Oyun Haberleri

Vazgeçmeyin, Valve bizi Steam Deck 2 için yıllarca bekletecek

Steam Deck running Darktide

Steam Destesi önemli bir hit oldu. Yani, bir devam filmi kesin gibi görünüyor. Ancak, büyük bir performans yükseltmesine sahip herhangi bir Steam Deck 2, en az “birkaç yıl” uzakta kalır.

Steam Deck tasarımcısı Lawrence Yang böyle diyor. Eski Rock Paper Shotgun ile konuşuyorum (yeni sekmede açılır)Yang’ın özellikle söylediği şey, “beygir gücünde önemli bir artışa sahip gerçek bir yeni nesil Güverte birkaç yıl olmayacaktı.”

Bu gerçekten bir sürpriz olmamalı. Ne de olsa, Steam Destesi daha yeni birinci doğum gününü kutluyor. En azından AMD APU’su olmak üzere, çok sayıda özel olarak tasarlanmış ve devreye alınmış donanıma sahip çok şık bir kit.

Bu önemli bir yatırım anlamına gelir. Bu nedenle, tıpkı büyük oyun konsolları gibi, Steam Deck beğenileri de bu yatırımı telafi etmek için çok yıllık bir yaşam döngüsü gerektirir. Diyelim ki 18 ay içinde büyük bir yükseltme yapmak mali açıdan uçmayacak.

Yang ve Steam Deck tasarımcısı arkadaşı Pierre-Loup Griffais, oyun geliştiricileri için istikrarlı bir hedef sağlamanın faydaları olduğuna da dikkat çekiyor. Griffais, “Üst düzey güncel nesil oyunlar Deck’e ölçeklenebiliyor ve harika bir deneyim olabiliyorsa, bu aynı zamanda daha geniş bir bilgisayar yelpazesinde daha sorunsuz performans sağlıyor ve tüm oyuncu kitlesi için deneyimi geliştiriyor” diyor.

Ve yine daha geleneksel konsollarda olduğu gibi, Doom Eternal’a eklenen ışın izleme özelliğiyle gelen son güncellemeyle birlikte Steam Deck’in tüm yetenekleri hala açığa çıkıyor. (yeni sekmede açılır) Güvertede koşmak gösterir.

Elinizde buhar

Ekranda Elden Ring'den bir görüntünün yer aldığı Steam Deck

(İmaj kredisi: Gelecek, Yazılımdan)

Steam Deck incelemesi (yeni sekmede açılır): Valve’ın el bilgisayarı hakkındaki kararımız.
Buhar Destesi için Aksesuarlar (yeni sekmede açılır): Giyinmek
Steam Destesi kullanılabilirliği (yeni sekmede açılır): Nasıl alınır.
Buhar Destesi pil ömrü (yeni sekmede açılır): Yeni cihazın gerçek pil ömrü ne kadar?
Steam Deck – Öykünme rüya makinesi (yeni sekmede açılır): En üst düzey emülatör olarak Valve’ın el tipi donanımını kullanma.

OKU  Minecraft Hayranı Sevimli Küçük Kurbağa Modeli Yapıyor

Geçen yılın sonlarında bildirdiğimiz gibi, yeni nesil bir Güverte tam olarak ortaya çıkmadan önce, yükseltilmiş bir ekran ve daha iyi pil ile bir ara güncelleme görebiliriz. (yeni sekmede açılır). Ancak yakın zamanda ciddi bir performans yükseltmesinin olmayacağı yeterince açık.

Bugünün çip teknolojisinin kanayan sınırında teorik olarak neyin mümkün olduğunu düşündüğünüzde bu biraz sinir bozucu. Ancak mevcut Steam Deck’in önümüzdeki birkaç yıl içinde oldukça büyülü ve henüz beklenmedik şeyler yapabileceğinden şüpheleniyoruz.

RPS’nin işaret ettiği gibi, “Steam Deck’in yapabileceği şeylerden” daha spesifik “şeylere” doğru bir tutum değişikliği olması muhtemeldir. oyunlar geliştiriciler donanımın detayına inip performansın her damlasını ortaya çıkardıkça, bir Steam Destesinde de yapabilir.

Söylendiği gibi, gereklilik buluşun anasıdır. Bu eski kestane akılda tutularak, Steam Deck’in göreceli sınırlamaları yine de bazı zorlayıcı oyun yaratıcılığını ateşleyebilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.