Oyun Haberleri

2023’ün en sevdiğim hayatta kalma oyunu beni yok etmenin yeni bir yolunu buldu: katil robotlardan oluşan bir orduyla

Alien robots

Bu yıl kolonide hayatta kalma simülasyonu Stranded: Alien Dawn erken erişimden çıktı ancak bu bittiği anlamına gelmiyor. Çalışkan hayatta kalanlardan oluşan koloninizi dev uzaylı böcekler, zayıflatıcı yaralanmalar ve hastalıklar ve ölümcül hava olayları ile yok etmekle yetinmeyen geliştirici Haemimont Games, gelecek ay size yeni bir şey sunuyor: katil robotlar.

Stranded: Alien Dawn’ın 7 Kasım’da gelecek olan Robotlar ve Muhafızlar adlı ilk DLC’sinde koloniniz katil robotlar, uçan savaş dronları ve yürüyen taretler gibi mekanik canavarların istilasıyla mücadele etmek zorunda kalacak. İşin iyi tarafı, bu tehditkar robotlardan birkaçını devirdiğinizde, yedek parçaları kullanarak kendi ‘bot’larınızı oluşturabileceksiniz.

Bu ölümcül robot sürüleri neden ilk etapta üssünüze saldırıyor? Bu da cezasız kalmaması gereken başka bir iyilik. Kolonistleriniz galaksinin ilk duyarlı android’i Hope’u acımasız (ama görünüşe göre çok zeki) üreticilerin elinden kurtardılar. Hayatta kalanlardan oluşan küçük grubunuz artık gezegen üssünüzü, onu inşa eden ve şimdi onun (ve kolonicilerinizin) ölmesini isteyen mega şirkete karşı korumak zorunda.

Bu sadece Hope’u kötü adamlardan korumakla ilgili değil. Bu, ona gerçek (ama sentetik) bir insana dönüşmesi için zaman vermekle ilgilidir. Geliştiriciler, “Guardians senaryosunun başlangıcında Hope boş bir sayfa olacak” diyor. “Bazı temel becerileri insan arkadaşlarıyla paylaşacak, ancak yeterliliği sınırlı olacak.”

Hope da sömürgecileriniz gibi senaryoda ilerledikçe bu durum değişecek. “Deneyim biriktirdikçe ve diğer karakterlerle etkileşime girdikçe, giderek yeni becerilerin kilidini açacak ve yeni özellikler kazanacak. Yeni özellikler arasında, birkaçını saymak gerekirse artan deneyim, daha yüksek hareket hızı veya artan manipülasyon verimliliği gibi şeyler yer alıyor. Hatta katılabilir. Eğer savaşta bu özel beceriyi geliştirmeye karar verirsen.”

(Resim kredisi: Frontier Foundry)

Umudun, can sıkıntısından, eğlenceden ve hatta en sevilen yiyeceklerden (teknik olarak yakıt türleri) ve aktivitelerden etkilenen bir mutluluk ölçeri bile olacaktır. Bu arada, yaptığınız duyarlı olmayan robotlar, kaynak toplamak, yemek pişirmek ve hatta üssünüze akın eden metal ordusuna karşı savaşmak gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilir.

OKU  Bu Intel Arc A750 GPU'lar şimdiye kadarki en ucuzları

Zaten zorlu olan hayatta kalma simülasyonunu deneyimlemenin yeni ve eğlenceli bir yolu gibi görünüyor ve kulağa hoş geliyor. Stranded: Alien Dawn için Guardians and Robots DLC’si (şu anda fiyatlandırılmamış), “yeni mobilyalar, yeni silahlar ve kaynakların toplanması ve taşınması için otomatikleştirilmiş bir süreç” ekleyecek ücretsiz bir yamayla birlikte 7 Kasım’da yayınlanacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.