon sahnesi, tüm yazarlık ve tasarım kariyerlerinin yakalamaya çalıştığı türden çağrıştırıcı bir andır. Filmde, parmaklarının altında bıçaklar bulunan “jiletli kız” paralı asker Molly Millions, şehrin alt katmanlarından yüksekte asılı duran Lo Tek çimindeki geçmeli çelik kablolardan oluşan bir zemin üzerinde suikastçıyla karşı karşıya geliyor. Molly ve suikastçı yerde dans ettiğinde, her titreşim bir amplifikatör aracılığıyla besleniyor ve savaş müziğine dönüştürülüyor: “Çıkardığı ses, dünyanın sonu gibiydi, cenneti tutan tellerin gökyüzünde kırılması ve kıvrılması gibiydi.”

Tamam, konuya geçmeden önce kavgadan bir kesit daha: “Sosyal jestlerden çekinmeyen bir adamın zarafetiyle başparmağının ucunu çekip ona doğru fırlattı. Sular altında filament kırılan bir iplik gibiydi. Kendini dümdüz attı ve yuvarlandı, molekül yanından hızla geçerken çakıyı kaldırdı, çelik pençeler otomatik bir savunma mekanizması olması gereken bir hareketle ışığa doğru fırladı… Filamenti metrelerce genişlikte hayaletimsi çok renkli bir daireye geri çekti ve başparmaksız eli göğüs kemiğiyle aynı hizada tutarak onu önünde çevirdi. Bir kalkan.”

Hızlı bir mücadele – baştan sona sadece beş paragraf – ama tanrım, tokat atıyor.

Bu Phantom Liberty rehberleriyle Dogtown’u keşfedin

Cyberpunk 2077 Hayalet Özgürlük

(İmaj kredisi: CD Projekt Red)

Phantom Liberty’e nasıl başlanır?: Dogtown’a girin
Cyberpunk 2077 Kısıtlı Veri Terminalleri: Kalıntı Puanları Alın
Cyberpunk 2077 airdropları: Benzersiz ödülleri yağmalayın
Cyberpunk 2077 İkonik silahlar: Dogtown’daki en iyi silahlar
Cyberpunk 2077 1R-ONC-LAD fotoğraf konumları: Robota yardım et

OKU  Human: Fall Flat'i hatırladınız mı? 40 milyondan fazla insanın ödeme yaptığı ortaya çıktı

Cyberpunk 2077’nin monowire’ı, Gibson’ın hayal ettiği kadar kırbaç benzeri bir erişime veya kontrol esnekliğine sahip değil, ancak Phantom Liberty’ye hack’leri doğrudan uygulamasını sağlamak için eklenen bir yetenek, onu daha önce olduğundan çok daha çok yönlü bir silah haline getiriyor. gizlice kullanmak en mantıklısı. Amatangelo’ya oyuncuların ne denemesini tavsiye ettiğini sorduğumda aklına gelen ilk örnek şu oldu:

“O kadar çok var ki, ama ben kalıntı ağacından gelen monotel ile hileler yayan ağ koşucusu diyebilirim. Bu çok eğlenceli, özellikle de hafızanızı ve bekleme sürelerinizi yenilemek için kombolar ve ritim üzerinde çalışabiliyorsanız. Bunu monowire ile birlikte yaptığınızda, spreadlerden bonuslar alırsınız.

“Temel olarak, gerçekleşen kombolardan elde ettiğiniz bonuslar, bir kişiye bir debuff hack’i ayarlarsınız, bunu birkaç kişiye yayarsınız ve ardından hepsine bir takip hack’i uygularsınız; hepsinden bonusları ve hafıza iadelerini alırsınız Hack’lerinizi sakin bir tempoda sürdürme ritmine gerçekten girebilirsiniz. Bunu gizli hackleme yapısıyla da yapabilirsiniz, ki bu da kendi başına eğlencelidir elbette, ama bu daha çok bir “boş-ve-örme” işi herkesi bir şekilde bastırıyorum [build].

“Bir büyücü gibi diyebiliriz; bir büyücü ağ koşucusu.”

Monowire kılavuzumuzda bu yapının temel avantajlarından bahsettik, ancak esasen, resimlerde gösterildiği gibi Phantom Liberty’nin Kalıntı ağacından Jailbreak ve Veri Tüneli’ni alırken İstihbarat ağacının sol dalını maksimuma çıkarmak isteyeceksiniz. altında.

(İmaj kredisi: CD Projekt Red)

(İmaj kredisi: CD Projekt Red)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.