Oyun Haberleri

Mass Effect’in duayeni Mac Walters, NetEase ile yeni bir stüdyo kuruyor

Mass Effect'in duayeni Mac Walters, NetEase ile yeni bir stüdyo kuruyor

BioWare emektarı Mac Walters, Mass Effect üçlemesinde yazar (ve daha sonra baş yazar), Mass Effect: Andromeda’da yaratıcı direktör ve Mass Effect: Andromeda’da yapım direktörü olarak görev yaptığı 19 yıllık kariyerinin ardından bu yılın başında RPG stüdyosundan ayrıldı. hala geliştirilme aşamasında olan Dragon Age: Dreadwolf. Şimdi bir sonraki girişimini duyurdu: NetEase’de Worlds Untold adında yeni bir stüdyo, kendisini “anlatı ve dünya inşasına vurgu yapan üçlü A aksiyon macera oyunları” geliştirmeye adamıştır.

Walters, “En iyi şekilde oyun yoluyla anlatılacağına ve deneyimleneceğine inandığımız inanılmaz ve anlamlı hikayeler yaratıyoruz” dedi. “Hepimizin keşfetmeyi hayal ettiği dünyalar yaratarak başlıyoruz ve ardından oyuncuyu en unutulmaz maceraların başrolüne yerleştireceğiz.

“NetEase Games ekibi, mümkün olan en iyi yeni oyunları yaratmak için ileri teknolojiyi kullanma konusundaki vizyonumuzu ve tutkumuzu paylaşıyor. Ekiplerinin desteği ve yaratıcı özgürlüğü bize bu vizyonu gerçekleştirme fırsatını veriyor.”

Worlds Untold’un ilk projesi halihazırda yapım aşamasında olmasına rağmen “gizem ve keşifle dolu, nefes kesici bir dünyada yakın gelecekteki bir aksiyon macera oyunu” olduğu dışında hiçbir ayrıntı açıklanmadı ve bu da özellikle bilgilendirici değil.

NetEase, yeni operasyon için büyük hedefleri olduğunu güçlü bir şekilde ima etti, ancak sadece oyunları değil multimedya serilerini de öngördüğünü söyledi: Stüdyo “tek bir oyunda bulunamayacak derinlik ve olasılığa sahip IP’ler yaratmayı veya” tek bir ortam bile.”

(Resim kredisi: NetEase)

Belki biraz abartılı olabilir ama 1997’de kurulan Çinli teknoloji devi NetEase, Batı oyun pazarında varlığını hissettirmeye kararlı görünüyor. 2022’de ABD merkezli ilk stüdyosu Jackalope Games’i (eski Daybreak Game Company şefi Jack Emmert’in başkanlığında) kurdu, kısa bir süre sonra Detroit: Become Human geliştiricisi Quantic Dream’i satın aldı ve Anchor gibi tanınmış endüstri ustalarının başkanlığında daha fazla Batı stüdyosu kurdu. Control baş tasarımcısı Paul Ehreth liderliğindeki Point ve eski Riot Games başkan yardımcısı Greg Street başkanlığındaki Fantastic Pixel Castle.

OKU  Dr Disrespect, Warzone 2'nin 2. Sezon Güncellemesiyle Kurtulabileceğine İnanmıyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.