Oyun Haberleri

50.000$’lık ödülü talep eden WoW Classic hardcore kalıcı ölüm turnuvası galibinin ayaklarının dibinde 63 ceset yatıyor

World of Warcraft Paladin character

Bu Cadılar Bayramı’nda, World of Warcraft Classic hardcore’un en ölümcül turnuvası olan OTK Network’ün hardcore mak’gora etkinliğinde düzinelerce ceset, 64 oyuncunun ölümüne düello yaptığı devasa bir arenaya dağılmıştı. Yarışma, WoW Classic oyuncularının birbirleriyle ölümüne savaşmadan önce Ekim ayını yeni karakterlerin seviyesini yükseltmekle geçirmesini sağladı (kalıcı ölümçünkü bu bir hardcore sunucusudur) 50.000 $ nakit ödül karşılığında.

Ayakta kalan tek kişi, Warcraft evreninde Ork dilinde onur düellosu anlamına gelen son Mak’Gora’da rakibi Ziqo’yu yenmeyi başaran Twitch yayıncısı ve Warlock oyuncusu Snutz’du. Her iki büyücü de ölmeden karakterlerini 1’den 60’a yükseltti ve düşmüş oyuncularla dolu bir mezarlıkta son savaşa girmeden önce sekiz sınıfın tümünün rakiplerini alt etti.

Snutz’un asasından çıkan birkaç zayıf patlama Ziqo’yu öbür dünyaya gönderdi ve neredeyse dört dakikalık bir düello sona erdi. Her iki oyuncu da diğerinin iyileştirme ve mana iksirleri gibi kaynaklarını tüketmeye çalışırken mesafelerini korudu. Sonunda Snutz’un Warlock’u, DoT büyüleri ve ölümcül bir iblis hayvanı kullanarak Ziqo’ya diz çöktürdü.

Snutz, 50.000 $’lık birincilik ödülünü (ve ayrıca özel bir Starforge PC) alırken, diğer 50.000 $ da her sınıfın en iyi oyuncularına eşit olarak dağıtıldı. “Zorunda kalabilirim [go to] BlizzCon,” dedi Snutz, parayla ne yapmayı planladığı sorulduğunda. “Başlangıçta bunu planlamıyordum ama nasıl hissedeceğimizi göreceğiz; Bundan sonra kesinlikle ara vermeye ihtiyacım olacak.”

Zaferinin ardından Snutz, finalde dövüşmesi gereken ve turnuvaya zamanında katılamayan bir oyuncuyla düello yaptı ve onu da kazandı.

Finallerden önceki gün, ölümcül olmaması gereken eleme düellolarından üç yarışmacı daha sağ çıkamadı. Bir oyuncu, bir düelloyu kazandıktan hemen sonra Goblin Roket Çizmelerinin rastgele patlaması sonucu trajik bir şekilde öldü. Başka bir Goblin arızası, dövüşlerin resmi izleyicisi olan bir oyuncuyu öldürdü. Ve bir çift Rogue, 8. sıra için beraberliği bozmak üzere kendi Mak’Gora’larına girdi.

OKU  Fortnite Leakers Artık Tüm Battle Pass'a Erişebilir

Yine de biraz drama olmadan bir yarışma olmazdı. Turnuvaya katıldıklarını söyleyen Reddit kullanıcısı Contract007, hem Snutz hem de Ziqo’nun yayıncı olarak popülerliklerinden yararlanarak rekabette çok öne geçtiklerini iddia ediyor. Contract007’ye göre, her iki yarışmacı da turnuvadan önce güvenli bir şekilde seviye atlamak ve değerli ekipmanlara ulaşmak için (muhtemelen taraftar olan) diğer oyunculardan yardım aldı.

“İkisi de inanılmaz oyuncular, çok yetenekli ve devasa bir hayran kitlesine sahipler, dolayısıyla bu onlardan nefret etmek falan değil ama turnuvanın kendisi, bir ton altın satın almadıkları sürece yayıncı olmayan bir kara at tarafından asla kazanılamaz. yarışmak için bir ayları vardı ve o zaman bile yayıncıların büyük bir farkla gerisinde kalacaklardı” diye yazdılar.

“Sadece bazılarının isimsiz olmasını diliyorum beyler [could] Sahneyi sarsmak için en üst noktaya çıkma şansınız var, ancak diğer WoW turnuvaları gibi bu da her yıl aynı isimler olacak çünkü en çok izlenme ve ilgiyi çeken turnuva bu, bu da biraz hayal kırıklığı yaratıyor.”

Gönderideki yorumcular, turnuvanın bunu yasaklayan kuralların bulunmaması nedeniyle izleyicilerin Snutz ve Ziqo’ya yardım etmesinin adil olup olmadığı konusunda karışık görünüyor, ancak Contract007 dahil birçok kişi bunun gelecekteki turnuvalarda değişeceğini umuyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.