Oyun Haberleri

Beamdog, hayranlara kendilerini Baldur’s Gate’e koyma şansı veriyor

Beamdog, hayranlara kendilerini Baldur's Gate'e koyma şansı veriyor

Baldur’s Gate Enhanced Edition’ın yaratıcısı Beamdog, orijinal oyunun 25. yıl dönümünü bir yarışma düzenleyerek kutluyor (yeni sekmede açılır) serinin iki hayranını OG BioWare sanatçısı Mike Sass tarafından çizilen oyun içi karakter portrelerine dönüştürmek. Muhtemel Kılıç Sahili sakinlerinin referans fotoğrafları, karakter notları ve diğer tüm ek materyalleri social@beamdog.com adresine göndermeleri teşvik edilir.

Oyunlarımızın grafiksel doğruluğu son 20 yılda katlanarak artarken, yol boyunca çok önemli bir şeyi kaybettik: RPG karakter portreleri sanatı. Baldur’s Gate ya da Neverwinter Nights’ta bulanık bir karaktere ya da tıknaz bir erken dönem 3B modele yönlendirirken, onları gerçekten hayata geçiren şey, karakter sayfalarındaki puslu, harika, fantezi romanı kapak resmi tarzı portreydi.

Beamdog’un duyurusu ayrıca Mike Sass’ın kendisinden gelen ve BioWare’in ilk günleri hakkında bazı nostaljik düşünceler içeren bir mektup da içeriyordu. Sass, “O zamanlar, 90’larda Kanada merkezli bir girişim olarak, BioWare çalışanlarının çoğu genelciydi ve hepimiz iş başında öğreniyorduk” diye yazıyor.

“O noktada hiçbirimiz deneyimli sanatçılar olmadığımız için, hiç kimse profesyonel görünümlü bir tablo oluşturamazdı. Photoshop sürüm 3’ü kullanarak girişimlerim kabul edilebilir görünüyordu, bu yüzden portre sanatçısı oldum. Çok az fark ettim, BG bir hit, bu görüntüler yankılanacak ve video oyunları için 25 yıllık bir resim sanatı kariyerim olacaktı!”

Sass’ın o erken dönem çalışması, kesinlikle bayıldığım bu harika, kağıt kapaklı kitap kalitesine hâlâ sahip⁠— bana Dave Mattingly’nin huysuz, metroya binen, birayla sarhoş sihirbazlarını hatırlatıyor (yeni sekmede açılır)Elminster Saga’nın sanatı (yeni sekmede açılır)veya eski Star Wars Genişletilmiş Evren romanlarının kapakları.

Daha fazla gör

Geçen yıl, tanıtıcısı olan bir Twitter kullanıcısı @perrowish (yeni sekmede açılır) bazı portre adli tıpları için Sass ile temasa geçti, CRPG tarihinin bu klasik parçaları için uygun kredi ve hatta bazı orijinal referans görüntüleri belirleyip atadı. Artık siz de bu yaklaşık 1998 BioWare çalışanlarının ve çeşitli Edmonton sakinlerinin seçkin şirketine katılabilirsiniz!

OKU  Yılın en umut verici nişancı oyunlarından biri olan Meet Your Maker'ın açık betası Şubat'ta

CRPG ölümsüzlüğünde kendi oyununuzu yapmak için 6 Mart’a kadar vaktiniz var ve BioWare’in ilk günlerine dair tüm bu konuşmalar sizi nostaljik hissettirdiyse neden Graeme Mason’ın Baldur’s Gate’in tarihiyle ilgili 2021 özelliğine göz atmıyorsunuz? (yeni sekmede açılır)?


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.