Oyun Haberleri

Orta Çağ’dan kalma hava dalışı, Kızıl Çöl’ün bu kapsamlı yeni fragmanına sığdırdığı en tuhaf şey bile değil

Orta Çağ'dan kalma hava dalışı, Kızıl Çöl'ün bu kapsamlı yeni fragmanına sığdırdığı en tuhaf şey bile değil

MMO Black Desert geliştiricilerinin tek oyunculu açık dünya macerası Crimson Desert, uzun bir aradan sonra bugün Gamescom Opening Night Live’da yeni bir oynanış fragmanıyla yeniden karşımıza çıkıyor. Henüz hakkında fazla bir şey bilmediğimiz bir oyunun yeniden tanıtımıydı çünkü o kasırga fragmanına bakılırsa Crimson Desert’in bir aksiyon oyunu olduğu anlaşılıyor.notları kontrol eder* her şey?

Pearl Abyss bugün bir basın açıklamasında, yeni fragmanın “Hernand bölgesinde meydana gelen olayları araştıran ve geniş bir açık dünyada keşif yolculuğuna çıkan ana kahraman Kliff’in hikayesini tasvir ettiğini” söylüyor. “Kızıl Çöl, geniş Pywel kıtasında hayatta kalmak için savaşan paralı askerlerin hikayesini anlatıyor.”

Hoş ışıklandırmaya ve esrarengiz derecede güzel karakterlere sahip, parlak renkli bir dünya; Black Desert’ı geçici olarak bilen biri için bu hiç de sürpriz değil. Beni şaşırtan şey, fragmanın özelliklerin kapsamlı bir madde listesi gibi hissettirmesiydi. Ve (mutlaka) kötü bir şekilde değil.

Bu fragmana dayanarak Kızıl Çöl’de yapacağım şeyler:

 • Bir sürü düşmanın bacaklarını altlarından tekmeliyor ve boğuşuyor
 • Gözetleme kulelerinin tamamının yıkılması
 • At dövüşü
 • Atları evcilleştirmek de dahil olmak üzere çok daha fazla atla uğraşıyoruz
 • Koyun toplama hizmeti de dahil olmak üzere duyuru panosu görevlerini üstlenmek
 • GTA tarzı bir suç farkındalık sistemine sahip büyük hırsızlık at arabaları
 • Tabii ki balıkçılık
 • Köpekleri sevmek ve kedileri tutmak daha açık bir şekilde
 • Bir grup küçük siyah damla yaratığa fareli kavalcı oyunu oynamak
 • Herhangi bir nedenle sıcak hava balonuna binmek
 • Binalara (ve ağaçlara) tırmanmak Assassin’s Creed stili
 • Kale duvarlarının üzerinden doğrudan sırıkla atlama
 • Dragon’s Dogma tarzında büyük patronların her yerine tırmanmak
 • Belki şu sıcak hava balonlarından paraşütle atlamak?

Bu zaten uzun bir liste ve hatta birkaç özelliği gözden kaçırmış olabileceğimi hissediyorum. Bunlardan bazıları, elbette, duyuru panolarından alınan görevler ve teknik açıdan oldukça ağır görünen üçüncü şahıs aksiyon dövüşleri gibi stok standart RPG şeyleridir.

(İmaj kredisi: Pearl Abyss)

(İmaj kredisi: Pearl Abyss)

(İmaj kredisi: Pearl Abyss)

Ancak Rockstar benzeri bir araç hırsızlığı sistemini, oldukça fazla tırmanma ve dikeyliği, çok sayıda at mekaniğini ve tırmanılabilir patronları bir araya getirmesi açıkçası çok fazla. izlediğim aklıma geldi Craftopia fragmanı ilk kez ve bu şeye başka bir fikir bile sığdıramayacaklarını düşünerek.

OKU  Bill Gates, AI devriminin 'mikroişlemcinin, kişisel bilgisayarın, internetin ve cep telefonunun yaratılması' kadar temel olduğunu söylüyor.

Bu benim olduğum biri hakkında daha fazlasını duymak için oldukça istekliyim ve oyun özelliklerine yönelik bariz mutfak lavabosu yaklaşımına karşı temkinli olsam da, hâlâ oldukça heyecanlıyım. Black Desert, MMO’larda hotbar savaşlarından dolayı uzun süredir hissettiğim rahatsızlığın bir kısmını hafifletti ve hala gülünç derecede güzel görünüyor. Beni bundan uzak tutan tek şey, bir MMO’nun yönetim açısından ne kadar yoğun olduğuydu ve bunun bu tek oyunculu aksiyon oyununda devreye gireceğini hayal edemiyorum. Sanırım bunu yüksek sesle söylememeliyim, yoksa Pearl Abyss beni duyar ve bağlantı noktası tedarik yönetimi sistemini kişisel bir saldırı olarak Crimson Desert’e yerleştirmeye karar verir.

Crimson Desert’e henüz eklenmiş bir çıkış tarihi yok – yani ilk 2021 penceresinden ertelendiğinden beri değil – ancak Pearl Abyss, PC ve konsollarda eş zamanlı bir küresel lansman planladığını söylüyor.

Bu yılın Gamescom Açılış Gecesi Canlı duyuruları özetimizde kaçırmış olabileceğiniz diğer her şeyi bulabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.