Oyun Haberleri

Korkunç bir Baldur’s Gate 3 oyuncusu, köpek yavrusu hariç herkese en kötü sonu veren ‘en karanlık zaman çizelgesi’ni hazırladı

Bruised Astarion looking aghast

IGN tarafından tespit edildiği üzere, bir Baldur’s Gate 3 oyuncusu, dikkatle yazılmış, sevgiyle hareket edilmiş tüm NPC’leri içeren 75 adımlık bir oynanışı titizlikle planladı. Baldur’un Kapısı 3 olabilecek en kötü son.

Bu sadece herkesin öldüğü bir cinayet operasyonu değil. Reddit kullanıcısı Sparkism (‘Bhaal’ yeteneğine oldukça uygun bir şekilde) Kılıç Sahili’ndeki herkesi mümkün olduğunca perişan hale getirmek için özel olarak adım adım bir plan tasarladı. Hareketin gerektirdiği seçimleri hastalıklı hareketlere göre ayırarak titizlikle detaylandırılmıştır.

Koşu birkaç bariz adımla başlıyor – Shadowheart’ı bölmeden çıkarmayın, Gale’i kurtarmayın – ancak “Astarion’u alın, o daha sonra önemli olacak” ve “” gibi komutlarla hızla karanlık bir hal alıyor. Wyll’ı işe alın. O önemli bir parça.” Bunu hemen şu adım takip ediyor: “Arabella’nın ısırılmasına izin verin. Vücudunu çalın ve ailesine gösterin.” Vuruldu ve kovalandı.

Sparkizm de taraf seçmez; sonuçta rutin kötülük öyledir yaya. Teleskopla yapılan, neredeyse bir böceğin suikastçısı tarafından baskına uğrayacağı olayı hatırlıyor musunuz? Sparkism, böceği öldürmenizi, ruh parasını çalmanızı ve ardından onu uçurumdan atmanızı önerir. Aslında güce aç herhangi bir kötülük kaynağı gibi Druid Korusu’nu yerle bir etmekle yetinmiyorlar.

“Gob’ları koruya yerleştirin. Minthara’yı açın. Tiefling’ler katledilene kadar bekleyin, sonra kalanları kurtarın. Onları gönderin ve parti yapın.” Sparkism bunun “lezzetli Kagha ara sahnesi” için olduğunu açıklıyor ve bunun da o sahne olduğunu düşünüyorum. Arabella’nın anne ve babasının intikamını aldığı yer ve benim bilmediğim karanlık bir sonuç değil çünkü ben fantastik bir Joker değilim.

Belki de yaptıkları en önemsiz öneri şu: “Partide Laezel varken, dağ geçidine gidin ve mümkün olduğunca onun adına konuşun.” İnanılmaz.

Konunun geri kalanını bozmayacağım çünkü devam ediyor ama inanılmaz bir okuma. Bu, bir araba kazasını ağır çekimde izlemeye benziyor; tek fark, birisinin araba kazasını organize etmesi, bir araba kazası manifestosu yazması ve tüm suçlardan beraat ettikten sonra bunu size göstermesidir.

OKU  Josh Sawyer: "Üzerinde çalıştığım en riskli oyunlar Pillars of Eternity 1 ve 2 idi"

Sparkism’in karanlık tasarımındaki tek umut ışığı, Scratch’i rezil bir kaderden kurtarmalarıdır. Muhtemelen önündeki gerçek kötülüğü anlayamadığı için etrafta dolaşan yavru köpeği erkenden alırlar. Sparkism’in sefalete yönelik 75 maddelik planının son adımı “Dünyaya hükmetmek. Scratch adına.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.