Oyun Haberleri

300.000 $ değerinde TCG kartları çalan şüpheli hırsızlar, Gen Con soygunu sırasında kendi kart oyunlarının ürünlerini giymiş olabilir.

Two suspects in an ongoing investigation regarding over $300,000 worth of stolen cards are pictured pulling their bounty out of Gen Con on a pallet.

Bu makale ilk olarak 7 Ağustos’ta yayınlandı ve 15 Ağustos’ta Castle Assault kart oyununun geliştiricileri olarak tanımlanan iki “güçlü ilgili kişi” hakkında yeni bilgiler içerecek şekilde güncellendi. Yeni bilgilere atlamak için buraya tıklayın.

İlk olarak Dicebreaker tarafından tespit edildiği üzere, Indianapolis Büyükşehir Polis Departmanından (IMPD) yakın tarihli bir açıklamada, 2 Ağustos’ta Gen Con 2023’ten yaklaşık 300.000 $ değerinde ticari kartın çalındığı bildirildi.

Daha fazla gör

IMPD’nin resmi açıklaması, kart hırsızları hakkında daha fazla bilgi veriyor. “İlgili kişilerin bir transpalet aldıkları, bir palet oyun kartını çıkardıkları ve onları bilinmeyen bir yere taşıdıkları bildirildi.”

IMPD tarafından, halktan, arkalarında paletle Gen Con’dan çıkan aşağıda görülebilen potansiyel şüphelilerini belirlemesine yardım etmesini isteyen iki fotoğraf daha yayınlandı.

Daha fazla gör

Adlandırılmış güçlü ilgili kişiler

Ardından, 14 Ağustos’ta (Gizmodo tarafından bildirildiği üzere) IMPD devam eden davada iki şüpheli belirledi ve isimlerini verdi: Andrew Pearson Giaume ve Thomas J. Dunbar.

IMPD’nin Facebook’taki haber sayfası, “güçlü ilgili kişilerin” diğer birkaç fotoğrafının yanı sıra halka yardım çağrısını da güncelledi. Hatta bir fotoğraf, Castle Assault gibi görünen bir tişört giyen bir şüpheliyi bile gösteriyor.

Gen Con 2023 kart soygunundaki iki potansiyel şüpheli, binadan bir palet kart çeviriyor.  Biri olabilecekleri giyiyor

(İmaj kredisi: IMPD)

Giaume ve Dunbar’ın kendileri tasarımcı ve kendisini “kule savunması taktik stratejiyle buluşuyor” olarak tanımlayan “Castle Assault” kart oyununun yaratıcıları. Oyun 2015’te başarıyla başlatıldı ve daha önce 2017’de Gen Con’da oynanmıştı. Yine de, oyunun resmi Facebook sayfasında başlık resmi olarak o yılın reklamı hâlâ duruyor.

OKU  The Day Before bir beta testi duyurdu ve Steam'e dönüş sözü verdi

Çiftin, etkinlik personelinin paletleri hareket ettirdiği sahnelerin sıradan olduğu etkinlik öncesi telaştan yararlanıyor olması muhtemeldir. “İddia edilen hırsızlık, şehir merkezindeki etkinliklerin açılışından önce ve satıcılar çeşitli zamanlarda teşhirlerini kurarken gerçekleşti.”

tarafından onaylandığı gibi Ravensburger’in resmi Twitter hesabı hesabı, yaklaşan Disney Lorcana kart oyunu için açıklanır. Müstakbel kart korsanları için birinci sınıf bir aday olsa da – umutluların onu oynamak için 14 saat kadar uzun süredir sıraya girdiği düşünülürse – görünüşe göre soygun başka bir yerde olmuş.

Tek bir paletin -bu yazının yazıldığı sırada ABD’deki kabaca sekiz birleşik öğrenci borcunu ödeyebilecek bir paletin- katıksız tahmini değeri akıllara durgunluk veriyor. Yine de tamamen şaşırtıcı değil: bazı ultra nadir kartlar 2 milyon dolara kadar çıktı ve hatta boş Magic: The Gathering kutuları yüzlerce sattı.

Hırsızların çalıntı envanterlerini TCG karaborsasında değiştirip değiştiremeyecekleri henüz görülmedi. Dünya çapındaki ağda bu kadar çok hisse senedini kaydırmak, özellikle de soygunun topladığı reklamda – iki kart hırsızının yedekte paletler halinde kongre merkezinden güvenle dışarı çıkmalarının çağrıştırıcı görüntüsüyle birlikte – zorlu bir görev olacak. Ne yazık ki, hırsızlık, kafa derisi ve dolandırıcılık, genel olarak TCG topluluğunda pek de alışılmadık bir durum değil.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.