Oyun Haberleri

Activision, hayranlarına Modern Warfare 3 için cüzdanlarını çıkarmaları gerektiğini hatırlatıyor ve oyunlarının en erken gelecek yıla kadar Game Pass’e çıkmayacağını söylüyor

modern warfare 3

FTC’den Lina Khan, Bobby Kotick herhangi bir imza atmadan önce fiziksel olarak mücadele etmek için son dakikada harekete geçmediği sürece, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma işleminin çok yakın gelecekte kapanması çok muhtemel görünüyor. Demek istediğim çok yakın, biliyorsunuz, muhtemelen bu Cuma günü olduğu gibi, Birleşik Krallık piyasa düzenleyicisinden haber bekleniyor. Ancak bunun Modern Warfare 3 ve Diablo 4 gibi oyunların Microsoft’un Game Pass hizmetine yakında geleceğini müjdelediğini düşünüyorsanız Activision’ın size bir haberi var: Öyle değil.

Bu yıl değil zaten. Activision, dün attığı bir tweet’te hayranlara, en son oyunlarına aylık 17$/13£ erişim söz konusu olduğunda jetlerini soğutmalarını söyledi ve şunu duyurdu: “[does] Modern Warfare 3 veya Diablo 4’ü bu yıl Game Pass’e ekleme planları yok”. Bunun yerine Activision, anlaşma gerçekten sonuçlandığında “oyunlarımızı dünya çapında daha fazla oyuncuya ulaştırmak için Xbox ile çalışmaya başlamayı” bekliyor, bu da şirketin beklediği anlamına geliyor. “Gelecek yılın bir döneminde Game Pass’e oyun eklemeye başlayacağız.”

Daha fazla gör

Başka bir deyişle, evet, Modern Warfare 3’ü 10 Kasım’da çıktığında oynamak istiyorsanız tam fiyatının üzerinde bir ücret ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Bu bana biraz tuhaf geldi. Birleşik Krallık pazar düzenleyicisinin kaymasına izin verdiğinden beri COD’nin Game Pass’e gelmesinde bir gecikme yaşayabileceğini biliyorduk ( Verge’den Tom Warren), muhtemelen Sony ile önceden var olan anlaşmalar nedeniyle serinin muhtemelen 2025 yılında hizmete gireceğini söyledi. Ancak Diablo veya başka bir Activision Blizzard oyunu ile Microsoft’un Zenimax’ı satın almasını kapatmasından iki gün sonra, 11 Mart 2021’de Game Pass’e çıkan 20 Bethesda oyunu arasındaki farkın ne olduğundan emin değilim.

Bu konuyu sormak için Activision’a ulaştım ve yanıt alırsam güncelleyeceğim.

Microsoft’un Activision’ı satın almasıyla ilgili uzun, çok uzun, çok uzun destan, geçen ay, Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesi’nin, Activision’ın bulut oyun haklarını Ubisoft’a satan anlaşmanın yeniden yapılandırılmış bir versiyonunu onayladığını duyurmasıyla kaçınılmaz sonucuna varmış gibi görünüyordu. Bu hamlenin bulut oyun alanında Microsoft’un tekeline yol açacağından endişe ediliyor. Şahsen ben mi? Tüm bu konsolidasyonun bir bütün olarak sektör için ne anlama geldiği konusunda hala biraz gerginim, ancak sanırım -kelimenin tam anlamıyla- bu yüzden ulusal bir pazar otoritesi yönetmiyorum.

OKU  AMD, tamamen devasa bir GPU'nun içine tam bir Zen 4 CPU yerleştirdi


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.