Oyun Haberleri

Güncellenmiş Cüce Kalesi Linux’a geliyor ve cücelerin sinir bozucu işaretlerini düzeltiyor

An early 2021 WIP screenshot of DF adventure mode

Efsanevi simülasyon oyunu Dwarf Fortress’in Steam versiyonu, en salakça oyunlar için çok salakça bir işletim sistemi olan eski Linux üzerinde çalışacak şekilde grafik sürümünü güncelleyen hayati önem taşıyan yeni bir yamaya sahip. Bu, çoğunlukla birincil geliştirici Tarn Adams’ın covid krizini yeni atlatması nedeniyle gecikmiş bir sürümdü.

Kitfox oyunlarına göre “bu yamada eski uyarılara bakabilme yeteneği, üniformalar değiştirildiğinde işe yarayan cephane ve odalarında çürük yiyecek istiflemeyen askerler gibi bazı gerekli güncellemeler var.”

Bunlardan ikisi, Steam sürümünün özellikle umacılarıydı; hangi nedenle olursa olsun askerler, çalışma erzaklarını odalarının zemininde, hemen çürümeye bırakacakları yerde bırakmak istiyorlardı. Diğeri ise işaretcücelerden gerçekten yararlanmak isteyen Cüce Kalesi mimarları için bir lütuf; bazı garip hatalar, özel bir kit atandığında cephaneyi düzgün bir şekilde almalarını engelliyordu. Sonuçta gerçek bir sorun, çünkü askerlerinizin aldıkları her şey yerine işleri için doğru zırhı giydiklerinden emin olmak önemli bir şey. Yakın gelecekte yeni kullanıcı arayüzünde tam, derinlemesine mühimmat kontrol sisteminin çalışmasını sağlayacaklar, böylece askerlerinizin yalnızca kalitesiz kemik cıvatalarla pratik yaptığından ve uygun çelik cıvatalarla savaştığından emin olabilirsiniz.

Ayrıca, son derece komik, garip, bağlam dışı yama notları olmasaydı, bu bir Cüce Kalesi güncellemesi olmazdı. Bu sefer çok hoşuma giden bir şey var: “Yaratıkların ağaçlardan daha kolay çıkmasını sağladık.” Normalde bu bir sorun değildir. Bir ağaçtan düşmek istediğinizi hayal edin, o ağaçtan hemen düşebilirsiniz. Aslında ağaçta kalmak, genel anlamda, ağaçtan çıkmaktan daha zor bir iştir.

Buradaki diğer büyük düzeltme önemli bir husustur, çünkü Cüce Kalesi’nin işe aldıkları ikinci programcı tarafından büyük yavaşlamaların bununla bağlantılı bir nedeni olduğu keşfedilmiştir.

“Sosyalleşen cüceler için optimize edilmiş ilişki arama” kulağa çok önemsiz bir şey gibi geliyor, ancak görünen o ki, kale salonundan geçerken merhaba dedikleri herkesin bir şekilde “şey” olup olmadığını anlamaya çalışan Cüceler için çok fazla CPU döngüsü harcanıyormuş. onlarla ilgili en tuhaf yollarla – süreçte prosedür tarihinin aile ağaçlarını tarayarak.

OKU  Bu sevimli çiftlik simülasyonu, düzinelerce sevimli hayvan yetiştirmenizi ve sonra onlardan biri olmanızı sağlar.

Linux’un kullanılmasıyla macera moduna geçiyoruz; Cüce Kalesi’nin dünyayı kapsayan roguelike keşif RPG kolu.

“Ana çalışma macera modunda olacak. Sitedeki seyahat görsellerini hazırladığımızda ve karakterin tekrar dünyanın etrafında dolaşmasını sağladığımızda orada gösterecek daha çok şey olmalı. Putnam bize izin verecek bazı arayüz değişiklikleri üzerinde çalışıyor. ilerledikçe klavye/fare arayüzü seçeneklerinin daha fazla desteklenmesi, bunun bazı insanlar için endişe verici olduğunu biliyorum. Genel olarak macera modunda ilerlemeye başlamak beklediğimizden daha uzun sürdü, ancak önümüzde olan zaman artık açık ve biz iyimseriz Sorunsuz geçecek” diyorlar.

Cüce Kalesi’ni Steam’de bulabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.