Oyun Haberleri

Counter-Strike 2 çömelmeyle ilgili isabet alanı sorunlarını düzeltiyor ve daha da önemlisi bıçak dönüşünün biraz daha hızlı olmasını sağlıyor

Counter-Strike 2

Valve, Counter-Strike 2 ile dikkat çekici bir şey başardı ve bunu neredeyse gözlerden uzak bir şekilde gerçekleştirdi. Geliştirici, en büyük ve değişiklikten en çok hoşlanmayan rekabetçi oyuncu tabanlarından birini, herhangi bir önemli geri adım, büyük ölçekli şikayet veya oyuncu tabanını bölmeden CS:GO’dan CS2’ye geçirmeyi başardı. Tamam elbette, daha doğrusu CS:GO vahşice ortadan kayboluyor zamanı geldiğinde (ve son zamanlardaki ‘karışık’ incelemeler çoğunlukla bundan şikayet ediyor), ancak gerçek şu ki CS2 çıktı, harika ve CS:GO oyuncularının büyük çoğunluğu hiç farkına varmadan bu oyuna geçti.

Elbette CS2 hâlâ bitmiş bir ürün değil ve hiçbir zaman da olmayacak: Bu oyuna verilen desteğin önümüzdeki on yıl boyunca sürmesi beklenebilir. Ve bir şekilde bunu başaran çeşitli küçük aksaklıklar var; bunların en önemlisi, özellikle çömelmeyle ilgili bir hitbox hizalama sorunu. CS2’de bu genellikle bir oyuncu bombayı etkisiz hale getirdiğinde meydana gelir, çünkü CT karakter modeli nesnenin üzerine çömelir ve kafa isabet kutularında tuhaf bir şeyler olur: çok sayıda klip vardır. Ts çömelmiş CT’lere isabetli atışlar yapıyorhiçbiri inmiyor gibi görünüyor. Aynı zamanda çoğaltılabilir her yere çömelen oyuncularve bazı oyuncular orada olduğunu tahmin ediyordu hatta saldırıyla ilgili sorunlar.

Yeni bir yama “birkaç hitbox hizalama hatasını” düzeltiyor, böylece etkisiz hale getiriciye yapılan hassas AK atışları tekrar menüye çıkıyor, ancak Valve’da her zaman olduğu gibi hataların ayrıntıları hakkında daha fazla ayrıntı yok. Bu, silah denetimlerindeki aksaklıklara yönelik çeşitli küçük düzeltmelerin yanı sıra bazı görünümlerin doğru görüntülenmemesiyle birlikte geliyor; ancak bu yamanın en komik unsuru kozmetik bir düzenleme: Oyuncular bıçakların ne kadar hızlı döndüğünden şikayet ediyorlardı.

Açıklamak gerekirse: CS2’deki tüm oyuncuların varsayılan yakın dövüş silahı olarak bıçağı vardır. Bıçaklar sonuçta oyundaki en pahalı kozmetik öğedir ve çeşitli bıçak stilleri belirli süslemelerle birlikte gelir. Yani varsayılan bıçak, oyuncu karakterinin eliyle basitçe kaldırılır ve kullanıma hazır hale gelir, ancak kelebek bıçak veya Karambit bıçağı gibi bir şeyin, hazırlandığında karakterin ellerinin bıçağı bir şekilde döndürdüğünü gören kendi özel animasyonu vardır.

Bu animasyonların bir havası var ve yeterince CS:GO/CS2 klibi izlediğinizde, çok sayıda oyuncunun öldürdükten sonra bıçaklarına hızlı geçiş yaptığını göreceksiniz: bunun pratik bir yönü var; hareket hızı ve yeniden yükleme / geri tepme animasyonunun bazı kısımlarını atlama, ancak çoğunlukla birinin kafasına vurmak ve ardından süslü bir bıçağı etrafta döndürmeye başlamak çok havalı görünüyor.

CS2’de bir sorun var. Bu bıçaklar yeterince hızlı dönmüyordu ve evet oyuncular bunu fark etti. Bıçak havasının önemi öyle büyük ki Valve harekete geçmek zorunda kaldı ve artık “bıçağın dönmesinin CS:GO’daki kadar hızlı hissetmemesi düzeltildi”. Bu, “o kadar hızlı hissetmemek” kelimelerinin komik bir formülasyonu, neredeyse Valve’ın hiçbir şeyin yanlış olduğunu kabul etmek istemediği gibi: Her iki durumda da, oyuncular artık inekler eve gelene kadar pahalı bıçaklarını döndürebilirler.

OKU  Leaker Spyro the Dragon Hayranlarına Kötü Haber Verdi

CS2’nin lansmanında bunun gibi çeşitli küçük yamalar görüldü ve sorunlar giderildi, ancak gerçekten olabildiğince sorunsuz ilerledi ve bu hiç de küçümsenecek bir başarı değil. Sonuçta CS:GO’nun aylık oyuncu sayısı 30 milyonun biraz altındaydı ve CS2’nin bu rakamın üstüne çıkıp çıkamayacağını yakında öğreneceğiz. Tam yama notları aşağıdadır:

 • [ GRAPHICS ]
 • Bir dürbünle aşağıya bakıldığında ayakların siyah görünmesine neden olan bir durum düzeltildi
 • Parçacıklardan kaynaklanan bellek sızıntısı düzeltildi
 • [ ANIMATION ]
 • Birkaç hitbox hizalama hatası düzeltildi
 • Bıçak dönüşünün CS:GO’daki kadar hızlı hissetmemesi düzeltildi
 • M4A4 ve M4A1-S konuşlanma animasyonları sırasında cıvatanın hareket etmemesi düzeltildi
 • Silah incelemesinin susturucu geçiş animasyonunu kesintiye uğratmasına neden olan bir hata düzeltildi
 • [ MAPS ]
 • Mirage, Vertigo ve Nuke’da çeşitli hata düzeltmeleri ve ayarlamalar
 • [ MISC ]
 • “Oynamayı Arıyorum” ile ilgili birkaç hata düzeltildi
 • Silah kaplamaları ve çıkartmalarda çeşitli hata düzeltmeleri ve ayarlamalar
 • Oyun değişiklik yapıldıktan kısa bir süre sonra kapatıldığında ekipman değişikliklerinin kaydedilmemesine neden olan bir hata düzeltildi
 • Steam Friends’in maç durumunun geciktiği veya eksik olduğu bir hata düzeltildi
 • Silah izleyicileri için CPU performansı iyileştirmeleri
 • Çin’in Chengdu kentine resmi bir çöpçatanlık veri merkezi eklendi


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.