Oyun Haberleri

Starfield modu, gemide olmadığınızda bile geminizi uzaktan kumandayla yönlendirmenizi sağlar

Astronaut watching a spaceship take off on an alien planet

Starfield’ın en iyi kısmı inkar edilemez bir şekilde özelleştirilebilen veya sıfırdan herhangi bir şeye benzeyecek şekilde inşa edilebilen uzay geminizdir. sevimli küçük uğur böceği bir devasa Yıldız Destroyeri.

Bu yüzden Starfield’daki geminiz üzerinde daha fazla kontrole sahip olmamanız çok yazık. Yörüngede havada süzülürken savaşlar yapabilirsiniz, ancak bir gezegenin atmosferine girdiğinizde gerçekten yapabileceğiniz tek şey, geminizin sinematik bir dizide inişini ve kalkışını izlemektir. Mobil uzay üslerimiz bundan daha fazlasını yapabilmeli, değil mi?

Artık yapabilirler. Geminin Çağırılması mod yapımcısı wSkeever, karakterinize her fütüristik uzay gezgininin sahip olması gereken bir şeyi verir: çok amaçlı bir uzaktan kumanda. Artık geminizde değilken bile kalkış ve iniş yapabilirsiniz. Veya, üzerindeyken ancak kokpitte oturmadığınızda. Serin.

Mod yüklendiğinde, keşfettiğiniz gezegende olduğunuzda uzaktan kumandanızı çıkarabilir ve geminizi bulunduğunuz yere çağırabilirsiniz (yakınlarda yeterli miktarda düz zemin veya iniş pisti olması şartıyla). Sadece bir düğmeye basın ve yukarı bakın: geminizin ayaklarınızın dibine inmek için yaklaştığını göreceksiniz. Bu Uber çağırmaktan daha iyidir.

Geminizin sizi almaya gelmesi Starfield’da gerçekten bir zorunluluk değil, çünkü gezegenin neresinde olursanız olun iniş noktanıza hızlı bir şekilde geri dönebilirsiniz. Ancak üzerinizde aşırı yük varsa veya yakınlarda düşmanlar varsa hızlı seyahat devre dışı bırakılır, bu nedenle bu uzaktan iniş özelliğinin oldukça kullanışlı olduğunu görebiliyordum. Ayrıca, bir düğmeye bastığınızda geminizin yörüngeden yaklaştığını ve tam önünüze indiğini görmek çok güzel. No Man’s Sky geminizi çağırmanıza izin vermiyor, öyleyse Starfield neden olmasın?

Ayrıca, bir gezegende kalırken geminizin havalanıp yörüngeye uçmasını sağlamak için uzaktan kumandanızı da kullanabilirsiniz. Bu çok mantıklı: Uzay gemimi Starfield evrenindeki bir gezegene park edilmiş halde bırakmam. Park edilmiş gemiler her zaman çalınır! (Bana göre.) Yerde maceraya atılırken onun yükseklerde yörüngede dönmesi ve onu yalnızca hızlı bir kaçış yapmanız gerektiğinde iniş için çağırmak çok daha güvenli geliyor.

OKU  Windy Meadow, oyuncuları 2022'nin en iyi anlatı maceralarından birinin dünyasına geri götürecek

(İmaj kredisi: Bethesda Softworks)

Belki de modun en iyi kısmı geminizin içindeyken yer çekimini kapatabilmektir. Artık dünya dışında olduğunuzda sıfır yerçekiminde süzülebilirsiniz, bu kesinlikle geminizin bir şekilde kendi yerçekimi alanını oluşturmasından daha gerçekçi hissettirir. Umarım geminizdeki her bir nesnenin (mürettebat ve yoldaşlar dahil) etrafta dolaşıp yere indiğinizde veya yer çekimini tekrar çalıştırdığınızda yere çarpan her bir nesnenin dağınıklığına aldırış etmezsiniz.

İşte modun uygulamadaki özelliklerine bir bakış:

Geminin Çağırılması modu mevcut burada Nexus Mods’ta ve başka bir mod gerektirir, Plugins.txt Etkinleştiricikendisi de bunu gerektirir Starfield Komut Dosyası Genişletici mod. Görünüşe göre geminizin uzaktan çalışmasını sağlamak için kurmanız gereken pek çok şey var, bu yüzden zaman kaybetmeyi bırakın ve işe başlayın.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.