Oyun Haberleri

10 yılın ardından hayatta kalma oyunu Rust nihayet sırt çantalarına kavuşuyor ancak evcil hayvanlar ‘bu yıl piyasaya sürülmeyecek’

A person wearing a backpack in the wilderness

“Bir sırt çantasını nasıl yaparım?” Bu genellikle yeni bir hayatta kalma oyununa başladığımda “Baltayı nasıl yaparım?” sorusunun ardından sorduğum beşinci sorudur. ve “Suyu nerede bulabilirim?” ve “Kamp ateşini nasıl yaparım?” ve çok önemli olan “Bu gürültü de neydi?”

Bunun nedeni, kaynakları, yiyecekleri, aletleri ve ıvır zıvırı cebinizde taşırken oldukça hızlı bir şekilde yerinizin tükenmesi eğiliminde olmanızdır; bu nedenle, size ekstra envanter yuvaları sağlayan bir sırt çantası, oyunun erken safhalarında hayatta kalmanın önemli bir unsurudur.

Rust hariç yani. Çok oyunculu hayatta kalma oyunu 10 yıldır ortalıkta dolaşıyor ve artık sırt çantalarını eklemeye yeni başlıyor. Bu, konseptin geliştiricilerin aklına yeni geldiği anlamına gelmiyor: göre Pas gurusu ShadowfraxSırt çantaları ilk kez yaklaşık altı yıl önce önerildi, buraya gelmeleri biraz zaman aldı.

Geç olsun güç olmasın! Facepunch Studios’un en yenisi geliştirici blogu sırt çantalarının 1 Şubat’ta geleceğini söylüyor ancak o kadar bekleyemezseniz önümüzdeki hafta Rust’un hazırlık şubesinde test edilmeye hazır olacak. Güzel.

2024’te Rust’a gelen tek şey bu değil. Güncellemeler arasında yeni anıtlar, yeni oyuncular için bir eğitim, bir klan sistemi ve neredeyse sırt çantaları kadar heyecan verici başka bir şey de yer alacak: motosikletler. Ayrıca önümüzdeki 12 aylık güncellemeler için planlanan yeni bir biyom, prosedürel olarak oluşturulan mağaralar ve diğer özellikler de var.

Şimdi üzücü habere geçelim. 2022’de alay konusu olan evcil hayvanlar yakın zamanda Rust’a gelmeyecek.

Facepunch yapımcısı Alistair McFarlane, “Herkese açık taahhütler sayfamızı takip ederseniz, evcil hayvanlar üzerinde birkaç ay çalıştığımızı ve aniden durduğumuzu bilirsiniz. Birkaç nedenden dolayı bu projeyi durdurduk ve bu yıl yayınlanmayacak” diyor. “Hedefimiz hâlâ Rust’ta evcil hayvan sahibi olmak, ancak öncelikle aşmamız gereken birkaç engel var.”

OKU  Bungie davası, Destiny dolandırıcısının 12 milyon dolara kancaya takılmasıyla sona erdi

Görünüşe göre Rust’un yapay zeka sisteminin, tüylü bir takipçi kazanmadan önce iyileştirilmesi gerekiyor ve stüdyo, yardımcı olması için bir yapay zeka programcısını işe alıyor. Belki 2025’te Rover’la nihayet Rust’un üstesinden gelebiliriz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.