Oyun Haberleri

Wordle ipucu ve cevap #622: 3 Mart Cuma

Today

Bugünün Wordle’ını kazanın (yeni sekmede açılır) rekor sürede: cevaplamak için sadece kaydırın veya doğrudan aşağı tıklayın. Bunun yerine biraz yardım mı tercih edersiniz? Anladım. Tam da bu sayfada 3 Mart (622) bulmacası için yararlı bir ipucu bulacaksınız veya her Wordle gününü biraz daha iyi hale getirecek bazı ipuçlarını ve kılavuzları okumayı tercih ediyorsanız, bunları da burada bulacaksınız.

Önümdeki yeşiller ve sarılar bende olduğunu söyledi; Sadece son bir mektup bulup biraz temizlik yapmam gerekiyordu. Bugünün cevabını görebilir miyim? Utanılacak kadar uzun bir süre değil, ama sonunda her şeyin yerli yerine oturduğunu görmenin rahatlığını yaşadım – en sonunda.

Kelime ipucu

3 Mart Cuma için bir Wordle ipucu

Bugünün bulmacası için eşit derecede geçerli birkaç anlam var. İlki, çömelmek için alternatif bir kelimedir; bacaklar bükük, vücut yere yakın ama yerde değil. Bir diğeri, sahibinin izni olmadan bir binada yaşamak veya işgal etmektir. Bu kelime aynı zamanda birisini veya bir şeyi kısa ve geniş, genellikle görsel olarak çekici olmayan bir şekilde tanımlayabilir.

Bugünkü Wordle’de çift harf var mı?

Bugünkü Wordle’da yinelenen mektuplar yok.

Wordle yardımı: Wordle’u her gün yenmek için 3 ipucu

İyi bir başlangıç ​​kelimesi, günlük bulmaca ile zafer ve yenilgi arasındaki fark olabilir, ancak bir kez temel bilgilere sahip olduğunuzda, Wordle’ın bu galibiyetlerini çivilemek çok daha kolaydır. Ve günün geri kalanında sizi hazırlayacak küçük bir zafer gibisi olmadığından, doğru yola girmenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

 • İyi bir açılış tahmini, benzersiz ünsüzlerin ve ünlülerin bir karışımını içermelidir.
 • Taktik bir ikinci tahminle harf havuzunu hızla daraltın.
 • Cevapta birden fazla görünen harflere dikkat edin.

Wordle ile zamana karşı yarış yok, bu yüzden cevap için acele etmenize gerek yok. Oyunu sıradan bir gazete bulmacası gibi ele almak iyi bir taktik olabilir; bu şekilde, boş geliyorsanız daha sonra geri dönebilirsiniz. Bir süre uzaklaşmak, bir galibiyet ile gri kareler dizisi arasındaki fark anlamına gelebilir.

Bugünün Wordle yanıtı

Bugün Wordle

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

Wordle #622’nin cevabı nedir?

Bazı günler yeterli tahmin yoktur. 3 Mart (622) Sözünün cevabı şudur: çömelme.

Önceki cevaplar

Son 10 Wordle yanıtı

Geçmişteki Wordle yanıtları, günlük bulmaca çözme çalışmanızı canlı tutan eğlenceli başlangıç ​​sözcükleri için size bazı mükemmel fikirler verebilir. Cevabın tekrarlanması pek olası olmadığından, bugünün Wordle’ı için tahminleri ortadan kaldırmanın da iyi bir yoludur.

İşte bazı yeni Wordle cevapları:

 • 2 Mart: ÜSTÜNDE
 • 1 Mart: geyik
 • 28 Şubat: POLKA
 • 27 Şubat: DAHA KÖTÜSÜ
 • 26 Şubat: ŞURUP
 • 25 Şubat: ELLİ
 • 24 Şubat: çardak
 • 23 Şubat: BAŞIBOŞ DOLAŞMAK
 • 22 Şubat: RAHAT
 • 21 Şubat: KIRMIZI

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

Wordle size her gün altı sıra beş kutu verir ve kazanma serinizi devam ettirmek için bunların içinde hangi gizli beş harfli kelimenin saklandığını bulmanız gerekir.

OKU  Bir grup Diablo 4 dehası, zindanları 2 dakikadan kısa sürede dolaşan bir büyücü yapısı yaptı

Malısın güçlü bir kelime ile başla (yeni sekmede açılır) ARISE gibi ya da ortak ünsüzler ve birden çok sesli harfin iyi bir karışımını içeren başka herhangi bir kelime gibi. Ayrıca, fazladan bir harfi potansiyel olarak eleme veya onaylama şansını boşa harcadığınız için, yinelenen harflerle başlayan sözcüklerden kaçınmak isteyeceksiniz. Enter tuşuna bastığınızda, hangilerinin doğru veya yanlış olduğunu göreceksiniz. Bir kutu dönüyorsa, o harf gizli kelimede hiç yok demektir. , harfin kelimede olduğu, ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. , doğru harfi doğru yerde tuttuğunuz anlamına gelir.

İkinci tahmininiz, başlangıç ​​kelimesini tamamlamalı, geçen sefer kaçırdığınız yaygın harfleri kapatmak için başka bir “iyi” kelime kullanmalı ve aynı zamanda bugünün cevabında bulunmadığı için şimdi bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışmalıdır. Biraz şansla, çalışmak ve sizi doğru yola sokmak için bazı renkli karelere sahip olmalısınız.

Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanma durumudur. Toplamda altı denemeniz var ve yalnızca gerçek sözcükleri kullanabilirsiniz (bu nedenle, E olup olmadığını görmek için kutuları EEEEE ile doldurmanıza gerek yoktur). Harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (örn: KİTAPLAR).

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız varsa, kontrol etmekten çekinmeyin. Wordle ipuçları (yeni sekmede açılır)ve daha önce hangi kelimelerin kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme kaydırabilirsiniz.

Başlangıçta, Wordle yazılım mühendisi tarafından hayal edildi Josh Wardle (yeni sekmede açılır), kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham verdi. Wordle benzeri oyunlar (yeni sekmede açılır), günlük numarayı müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi. New York Times’a yedi rakama satıldı (yeni sekmede açılır). Hepimizin sadece üç renkli kutularda iletişim kurması elbette an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.