Oyun Haberleri

Yeni Meta Quest 3 Detayları, Meta Quest 2’den Ne Kadar Güçlü Olduğunu Ortaya Çıkarıyor

meta-quest-3-power-features-details

ile ilgili detaylar Meta Görev 3 halka açılmaya başlıyor ve en son açıklamalar, Meta Quest 3’ün Meta Quest 2’den çok daha güçlü olacağını gösteriyor. Yeni cihaz, eski Meta Quest kullanıcılarının cihazlarla yaşadığı sorunların çoğunu ele alıyor gibi görünüyor. , sanal gerçeklik meraklılarını memnun etmelidir.


Şu anda, sanal gerçekliğe gösterilen ilginin çoğu, PS VR 2’nin yakın zamanda piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor. Yeni PlayStation markalı kulaklık pahalı olsa da, PS VR 2 kullanıcısının gözlerinin ne yaptığını takip etme yeteneği gibi bazı benzersiz özellikleri bünyesinde barındırıyor. Meta Quest’in gücü her zaman kablosuz olarak bir sanal gerçeklik deneyimi sağlama yeteneği olmuştur, PS VR 2 ise ağır işleri PS5’e bırakmaktadır.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Meta Quest v50 Güncellemesi, Çeşitli Yaşam Kalitesi İyileştirmeleri Ekliyor

Şimdi Meta, yaklaşmakta olan VR ve AR projelerini tartışıyor ve Meta Quest 3 yeni özellikler paketliyor ve daha rahat olması gerekiyor. Meta’nın Reality Labs bölümüyle yapılan bir yol haritası sunumu, Meta Quest 3’e biraz ayrıntılı olarak girdi ve Meta Quest 3’ün Meta Quest 2’den “en az” iki kat daha güçlü olacağını belirtti. bir bilgisayar veya konsol, cihazda yerel olarak oynanabilir. VR başlığı için 41 yeni uygulama ve oyunun kullanıma sunulması planlanıyor.

oculus quest 2 vr kulaklık

Ekstra güce ek olarak, yeni cihaz, karma gerçeklik deneyimleri yaratacak ön kameralarla donatılacak. Meta, kullanıcılarının kulaklığı saatlerce rahatça takabilmelerini istiyor, bu da kulaklığı çıkarmak zorunda kalmadan kullanıcının etrafında neler olup bittiğini görme yeteneği ile daha kolay hale getirilecek. Bu girişim ayrıca, kullanıcıların kulaklıkla dolaşmasına yardımcı olması gereken Meta Quest sınır koruyucusunun yeni bir sürümünün tanıtılacağını da görecek. Aynı şekilde kulaklık, Meta Quest 2’den iki kat daha incedir, bu da onu uzun oyun seansları için çok daha rahat hale getirmelidir.

Ancak, tüm bunlar bir uyarı ile geliyor. Meta, yeni cihazın 399,99 dolardan başlayan Quest 2’den “biraz daha” pahalı olacağını açıkladı. Meta, Quest 2’nin fiyatını artırdığında ilgili kullanıcılar heyecanlanmadı, ancak daha fazlasını yapabilen ve kullanımı daha keyifli hissettiren yeni bir cihaz, VR meraklılarını ikna edebilir. Meta Görev 3 paralarına değer.

DAHA: En İyi Ücretsiz Sanal Gerçeklik Oyunları (Ocak 2023)

Kaynak: Verge

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Burası bir onur yeri değil: çöplüklere gömülecek 36 milyon dolara kadar Funko Pops