Oyun Haberleri

Activision Blizzard geliştiricisi Proletariat sendikalaşıyor

Spellbreak

Activision Blizzard’ın sahibi olduğu geliştirici Proletariat’taki işçiler bir sendika kurdu. Sendika, özellikle QA test uzmanlarından animasyon, tasarım, mühendislik ve prodüksiyon çalışanlarına kadar çok çeşitli stüdyo departmanlarını içeriyor.

Daha fazla gör

Game Developer tarafından bildirildiği üzere Proletariat Workers Alliance (PWA), Activision Blizzard yönetiminden sendikalarını gönüllü olarak tanımasını istedi. Ülke çapındaki başka bir sendika olan Communication Workers of America veya CWA ile sendikalarını kurdular ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sendika seçimlerini yöneten organ olan Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’na sendika kurmak için başvuruda bulundular.

Proletarya, çok oyunculu oyun Spellbreak’in arkasındaki geliştiricidir. (yeni sekmede açılır)gelecek yılın başlarında kapanacak olan (yeni sekmede açılır) şirketin Activision Blizzard tarafından satın alınmasının ardından. Spellbreak’teki geliştiriciler artık World of Warcraft üzerinde çalışacak.

Bir basın bülteninde (yeni sekmede açılır) CWA’dan Proletariat Yazılım Mühendisi Dustin Yost, “Video oyun endüstrisindeki herkes, Activision Blizzard’ın düşmanca bir çalışma ortamı yaratma konusundaki itibarını biliyor, bu nedenle bu yılın başlarında, Blizzard’ın Proletariat’ı satın almayı planladığını duyduğumuzda, Burada yarattığımız harika kültürü nasıl koruyabileceğimizi tartışmaya başladık. Bir birlik kurarak ve bir sözleşme müzakere ederek, elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edebileceğimizden ve oyun geliştirmenin sınırında yenilikçi deneyimler yaratabileceğimizden emin olabiliriz.”

Sendika esnek ücretli izin, uzaktan çalışma seçenekleri ve gönüllü fazla mesai talep ediyor.

Activision Blizzard’ın geçen yıl şirkete ait stüdyolarda birkaç ekibi bir araya getirdi, özellikle Raven Software ve Blizzard Albany’deki Kalite Güvence ekipleri. Bu, QA olan özel ekip içinde ekipten önemli ölçüde farklı olan tam bir stüdyo olacaktır.

OKU  Pikachu Jet 2023'te Daha Fazla Şehre Uçuyor

Activision Blizzard’ı satın almak isteyen Microsoft, tarafsız kalmak ve satın alınan stüdyolardaki çalışanların sendikalaşmayı seçmeleri durumunda sendikalaşma süreçlerini kolaylaştırmak için CWA ile şimdiden bir anlaşma imzaladı.

proletarya. Adına çok uygun, bu.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Lucky Elden Ring Oyuncusu Mükemmel Zamanda İnayet Yerini Buldu

Oyun Haberleri

Diablo 4 haydut, 12 oyuncu için tasarlanmış neredeyse solo dünya patronu ve bir büyücü araya girip öldürmeyi %1 HP'de çalmasaydı olurdu

Oyun Haberleri

Elden Ring, Birinci Şahıs Moduna Sahiptir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir