Oyun Haberleri

Activision, LGBTQ+ karşıtı tweet nedeniyle Nickmercs’in Call of Duty kaplamasını kaldırdı

Nickmercs Call of Duty operator skin

Activision, yayıncının bu hafta başlarında yaptığı LGBTQ+ karşıtı bir yorumun ardından Modern Warfare 2 ve Warzone’dan Nickmercs kaplamasını kaldırdı.

7 Haziran’da emekli Halo profesyoneli ve MLG yöneticisi Chris Puckett, Glendale, CA’daki bir okul yönetim kurulu toplantısının dışında LGBTQ+ yanlısı göstericilere yönelik bir saldırının videosunu tweetledi.

Puckett, “Bu, Overwatch League dairemden 4 blok ötede oldu,” diye tweet attı. “Amerikalılar şu anda üzücü bir durumda. Bırakın insanlar sevdiklerini sevsin ve kendi hayatını yaşasın.”

Yanıt olarak Nickmercs, “Küçük çocukları rahat bırakmalılar. Asıl sorun bu.”

Daha fazla gör

Dexerto’nun belirttiği gibi, tweet ani bir tepkiye yol açtı. “Onlar kim ve herkes hangi korkunç hareketten korkuyor?” Puckett cevap verdi. “‘Çoğunun’ amacının çocuk intiharlarını azaltmak olduğunu düşünüyorum/umuyorum. Bu, kabullenme ve farklı hissetme/farklı olma damgasını kaldırma yoluyla yapılır.”

Diğerleri de benzer yanıtlar paylaştı:

(İmaj kredisi: Twitter)

(İmaj kredisi: Twitter)

(İmaj kredisi: Twitter)

(İmaj kredisi: Twitter)

Yorumu yaptıktan sonraki gün bir yayın sırasında Nickmercs, LGBTQ+ karşıtı inançlara sahip olduğunu reddetti ve kimseyi üzmek istemediğini söyledi, ancak aynı zamanda açıklama için özür dilemeyeceğini veya tweet’i kaldırmayacağını da söyledi.

Bugün erken saatlerde, Call of Duty sitesi CharlieIntel Nickmercs dış görünümünün herhangi bir bildirim veya yorum yapılmadan Modern Warfare 2 ve Warzone mağazasından kaldırıldığını bildirdi. Activision daha sonra kaplamanın Nickmercs’in tweet’i nedeniyle kaldırıldığını doğruladı.

Resmi Call of Duty hesabı, Charlie Intel’e yanıt olarak “Son olaylar nedeniyle ‘Nickmercs Operator’ paketini Modern Warfare II ve Warzone mağazasından kaldırdık.” “GURUR’u çalışanlarımız ve topluluğumuzla birlikte kutlamaya odaklandık.”

Daha fazla gör

Nickmercs, Call of Duty kaplamasının kaldırılmasıyla ilgili henüz kamuoyuna açıklama yapmadı. Yorum için Nickmercs’e ulaştım ve bir yanıt alırsam durumu güncelleyeceğim.

OKU  Overwatch 2'nin yeni şifacısı güneşten güç alan dev bir raylı silaha sahip


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.