Oyun Haberleri

9 Eylül Cumartesi için NYT Connections bulmaca ipucu ve cevapları (#90)

NYT Connections puzzle

Günümüzün NYT Connections oyununda yardımımızla bu zorlu mor kelimeleri doğrudan kesin. 9 Eylül (90) Cumartesi günü oynanacak maçın tam cevapları hazır ve hemen aşağıda sizi bekliyor; bunun yerine kendinize küçük bir ipucu vermeyi tercih ederseniz faydalı ipuçları da mevcut.

Bugün seçtiğim ilk grubu 20 farklı şekilde belirtmeye bir kelime kala kaldım, bu yüzden mantıklı olanı yaptım ve bunun yerine başka bir potansiyel eşleşmeye odaklanmaya çalıştım. Neyse ki bu, bugünkü Bağlantılardan birini kısa sürede toparladı ve geri kalanını doğru eşleştirmeler yapma konusunda bana özgür kaldı.

NYT Connections bugün ipucu veriyor: 9 Eylül Cumartesi

Sarı: Burada oyunun adı sportif kelimelerdir. Popüler ve çoğunlukla Amerikan top oyununda duyacağınız çağrıları düşünün.

Yeşil: Günümüzün yeşillikleri her şeyi güzel ve sıcak tutmayı seviyor. Bunlardan bazıları hafifçe pişebilir, bazıları ise çeliği eritecek kadar sıcaktır.

Mavi: Bu grup biraz tuhaf. Hepsi suda yaşayanlar ama aynı zamanda fiiller de mi var?

Mor: İngilizce tuhaf ve tutarsız bir canavardır ve bu kelimeler bunun harika örnekleridir. Telaffuzlar ve yazımlar her zaman en iyi arkadaşlar değildir.

NYT Bağlantıları yapboz oyunu

(Resim kredisi: NYT)

Tüm yanıtlara hazır olana kadar daha fazla kaydırmayın!

NYT Connections bugün cevap veriyor: 9 Eylül Cumartesi (90)

Sarı: Top, Dışarı, Güvenli, Vuruş (Beyzbol çağrıları)

Yeşil: Demirhane, Fırın, Fırın, Fırın (Isı kaynakları)

Mavi: Sazan, Yayın Balığı, Pisi Balığı, Koku (Fiil olan balıklar)

Mor: Albay, Somon, Yürüyüş, Yumurta Sarısı (Sessiz “L”)

New York Times’ın Connections bulmaca oyunu hakkında daha fazla bilgi

Connections, görünüşte alakasız dört kelimeyi birbirine bağlayan ortak noktayı bulmanız gereken NYT’nin en yeni popüler bulmaca oyunudur. Dört hata yapmadan önce giderek zorlaşan dört kelime grubunun tamamını bulabilir misiniz? Unutmayın: Her günün sadece bir çözümü vardır, bazı kelimeler olsa bile Bakmak sanki birden fazla gruba ait olabilirler ve tabloyu istediğiniz kadar karıştırabilirsiniz (ve yapmalısınız). Beyninizi kelimeleri farklı bir şekilde okumaya teşvik etmenize yardımcı olabilir.

OKU  Counter-Strike 2'de henüz Silah Yarışı ve diğerleri yok, ancak Valve rahat olun diyor: 'bu modlar unutulmadı!'

Bağlantılardan hoşlanıyorsanız Codenames masa oyununa göz atmalısınız. Bu, oyunculara ipuçları kullanarak bir tablodan belirli kelimeleri tahmin etme görevi veren popüler bir parti oyunudur. Connections’da olduğu gibi oyunun özü, kelimelerin kaç farklı yoruma sahip olabileceğinde yatmaktadır. Connections ayrıca New York Times’ın 2022’de satın aldığı hit bulmaca oyunu Wordle’a da açıkça borçludur. Belki de en bariz olanı, bulmacanızın sonuçlarını sosyal medyada diğer oyuncularla paylaşmanıza izin vermek için renkli emojiler kullanmasıdır:

Bağlantılar
Bulmaca #80

Her renk dört kelimeden oluşan bir gruba karşılık gelir; karışık renkli bir satır, bir gruptaki tamamen eşleşmeyen bir veya daha fazla kelimeyi yanlış tahmin ettiğinizi gösterir. Satırlar aynı zamanda Bağlantılar bulmacasını hangi sırayla çözdüğünüzü de gösterir. Sıraların hepsi eşit yaratılmamıştır: New York Times onları sarıdan başlayarak mora doğru “basit”ten “zor”a doğru sıralar.

Connections arkadaşlarınızı göstermek mi yoksa sadece kendinize meydan okumak mı istiyorsunuz? Önce mor kelimeleri belirleyerek ve ilk tahmininizde onları tutturarak başlamaya çalışın!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.