Oyun Haberleri

Agony yan ürünü Succubus VR, Steam’den yasaklandı

Succubus VR

Agony gibi azgın, cehennem tabanlı korku oyunlarının arkasındaki geliştirici Madmind Studio, yakında yayınlanacak oyunlarından birini Steam’den kaldırdı. Succubus: Hellish Orgy VR sayfası kaldırıldı ve yalnızca SteamDB’de görünür durumda kaldı (yeni sekmede açılır)Succubus’un 2D versiyonuna rağmen (yeni sekmede açılır) hala Steam’de satışta.

Madmind’in basın açıklamasında, “VR sürümünde bulunan bazı özellikler, Steam’de yayınlanamayacak kadar rahatsız edici ve sürükleyici” yazıyor. Hangi özelliğin yasaklamaya yol açtığını açıkça söylemiyor, sadece “Valve onu sert içeriği nedeniyle yasakladı” ve “Steam, bize değişiklik/yama/sansür yapma olanağı vermeden oyunu yasaklamaya karar verdi”.

Madmind daha önce oyunlarının “derecelendirilmemiş” sürümlerini ücretsiz DLC olarak yayınlayarak Steam’de izin verilenlerin sınırlarını aştı. Örneğin, Succubus – Derecelendirilmemiş (yeni sekmede açılır) bunları yalnızca yetişkinlere yönelik eklemeleri arasında listeler:

  • kürtaj ve çeşitli cinsel organların kesilmesi gibi şifalı mini oyunlar
  • etkileşimli seks mini oyunları
  • ara sahneler şeklinde ek seks sahneleri
  • oyunun seviyelerinde görülebilen, iblisleri ve insanları tasvir eden ek seks sahneleri
  • karakterin göğüslerine ve cinsel organlarına sansür uygulanmaz
  • ek “cehennem seks partisi” seks partisi sahnesi

Madmind’in önceki oyunu Agony, derecelendirilmemiş sürüm bunun yerine orijinal sahiplerine ücretsiz olarak verilen bağımsız bir oyun olarak sunulduğunda sorunla karşılaştı. Bu oyuncular daha sonra Agony Unrated’ın Steam kitaplıklarından kaldırıldığını fark ettiler, Madmind’in söylediğine göre bunun nedeni Valve’ın birlikte paketlenmiş oyunların bağlantısını herhangi bir açıklama yapmadan kaldırmasıydı ve bunun yalnızca “sansürlü sürümde oyunu kasten satın alan bazı oyuncuların da istemedikleri sansürsüz versiyona erişim.” Agony Unrated daha sonra orijinal için ücretsiz bir DLC olarak kullanıma sunuldu ve her şey yolundaydı.

Belki de Succubus VR’nin, hamile kadınlardan fetüsleri söküp can puanlarını geri almak için onları yiyebileceğiniz Derecelendirilmemiş DLC’sinden özellikler içermesi, kaldırılmasına neden oldu. Bu arada, Agony VR (yeni sekmede açılır) en azından şimdilik Steam’de kalıyor. Madmind, Succubus: Hellish Orgy VR’yi diğer platformlarda yayınlamayı planladığını söylüyor, ancak bunun hangisi olacağına karar vermedi. Daha fazla yorum için stüdyoya ulaştım.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Fantastik hayatta kalma oyunu Enshrouded'ın demosunda bazı hasta kaleler inşa edin