Oyun Haberleri

Xbox, Microsoft Rewards Görevlerinde Değişiklik Yapıyor

microsoft rewards

Xbox kullanıcılar, kazandıkları başarıları izleyen uygulamayla ilgili sorunları bildirdikten sonra Microsoft Rewards uygulamasında ince ayar yapıyor. Microsoft Rewards, Xbox kullanıcılarının temel olarak çeşitli görevleri tamamlayarak puan almalarını sağlayan bir programdır. Bu Microsoft Rewards puanları daha sonra ücretsiz Xbox Game Pass Ultimate abonelikleri, perakende ve fast food hediye kartları, çekiliş girişleri ve Xbox mağazası aracılığıyla yeni oyunlar satın almak için kullanılabilecek para dahil her türlü şey için kullanılabilir.


Microsoft Rewards, tüm Xbox kullanıcılarının katılmayı düşünmesi gereken bir şeydir, çünkü bir daha asla gerçek para kullanarak bir Xbox Game Pass Ultimate aboneliği için ödeme yapmak zorunda kalmazlar. Günlük görevleri tamamlamak için yalnızca birkaç dakika gerekir ve hatta bazı satın alma işlemleri için kullanıcıları ödüllendirir. Xbox başarıları ayrıca kullanıcılara bazı Microsoft Rewards puanları kazandırabilir ve başarı kazanılan her gün 50 puan dağıtılır.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Bazı Microsoft Rewards Üyeleri Sebepsiz yere Askıya Alındı

Ne yazık ki, Microsoft Rewards uygulaması son zamanlarda başarıları takip etmekte sorun yaşıyor, bu da kullanıcıların yalnızca günlük 50 puanlarını almalarını değil, aynı zamanda Haftalık Seti tamamlamalarını da zorlaştırıyor. Haftalık Setler, Microsoft Rewards kullanıcılarının bonus puan almak için bir hafta boyunca tamamlayabilecekleri bir dizi görevdir. Her hafta Haftalık Setleri tamamlamayı başaranlar, diğer her şeyin yanı sıra daha da fazla bonus puan alabilirler, bu yüzden kesinlikle değerlidirler. Ancak başarı izleme sorunları, bazı Xbox oyuncularının haftalık Microsoft Rewards setlerini tamamlamasını imkansız hale getirdi.

OKU  Roket fırlatıcıyı unutun, Resident Evil 4 remake'in en zorlu patronlarından birini birkaç yumurtayla yok edebilirsiniz.

Xbox, bu sorunu çözmek için Microsoft Rewards’ı değiştiriyor. Şu andan itibaren, Haftalık Set delikli kartları, kullanıcılardan beş yerine yalnızca üç başarı kazanmalarını isteyecek, bu da ilerlemelerinin izleme sorunları nedeniyle mahvolma olasılığını azaltacaktır. Ek olarak, Microsoft Rewards kullanıcıları artık normal üç Haftalık Set yerine sadece iki Haftalık Set tamamlayarak aylık bonus kazanabilirler. Diğer Microsoft Rewards delikli kartları için de gereksinimler azaltılıyor, ancak bu konudaki ayrıntılar sağlanmadı. Çıkarım, Microsoft Rewards’ın tamamlanmasının daha da kolay olması gerektiğidir.

Sonuç olarak, bu değişiklikler, düzenli olarak MIcrosoft Rewards kullanan Xbox oyuncuları için faydalı olmaktan başka bir şey olmamalı gibi görünüyor ve artık birinin Haftalık Set serilerini bozan hatalar için daha az potansiyel olmalı.

DAHA: PlayStation Stars, Microsoft Rewards ile Nasıl Karşılaştırılır?

Kaynak: Saf Xbox

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.