Oyun Haberleri

AMD’nin en iyi oyun işlemcisinin bugün bu kadar ucuz olması beni şaşırtıyor

AMD Ryzen 7 7800X3D

AMD Ryzen 7 7800X3D | 8 çekirdek, 16 iş parçacığı | 5,0 GHz maksimum güçlendirme | 96 MB L3 önbellek | 120W TDP | 449,99$ Newegg’de 349,99 ABD doları (FTTCX9248 promosyon koduyla 100 ABD doları tasarruf edin)
Bu CPU yalnızca paranız karşılığında alabileceğiniz en iyi oyun işlemcisi değil, aynı zamanda var olanların da en iyisidir. Intel’in sunduğu her şey kadar hızlıdır ve önyükleme için çok daha az güç tüketir. Tabii ki bu her açıdan en iyi CPU değil çünkü oyun oynamada mükemmel olması için tasarlandı (incelememize buradan göz atın). İçerik oluşturma ve üretkenlik görevleri için daha fazla çekirdeğe ve iş parçacığına sahip bir CPU isteyeceksiniz. Normalde Ryzen 7 7800X3D’yi seçmenin en büyük dezavantajı fiyatıydı ancak bu anlaşma bu sorunu hemen ortadan kaldırıyor.

Fiyat kontrolü: En İyi Satın Alma $399,99 | Amazon$359,38

AMD’nin Ryzen 7 7800X3D’si geçen hafta 400 doların altına düştüğünde, bunu iyi bir anlaşma olarak önermekten çok mutluyduk ve şimdi Amazon’un Prime Big Deal Days satışları sayesinde bir fiyat indirimi daha görüldü, oyun deneyiminizi geliştirmek için daha da cazip bir silikon parçası PC etrafta. Aslında en iyi teklifi sunan Amazon değil, çünkü ekstra 50 dolarlık bir promosyon kodu, 7800X3D’nin şu anda Newegg’de sadece 350 dolar olduğu anlamına geliyor.

Bu, AMD’nin her derde deva 3D V-önbellek oyununu destekleyen en yeni Zen 4 işlemcileri arasında en güçlüsü olmasa da, PC oyuncuları için en uygun olanıdır. Doğrudan 7800X3D’nin bilgi işlem çipletinin üzerine büyük miktarda ekstra L3 önbellek eklemek, oyun kare hızları açısından büyük bir fark yaratıyor ve yalnızca tek bir bilgi işlem kalıbını desteklediği için Windows’un hangi silikonun kullanılacağı konusunda zorlayıcı seçimleri yok üzerinde oyun oynamak için.

OKU  Baldur's Gate 3'ün bir sonraki 'büyük' ​​yaması biraz ertelendi

Ryzen 9 7950X3D’nin zorluk yaşayabileceği nokta burasıdır çünkü bir adet yüksek saat hızı yongasına ve bir adet 3D V-önbellek yongasına sahiptir ve Windows’un, görevlendirildiği her uygulamanın hızı mı yoksa önbelleği mi tercih edeceğini bulması gerekir. Ve bazen yanlış anlayabilir.

Ancak 7800X3D için başka seçenek yok; tek bir yonga bile zorlanmadan yüksek oyun performansı sağlayacak. Bu da onu şu anda saf oyun becerisi için en iyi oyun CPU’su yapıyor.

  • Tüm bunların küratörlüğünü yapıyoruz en iyi Sonbahar Prime Day PC oyun fırsatları tam burada.

Nispeten az sayıda çekirdek ve iş parçacığı ve hesaplama kalıbının üstündeki L3 önbellek şapkası sayesinde düşük saat hızı, hobinizin yanı sıra üretkenlik çalışması yapacaksanız veya yalnızca oyun ve içerik oluşturma arasında iyi bir denge.

Bu senaryolar için AMD’nin Ryzen 9 7950X3D ve Intel’in Core i9-13900K modelleri daha uygundur, ancak bunlar için çok daha fazla para vermeniz gerekecek ve her ikisi de 7800X3D’den daha fazla güç kullanıyor (ve dolayısıyla daha fazla ısı üretiyor).

Zaten AM5 platformunu kullanan bir PC’niz varsa, düşük seviyeli bir Ryzen 5 7600 gibi bir şey kullanmadığınız sürece CPU’yu buna yükseltmeye değmez. DDR4 sistem RAM’i kullanıyor ve kendinize yıllarca dayanacak bir oyun bilgisayarı oluşturmaktan başka bir şey yapmak istemiyorsanız, Ryzen 7 7800X3D dikkate alınmaya değer tek seçenektir.

Ve normal fiyattan 90 $ indirimle, bu ekstra dolarlar hızlı bir DDR5 RAM setine, daha güçlü bir AM5 anakarta veya büyük kapasiteli bir SSD’ye gidebilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.