Oyun Haberleri

Akıllı Ebeveyn Denetimleri için Sony Patent Sistemi

sony-patents-system-for-smart-parental-controls-gamerant-2

Birçok video oyunu şirketi, sektörü geleceğe yönlendirmek için yenilikçi yollar geliştirmeye devam ederken, sony akıllı ebeveyn kontrolleri için bir sistemin patentini almıştır. Ebeveyn denetimleri, güç kablosuna el koymak gibi basit geçici çözümler gerektiren orijinal konsollarla her zaman bir oyun özelliği olmamıştır, ancak Sony gelecek nesiller için bir sonraki iyileştirmeye sahip olabilir.


İlk ebeveyn kontrolleri 1990’larda ortaya çıktı, ancak günümüz teknolojisi veya Sony’nin patentini aldığı yeni sistemle karşılaştırıldığında çok ilkel kaldılar. Çoğu durumda, bu kontroller, ebeveynlerin bir konsola veya oyuna, çocuklarının en sevdikleri oyunlara çok fazla zaman ayırmasını ve ev ödevlerine veya küçük ev işlerine yeterince zaman harcamasını önleyecek kısıtlamalar uygulamasına izin verir. Bu sistemlerin iyileştirilmesi için hâlâ birçok yol olduğu için Sony, oyuncular için biraz adalet sağlarken ebeveynlerin erişimi sınırlamasına yardımcı olacak araçlar üzerinde yenilikler yapmaya devam ediyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Sony’ye Ticari Sırları Microsoft’a Açıklama Emri Verildi

Yakın zamanda dosyalanan Sony ebeveyn kontrolü patentine göre sistem, bir aşama, maç veya patron dövüşü tamamlandığında ebeveynlerin oyunu durdurmasına izin verecek şekilde değiştirilebilir. Değişiklikler, belirli bir patronu yenmenin veya bu önemli anlar sona erdiğinde ebeveynlere oyunu durdurma konusunda daha fazla kontrol sağlayacak bir seviyeyi tamamlamanın kabaca ne kadar zaman alacağını hesaplayabilecek. Patent, oyuncunun DualSense denetleyicisi ile karakterini hareket ettirmeye devam etmesine izin vermek yerine, ekrandaki eylemi doğru hissettiği yerde otomatik olarak durdurmak için her şeyin sakinleştiği bu doğal oyun içi anları kullanacak.

OKU  Baldur's Gate 3'ün en üretken hızlı koşucusu, Olimpiyat geniş atlamasını iki dakikadan kısa sürede romantik bir sahneye taşımayı başardı

PSp4dsvopIAdGIkqYkq8hzcYfO57h1MtVVs0L4Fakn1Mdl1jOVowvIImA-uB_vySW8F6ms5UW-DHZXPOpstO_Jz15bTlJKfl-ADq44J2C80RvMp6zEus7W-aef38Zch3Ck1SRqfzbfq1kNsxfzbfq1kNs

Bunun birçok yönü, önceki diğer Sony patentleri gibi otomatik olsa da, ebeveynlerin oyunu uygun anlarda durdurabilmesi için sisteme belirli parametreleri girmesi gerekecek. Bu değişikliklerden yararlanarak, ayrılan süreden önce oynamayı bırakan bir çocuk, oyunun kapatıldığı zaman ile beklenen bitiş saatini karşılaştırarak bir sonraki oturumu için otomatik olarak daha fazla oyun süresiyle ödüllendirilebilir. En son Sony patenti, ebeveynlere, çocukları oyun oynarken otomatik olarak etkinleştirilecek bazı seçenekler arasından seçim yapabilecekleri anlamına gelen belirli eşiklere atıfta bulunur ve ev için neyin doğru olduğuna bağlı olarak aralarından seçim yapabileceğiniz farklı katmanlar sağlar.

Ebeveynler yıllarca çocuklarını uygunsuz zamanlarda oyunlardan uzaklaştırdılar, ancak bu Sony patenti, oyunun ne zaman durgunluğa girdiğini tahmin etme yeteneği nedeniyle bunu engelleyebilir. Bu Sony patenti, tek oyunculu deneyimlerin ötesinde, aşağıdakiler gibi çevrimiçi oyunlar için de uygulanabilir: Apex Efsaneleri veya Görev Çağrısı: Modern Savaş 2 Ebeveynlerin aşırı önlemesine yardımcı olmak için sony konsol kullanımı.

DAHA: Marvel’s Spider-Man 2 Neden Önemli Bir Karaktere Daha Fazla Ekran Süresi Vermeli?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.