Oyun Haberleri

Disney Dreamlight Valley nihayet ‘ValleyVerse’ çok oyunculu oyununun Aralık ayında geleceğini duyurdu

Disney Dreamlight Valley nihayet 'ValleyVerse' çok oyunculu oyununun Aralık ayında geleceğini duyurdu

Gerçi bunu bir süredir biliyorduk Disney Dreamlight Vadisi Rahat sosyal simülasyonuna çok oyunculu oyunu dahil etmeyi planlayan Gameloft, şu ana kadar ayrıntılar konusunda oldukça ağzı sıkı davrandı. Dreamlight Valley bugünkü dijital vitrinde önümüzdeki yıl oyuna gelecek her türlü güncellemeyi açıkladı: ilk oyun genişletmesi, çok daha fazla özgür bölge ve köylü ve uzun zamandır beklenen çok oyunculu ayrıntılar. Orijinal 2023 yol haritasında söz verildiği gibi, çok oyunculu mod bu yılın sonundan önce geliyor.

Yine de “ValleyVerse” adının, metaverse bitişik tuhaf imalarıyla sizi korkutmasına izin vermeyin. Dreamlight Valley’in çok oyunculu planları, örneğin Animal Crossing: New Horizons oynadıysanız bekleyebileceğiniz şeylerle oldukça uyumlu görünüyor.

Gameloft, birbirinizin adalarını, evlerini ve Scrooge McDuck’ın mağazasını ziyaret edebileceğinizi söylüyor. Dolayısıyla, eğer o günkü mağaza seçiminiz mükemmel değilse, Scrooge’un arkadaşınızın dünyasında neler sattığını görmek için check-in yapabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızı yere bırakarak birbirinizle eşya takası yapabileceksiniz, böylece bir sürü kaynak ve yiyecek bırakarak bir arkadaşınıza görevlerinde yardımcı olabilirsiniz. Gökkuşağı ışınlayıcısına benzeyen bir araç aracılığıyla aynı anda üç arkadaşınızı davet edebileceksiniz. Gameloft ayrıca “gelecekteki güncellemelerde arkadaşlarınızla etkileşim kurmanın yeni yolları eklendikçe çok oyunculu modun zaman içinde gelişmeye devam edeceğini” söylüyor.

Canlı yayın sırasında Gameloft, gelecek yıl için Dreamlight Valley ile ilgili birçok başka plan paylaştı. Oyunun ilk genişletmesi A Rift In Time, 5 Aralık’ta yayınlandığında yeni keşfedilebilir bir alan, karakterler ve hikaye görevleri ekleyecek. Gelecek yılın başında bir Monsters Inc. bölgesi oyuna katılacak, ardından daha fazla bölge ve köylü gelecek. ilkbaharda ve yazın Prenses Tiana’nın gelişi. Ayrıca ücretsiz dekor ve kıyafet karşılığında kullanabileceğiniz iki yeni Dreamlight Valley kodunu da ortaya çıkardı.

ValleyVerse özellikleri 5 Aralık’ta 1.0 güncellemesinin bir parçası olarak gelecek. Maalesef Dreamlight Valley’i ücretsiz oynamayı sabırla bekliyorsanız Gameloft yakın zamanda şunları duyurdu: ücretli bir oyun olarak kalacak Oynaması ücretsiz olmak yerine lansman sırasında.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Fallout: New Vegas modu, güç zırhını olması gerektiği gibi canavarca tank kıyafetine dönüştürüyor, sonunda sinsi bir keskin nişancıdan başka bir şey oynamamı sağlayabilir