Oyun Haberleri

3 ay içinde bu Konami oyunu sonsuza dek yok oluyor

CrimeSight

Konami, dedektif PvP oyunu Crimesight’ın “hizmetini sonlandırma” niyetini açıkladı (yeni sekmede açılır)Nisan 2022’de piyasaya sürülmesinden bir yıldan kısa bir süre sonra. Yayıncı bunu “çeşitli koşullara” bağladı, oyunun satışlarının 27 Şubat’ta sona ereceği paket satışlarını çoktan durdurdu ve Crimesight’ın 1 Mayıs 2023’te çevrimdışı olacağını söyledi. 00:00 PDT’de.

Açık olmak gerekirse, bu, oyunun etkili bir şekilde ortadan kalkacağı anlamına gelir çünkü bu, tek oyunculu modu olmayan çevrimiçi bir deneyimdir. “Hizmet sona erdikten sonra çevrimiçi savaşlar kullanılamayacak.” Konami dedi (yeni sekmede açılır)“oyunun kendisi de oynayamayacak” açıklamasını yapmadan önce.

Haber, Crimesight’ın oyunculardan gelen çoğunlukla olumlu eleştirilere rağmen birden fazla oyuncunun çalışması gereken bir çevrimiçi oyunu sürdürmek için yeterince büyük bir izleyici kitlesine ulaşamamasının ardından geldi: Tüm zamanların en yüksek oyuncu sayısı şuydu: 572 yedi ay önce (yeni sekmede açılır)yazarken dört kişi oynuyor.

Sorun şu ki, bu oynaması ücretsiz bir deneyim değil. Crimesight 20 dolardan piyasaya sürüldü ve geçen yıl Kasım ayında, bu oyuncu sayısını artırmak amacıyla fiyatın 10 dolara düştüğünü gördü. Dolayısıyla bu oyuncular, oyunun birkaç ay içinde çalışmayı durduracağı konusunda biraz kararsız hissediyorlar ve oyunu iki saatten daha az oynamadıkları ve Steam iadesi talep etmedikleri sürece, bariz bir başvuru yok: Konami kesinlikle yapmadı. bu konuda herhangi bir şeyden bahsedin.

Bunun hemen sonucu, oyunun tek parlak noktası olan olumlu kullanıcı incelemelerinin yerini, özellikle oyun için ödeme yapılan birçok referansla özellikle kapanışla ilgili olumsuz incelemelerin almasıdır. Üzücü olan şu ki, birçoğu bundan hoşlandıkları için üzgün olduklarını bile kabul ediyor. “Bir yıllık destekten sonra SIFIR çevrimdışı destekle kalıcı olarak kapatılacak olan temiz bir oyun.” Xograph’ı yazıyor (yeni sekmede açılır). “Hiçbir reklam veya geliştirici iletişimi ve neredeyse 0 güncelleme, oldukça hızlı bir ölüme yol açtı.”.

Bir şirketin bir çevrimiçi oyunu ne kadar süreyle desteklemesi gerektiği, neredeyse bir ipin ne kadar uzun olduğunu sormak gibidir. Bazı oyunlar yavaş yavaş azalırken, diğerlerinde arkalarındaki şirketin çökmesi veya yeterli oyuncuya sahip olmamanın basit ekonomisi (burada olduğu gibi) muhasebecilerin karar vermesi anlamına gelir. Peşin fiyatla satılan bir ürün olsa da bir yıl sonra kapanıyorsa ve bu büyüklükteki bir yayıncıdan farklı geliyor: Konami belki de parasını yatıran oyunculara yeterince karşılığını vermemiş gibi.

OKU  Dead Space yaması, Digital Foundry açıklamasından bir gün sonra can sıkıcı bulanık dokuları düzeltir

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.