Oyun Haberleri

‘Yeni bir şey’ yapmak için League of Legends MMO üzerinde çalışmayı bırakan Greg Street, yeni şeyin başka bir MMO olduğunu ortaya çıkardı

'Yeni bir şey' yapmak için League of Legends MMO üzerinde çalışmayı bırakan Greg Street, yeni şeyin başka bir MMO olduğunu ortaya çıkardı

Eski Riot Games başkan yardımcısı Greg Street, stüdyonun uzun zamandır beklenen League of Legends MMO’sunun geliştirilmesine başkanlık ederken, bu yılın başlarında “yeni bir şeyin zamanı geldi” diyerek şirketten ayrıldığını açıklamıştı. Görünüşe göre bu “yeni bir şey” yeni bir MMO, kendisi bugün Netease ile Fantastic Pixel Castle adında yeni bir stüdyo kurduğunu ve ilk projesinin büyük bütçeli bir MMO olacağını açıkladı.

Street, duyuruda “MMO’lar tartışmasız yapımı en zorlu oyun türlerinden biri, ancak bazı büyük avantajlarımız var” dedi. “Biz tamamen uzak bir stüdyoyuz ve en iyi oyun geliştiricilerini işe almamıza olanak sağlıyoruz ve tasarımımızı hızlı bir şekilde yineleyebilmek için küçük kalmayı planlıyoruz. “Ayrıca oyunu topluluğa erkenden ve sık sık göstermek ve daha iyi hale getirmek istiyoruz.” Sürekli geri bildirim alma konusunda doğru yolda olduğumuzdan eminim.”

Street’in bu alanda önemli bir deneyimi var: 2013’te Riot’a katılmadan önce, Blizzard’ın World of Warcraft MMO’sunda lider sistem tasarımcısı olarak görev yaptı. Fantastic Pixel Castle’da kendisine World of Warcraft, League of Legends, Guild Wars 2, Fortnite, Overwatch ve Valorant gibi oyunlarda “MMO türüne tutku duyan ve onlarca yıllık deneyime sahip” deneyimli geliştiriciler katılıyor.

Kazançlı bir franchise’a sahip ünlü bir stüdyoda MMO’yu neden bırakıp yepyeni bir ekiple farklı bir MMO üzerinde çalışmaya başladığına gelince, spekülasyon yapmak bize kaldı. Ancak Street’in “vizyonumuzu anlayan ve başarılı olmamız için bize yaratıcı özerklik, kaynaklar ve destek veren” bir şirket olarak tanımladığı Netease hakkındaki yorumunda bir ipucu bulunabileceğinden şüpheleniyorum. League of Legends markasının gerçek bir prestiji var ama aynı zamanda bazı yönlerden de çok sınırlayıcı olduğunu düşünüyorum: Ne de olsa yerleşik kanon tarafından kuşatılmışken gerçekten orijinal olmak zor.

Anlaşılacağı üzere Street’in yeni projesine dair bu noktada çok az detay var. Kod adı Ghost, “yeni bir fantastik evrende” geçiyor, elimizde birkaç parça konsept çizimi var ve hepsi bu.

(İmaj kredisi: Fantastik Piksel Kalesi)

(İmaj kredisi: Fantastik Piksel Kalesi)

(İmaj kredisi: Fantastik Piksel Kalesi)

Bu kod adı akla video oyunu geçmişinden bir noktayı getiriyor: 2000’li yılların başlarında Blizzard, ünlü bilimkurgu evreninde geçen üçüncü şahıs aksiyon oyunu StarCraft: Ghost üzerinde çalışıyordu. Ancak sonunda StarCraft: Ghost iptal edildi.

OKU  Baldur's Gate 3, Starfield'a karşı kritik bir kurtarış yaptı ve şimdi yaklaşık bir ay erken başlıyor

Eski bir Blizzard tasarımcısı olan Street, StarCraft: Ghost’u yeni bir kılıkla mı canlandırıyor? “Hayır, elbette hayır” diyeceğim ama bu ilginç bir önemsiz bilgi.

Her neyse, yakında bizi neler beklediğine dair daha fazla yanıt gelebilir: Street, 8 Kasım’da gerçekleşecek bir Twitch canlı yayın setinde topluluk soru-cevap oturumuyla tamamlanacak yeni stüdyo ve oyuna yönelik bir “canlı tanıtım”a ev sahipliği yapacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.