Oyun Haberleri

28 yıl sonra, kahraman modlayıcı, Wipeout’un korkunç PC bağlantı noktasına hak ettiği muhteşem parlaklığı veriyor

Wipeout car going down the track.

Son yıllarda Sony, sürpriz bir şekilde, oyunlarının düzgün sürümlerini PC’de yayınlayarak çok para kazanabileceğinin farkına vardı. İşinin özü her zaman PlayStation platformu olacak, bu yüzden birkaç yıl beklemekle (veya Bloodborne durumunda sonsuza kadar) uğraşmak zorunda kalacağız, ancak ruh hali müziği tamamen değişti ve bu harika, çünkü PlayStation birçok üst düzey oyun.

İşin garibi, bu aynı zamanda PlayStation’ın ilk günlerine geri dönüş gibi bir şey. Sony, orijinal PlayStation’dan sonra münhasır özellikleri konusunda inanılmaz derecede koruyucu oldu, ancak bu konsolun en sembolik münhasır özelliklerinin çoğuna bir PC sürümünü yayınlamak için yeşil ışık yaktı. Bunlardan biri, geç dönem büyük Psygnosis’ten Wipeout’du, ancak… eh, PC versiyonu biraz saçmaydı (işte öykünücü aracılığıyla çalışan bazı YouTube görüntüleri).

Kısa not: Buna baktım ve genellikle WipEout veya WipeOut olarak görülen Wipeout, görünüşe göre doğru bir şekilde wipE’out″ olarak stilize edilmiş. Pekala, eğer Sony’nin 1995 pazarlama ekibi bunu yaptığımı düşünüyorsa siktirip gidebilirler”.

Şimdi isimsiz bir kahraman, geçmişin başka bir yanlışını düzeltti. “Wipeout: Fantom Sürümü orijinal Wipeout’un geliştirilmiş bir PC kaynak bağlantı noktasıdır,” diye yazıyor… err, Github hesap adı Wipeout Phantom Edition (ilk olarak DSOGaming tarafından keşfedildi). “PlayStation sürümündeki oyun verilerini kullanıyor ve resmi PC bağlantı noktasından çok PlayStation sürümüyle karşılaştırılabilir.”

Açıkçası, Wipeout’u çok seven, onu tüm görkemiyle çağdaş donanımda oynamak isteyen, ancak bu yüzden işini kaybetmek istemeyen birileri var. Onlar bir kahraman.

Phantom Edition tarafından yapılan iyileştirmeler arasında sınırlanmamış bir kare hızı, dokularda büyük bir iyileştirme için yüksek çözünürlüklü işleme, uzak mesafedeki nesneler için solma efektleri, artırılmış görüş mesafesi, iyileştirilmiş gemi aydınlatması ve “PSX-doğru rasterleştirme ve karıştırma” adı verilen bir şey yer alıyor. .” Klavye ve fare desteği, yeni seçenekler menüleri, yeni bir müzik ve ses efekti sistemi, yapılandırılabilir en boy oranı, geniş ekran desteği ve özel müzik parçalarını kullanma yeteneği ekler.

OKU  Yeni Metal Gear Solid 3 remake fragmanı beni keman gibi oynadı

Son olarak, Phantom Sürümü ayrıca üç “çarpışma tepkisi” seçeneği ekleyerek daha da ileriye gidiyor; veya Wipeout 2097’dekiler.

Oyuncular, orijinal Wipeout NTSC PlayStation CD sürümündeki oyun veri dosyalarına ihtiyaç duyacaklar, bu yüzden ya eBay’e ya da muhtemelen bahsetmediğimiz kısımlara gidiyor. Hangisi daha çok şeylerin gülünç durumunu gösteriyor. Bu, PlayStation tarihindeki en ikonik oyunlardan biridir, burada kesinlikle harika görünüyor ve bir dizi çağdaş özellik ile yeniden sunuluyor ve bunların hepsi, bilirsiniz, Sony’ye ödeme yapmak yerine bir mod geliştiricisi veya küçük bir ekip tarafından yapıldı. bunu yapmak için bir stüdyo. Daha iyi bir dünyada Sony, bu kahramana bir onay verir ve herkesin eğlenmesi için bunu Steam’e koyardı: bu haliyle, Wipeout hayranlarının bunun tadını çıkarmak için bazı karanlık yerleri kurcalaması gerekecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.