Oyun Haberleri

Final Fantasy 14’ün Omega Protokolü Ultimate World First Team Hileler İçin Cezalandırıldı

final-fantasy-14-omega-protocol-ultimate-raid-punishment

A Son Fantezi 14 ekibin World First’ün yeni Omega Protokolü (Ultimate) baskınını tamamlamasını sağlama kutlaması artık hile kullandıkları için cezalandırıldıkları için uzun sürmedi. Baskınla ilgili arkadaşın paylaştığı görüntü Son Fantezi 14 oyuncular, üçüncü taraf araçlarının kullanılma olasılığı ile ilgili ve geliştiricilerin kabul ettiği ve harekete geçtiği görülüyor.


Son Fantezi 14Omega Protokolü (Ultimate) baskını Ocak ayında oyuna eklendi ve tüm nihai baskınlarda olduğu gibi, oyuncular bunu denemek ve onu ilk tamamlayan olmak için hızlı davrandılar. Birçoğu denedi, ancak sonunda Japonya’dan “Adsız_” adlı bir ekip World First’ü net bir şekilde garantiledi.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Final Fantasy 14 Sevgililer Günü 2023 Etkinliği Önümüzdeki Hafta Başlıyor

Oyuncular, baskından paylaşılan ekran görüntülerini ve videoları incelediler ve üçüncü taraf araçlarının grubun en az bir üyesi tarafından kullanıldığını fark ettiler. Söz konusu araç, oyuncunun amaçlanandan daha fazla uzaklaşmasına izin vererek onlara oyuncuların normalde sahip olmayacağı bir avantaj sağladı. Bu, geliştiricinin ve Yoshi-P’nin dikkatini çekti ve Yoshi-P, üçüncü taraf araçların kullanımıyla ilgili hayal kırıklığını ve cesaretini kırdığını hemen dile getirdi. Şimdi, baskın ekibinin ödülleri ellerinden alındı ​​ve Birinci Dünya temizliği geçersiz kılındı.

OKU  Starfield dahil olmak üzere birçok oyunun Steam'de çıkış tarihlerini değiştirmesinin nedeni budur.

Ekibin bir üyesi olan Haruka Setsuna, hileyi aktif olarak kullanan kişi olmasalar da olay için Twitter’dan özür diledi. Paylaştıkları bir ekran görüntüsü, bir GM’nin kendileriyle doğrudan konuştuğunu, unvanlarının ve başarılarının iptal edileceğini ve baskını tamamlayarak aldıkları silahı atacaklarını bildirdiğini gösteriyor. Hack’i kullanan Haruka Setsuna olmadığı için resmi bir uyarı almadılar ama raid grubundaki herkes hileden faydalandığı için tüm üyelerin ödülleri ellerinden alınacak. Daha önce Yoshi-P, hile kullananların oyundan geçici ve hatta kalıcı olarak yasaklanabileceğini ifade etmişti.

Oyuncuların hem diğer oyunculara hem de geliştirme ekibine avantaj sağlamak için bu hileleri kullanması talihsiz bir durumdur. Başka bir takım muhtemelen Dünya Birinciliği olarak ödüllendirilecek olsa da, birçok oyuncu bu dövüşleri atlatmak için dürüstçe mücadele ediyor ve başka birinin büyük avantajlarla oynadığını keşfetmek son derece sinir bozucu olabilir. Geliştirme ekibi için de cesaret kırıcı. Unnamed_’ın farkında olmayan herhangi bir ekip üyesi de muhtemelen mutsuzdur, çünkü başka bir oyuncunun müdahalesi nedeniyle emeklerinin meyvelerini kaybetmişlerdir.

Ne yazık ki gerçek şu ki, neredeyse tüm çevrimiçi oyunlarda hile yapılıyor ve bunun üstesinden gelmek zor olabiliyor. Şimdilik, geliştiriciler baskındaki diğer katılımcıları yakından takip edecekler. Herhangi bir şansla, yasadışı bir avantaj elde edebileceğini düşünen diğer oyuncular Son Fantezi 14 yakalanacak

Son Fantezi 14 şu anda PC, PS4 ve PS5’te mevcut.

OKU  Pokemon Squishmallows Geri Çağırılmadı, Yakında Walmart'a Gelecek

DAHA: Çılgın Daldırma Kırıcı Kozmetiklere Sahip 8 MMO

Kaynak: Siliconera

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.