Oyun Haberleri

Cities: Skylines 2, 2024’e ertelendi, ancak yalnızca konsollar için

A city skyline

Cities: Skylines 2’yi sabırsızlıkla bekleyen şehir planlamacılarının bu yıl oynamak istiyorlarsa PC versiyonunu almaları gerekecek. Eş zamanlı bir lansman daha önce duyurulmasına rağmen Colossal Order, konsolun çıkış tarihini erteledi ve bunun yerine 2024 baharında piyasaya sürülmesini hedefledi.

Colossal Order ve yayıncı Paradox Interactive, bugün kötü haberi içeren bir açıklamanın yanı sıra resmi forumlarda bir güncelleme yayınladı.

Oyunu 24 Ekim’deki çıkışımıza hazırlamak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bunu yaparken belirlediğimiz kalite hedeflerine ulaşmak için daha fazla zamana ihtiyacımız olduğunu fark ettik. Oyuncularımıza en iyi deneyimi sunmak istediğimiz için Xbox ve PS5’in çıkış penceresini Bahar 2024’e güncelliyoruz. Ek süre, tüm platformlarda kalite ve performansı eşleştirmeye odaklanmamızı sağlıyor.

Cities: Skylines’ın PC’ye daha uygun olduğu inkar edilemez olsa da, son oyunun konsol bağlantı noktaları şaşırtıcı derecede iyi çalıştı, ancak bunlar da PC sürümüyle birlikte piyasaya sürülmedi.

24 Ekim’de hâlâ şehir kurmaya başlayabilecek olan PC oyuncuları için, önerilen özelliklerin oldukça ağır olduğu yeni sistem gereksinimleri yayınlandı.

Tavsiye edilen

CPU: Intel® Core i5-12600K | AMD Ryzen7 5800X

RAM: 16GB

GPU: Nvidia GeForce RTX 3080 (10 GB) | AMD eşdeğeri

İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 Bit | Windows® 11

Ben hâlâ RTX 3080’in son neslin en güçlü kartlarından biri olan oldukça üst seviye bir kart olduğunu düşünüyorum. Ancak donanımınız biraz daha az güçlü bir şey içeriyorsa endişelenmeyin: minimum özellikler oldukça cömerttir.

Asgari

CPU: Intel Core i7-6700K | AMD® Ryzen 5 2600X

RAM: 8GB

GPU: Nvidia GeForce GTX 970 (4 GB) | AMD eşdeğeri

İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 Bit

Orijinal oyun, şehir kurma tahtını SimCity’den (RIP) gasp ettiğinden beri, birçok metropolden birine dalmadan neredeyse bir ay geçmedi, bu yüzden devam filminin bir aydan kısa bir süre içinde gelmesini fazlasıyla sabırsızlıkla bekliyorum. Yeni yol araçları, daha derin bir simülasyon ve daha büyük ölçeği beni oldukça heyecanlandırdı.

OKU  Colossal Order CEO'su Cities: Skylines 2'de 'Kesinlikle bir Chirper olacak' diyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.