Oyun Haberleri

Dell gelecekte dizüstü bilgisayarları onarma ve geri dönüştürme yöntemimizi değiştirmek istiyor

Dell gelecekte dizüstü bilgisayarları onarma ve geri dönüştürme yöntemimizi değiştirmek istiyor

Dell, “Yeni frenlere veya lastiklere ihtiyacımız olduğunda tüm arabayı çöpe atmıyoruz” diyor ve yine de dizüstü bilgisayarlar aşağı yukarı güncelliğini yitirdiklerinde çöpe atılmak üzere tasarlanıyor. Amerikan teknoloji şirketi, dizüstü bilgisayarlarına karbon ayak izlerini azaltırken daha uzun kullanım ömrü vererek bunu değiştirmek istediğini söylüyor.

Luna, Dell ve Intel arasında geçen yıl duyurulan bir konsept kanıtı işbirliğidir. (yeni sekmede açılır). Buradaki fikir, dizüstü bilgisayarlar için kolayca değiştirilebilen ve yeniden kullanılabilen bileşenler tasarlamaktır, böylece diğer ürünlerde yaşayabilirler ve dünyadaki elektronik atık miktarını büyük ölçüde azaltırlar. Dell geçen yıl bazı büyük adımlar attı ve bana dizüstü bilgisayar sürdürülebilirliğinin geleceğinin ne olabileceğine dair çalışan bir prototip gösterdi.

Geçen hafta bir CES ön brifinginde Dell bana prototip dizüstü bilgisayarın %100 modüler olduğunu ve kasadan hoparlörlere kadar her parçasının çıkarılıp değiştirilebileceğini ve “güçlü bir döngüsel ekonomi” dediği şeyi beslemek için yeniden kullanılabileceğini söyledi. ,” “yeni, ham maddeler” ihtiyacını azaltır.

Modüler sistem bir kez açıldıktan sonra içeride ilgilenilmesi gereken vidalar, kablolar veya yapıştırıcılar yoktur; bileşenler herhangi bir alet olmadan içeri girip çıkar. Yukarıdaki gömülü videoda da görebileceğiniz gibi, 13 inçlik bir dizüstü bilgisayarın tamamı bir dakikadan daha kısa sürede parçalarına ayrılabiliyor.

Dell’e göre, mevcut dizüstü bilgisayarlar “vidalar, yapıştırıcı ve çeşitli lehimli bileşenler” ile bir arada tutulduğu için, geri dönüşüm ortaklarının “günümüzün teknolojisiyle bir PC’yi parçalarına ayırması bir saatten fazla sürüyor”. Dell’in yeni prototip sistemi, bir sistemin onarımını ve sökülmesini, bir robotun her gün bunlardan birkaçını ayırabileceğinden çok daha hızlı hale getiriyor. Bu noktayı kanıtlamak için Dell bir robot getirdi.

Ekran kraliçeleri

(İmaj kredisi: Gelecek)

En iyi oyun monitörü (yeni sekmede açılır): PC’niz için mükemmel piksel paneller
En iyi yüksek yenileme hızına sahip monitör (yeni sekmede açılır): Çığlık atan hızlı ekranlar
Oyun için en iyi 4K monitör (yeni sekmede açılır): Yalnızca yüksek çözünürlük yeterli olduğunda
Oyun için en iyi 4K TV (yeni sekmede açılır): Büyük ekranda 4K bilgisayarda oyun oynama

OKU  Ant-Man 3, Creed 3'ten Gişe Rekoru Kırdı

Güvenlik nedeniyle Dell, robotun normal çalışma hızının 1/20’sinde çalıştığını söylüyor. Temel fikir şudur: Diyelim ki eski iş dizüstü bilgisayarınızı yenisiyle değiştiriyorsunuz ve şirketiniz eski dizüstü bilgisayarı geri dönüştürüyor. Eski sistem, makineyi teşhis edip sökecek olan bu robota verilir. Bot, her bir bileşenin sağlığına bağlı olarak, daha sonra bir araya getireceği gelecekteki ürünlerde tekrar kullanılabilecek klavye, hoparlörler ve ekran gibi şeyleri bir kenara ayıracaktır. Bu nedenle, hoparlörler hala iyiyse, kısmen yenilenmiş yeni bir dizüstü bilgisayar türüne girmeye devam edecekler.

Görünüşe göre Dell, ‘tamir hakkı’ yasalarının daha fazla ilgi gördüğü bir geleceği de kabul ediyor. (yeni sekmede açılır). Bu modüler sistem bileşenlerini halka ve üçüncü taraf tamir atölyelerine kolayca erişilebilir hale getirmek, insanların mobil elektronik cihazlardan yükseltilebilirlik ve tamir edilebilirlik bekleyebilecekleri bir dünyada kontrolü elinde tutmasına yardımcı olacaktır.

Burada Dell için en önemli şey ölçeklenebilirlik: Şirket, bir gün aynı modüler tasarımı boyutu ne olursa olsun tüm dizüstü bilgisayarlarına uygulamayı umuyor ve buna oyun dizüstü bilgisayarları da dahil. Yepyeni bir sistem satın almak zorunda kalmadan eski bir GPU’yu yenisiyle değiştirdiğinizi veya mükemmel derecede iyi oyun dizüstü bilgisayarınızı daha hızlı bir ekranla yükselttiğinizi hayal edin.

“Tek bir sürdürülebilir cihaz bir şeydir, ancak asıl fırsat, her yıl satılan milyonlarca teknoloji cihazı üzerindeki potansiyel etki ve bu cihazlardaki malzemeleri gelecekte yeniden kullanım, yenileme veya geri dönüşüm için optimize etmektir.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Oyun Haberleri

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Oyun Haberleri

Yaklaşan iş simülasyonu Ambulans Hayatı, halkı sizin yetenekli sağlık görevlilerinin ellerine bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir