Oyun Haberleri

Age of Empires 2, keşişlerin kalıntılarda saklanmasını ve onları düşürdüklerinde ölmesini nihayet durdurduğu için tüm zamanların yama notlarını alıyor

Monks holding relics in Age of Empires 2.

Age of Empires 2 Definitive Edition, 2019’da piyasaya sürüldü ve 1999’daki Age of Empires 2’nin elde edebileceğiniz kadar sadık bir yeniden düzenlemesi: Orijinal oyunun sevilen hatalarının ve zaaflarının çoğunu paylaştığı ölçüde. Bununla birlikte, en uzun süre hareketsiz kalan biri, ancak geçen yıl bir turnuvadan sonra keşfedildi. Mükemmel bir şekilde adlandırılan Walhalla, bir oyuncunun keşişinin bir kutsal emaneti bir manastıra götürmeye gittiği ve bunu yaparken yere düşüp öldüğü bir oyuna sahipti.

Bu pek tanrısal görünmüyor. Burada olup biten ve aşağıdaki videoda son derece iyi açıklanmış olan şey aslında bir yuvarlama hatasıdır. Kutsal emaneti olan bir keşiş ve kalıntısı olmayan bir keşiş aslında iki farklı birimdir ve bir keşiş kutsal emaneti aldığında veya düşürdüğünde, oyun bunlar arasında geçiş yapar ve birimin can puanı yeniden hesaplanır.

Matematiğe girmek isteyenler için burada daha tam olarak açıklanmıştır (yeni sekmede açılır)ama sonuçta oyun 1/55HP’lik bir birimden değişiyor ve 1HP’yi 0.999999HP olarak yeniden hesaplıyor, bu 0/55HP’ye yuvarlanıyor ve keşişiniz yaratıcısıyla buluşacak.

Böylece en son Age of Empires 2 yama notları (yeni sekmede açılır) bir all-timer ile gel:

“1/55 HP’ye sahip Aztek Keşişleri artık bir kutsal emaneti alırken veya yere koyarken ölmüyor.”

Şaşırtıcı bir şekilde, keşiş kalıntısı böcekleri Age of Empires 2’de neredeyse kendi kategorileri, bu yüzden onları içeren eğlenceli / sinir bozucu davranışlara yönelik tek düzeltme bile bu değil. Diğer keşiş kalıntısı düzeltmeleri şunları içerir:

  • Kalıntıları olan Keşişler ve Rahipler, tam bir Manastıra atandıklarında artık kutsal emanetler bırakmıyorlar. Bunun yerine “bina dolu” mesajı çıkıyor.
  • Shift Queue artık bir relic seçen bir grup keşiş için düzgün çalışıyor.
  • Keşişler artık bir kutsal emanetin içinde/arkasında saklanamaz ve düşman yakın dövüş birimleri tarafından ulaşılamaz hale gelemez.
  • Keşiş kutsal emaneti duvara yakın bir yere taşırken artık kutsal emanetler duvarın diğer tarafına bırakılamaz.
OKU  Studio, her yerde gördüğünüz kürek takımı mobil oyun reklamlarına dayalı olarak gerçek bir mini oyun derlemesi yapıyor

Kafası karışmış bir piyade ordusundan, büyük Katı Yılan hislerinden kendi kutsal emanetinde saklanan bir keşiş fikrini seviyorum.

Tamam, gözüme bu yamayla ilgili aptalca şeyler çarptı. Ancak bunun, oyunun sahip olduğu en büyük dengeleme yamalarından biri olduğu söylenmelidir ve birimlerde yapılan düzinelerce genel ve özel değişiklik, diğer birimlerin yeniden çalışmaları arasına yeni bir teknoloji ekler ve hepsi henüz- detaysız Roma’nın Dönüşü genişlemesi. Hatta oyunun en popüler modlarından biri olan, sadece manevra yaparken daha fazla netlik sağlamak için oyun içinde “küçük ağaçlara” sahip olma seçeneği ekler. Böcekler hakkında iyi huylu bir kahkaha atabiliriz, ancak vay canına, Age of Empires 2’nin üzerinde bazı ayakları var mı?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.