Oyun Haberleri

Amazon hisse fiyatı, bu kez oyun bölümlerinde daha fazla işçiyi işten çıkardıktan sonra yükseliyor

An Amazon warehouse in Rialto, California, US, on Saturday, March 18, 2023. Southern California

Amazon, Bloomberg şirketinde gerçekleşen bir dizi ciddi kesintinin sonuncusunda yaklaşık yüz çalışanını işten çıkardı. (yeni sekmede açılır) raporlar. Etkilenen çalışanların tümü Amazon’un oyun bölümlerinin bir parçasıydı ve Prime Gaming, San Diego oyun stüdyosu ve Game Growth’a dağılmıştı. (yeni sekmede açılır).

Yöneticiler bunu bir kesinti yerine bir yeniden düzenleme olarak sunmaya çalışıyorlar. Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann, çalışanlara şirketin kaynaklarının “içeriğe odaklanmayı” desteklemek için uyumlu hale getirileceğini ve “dahili geliştirme çabalarına” yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. Hartmann, projeleri ilerledikçe Amazon Games ekiplerinin “büyümeye devam edeceğini” bile söyledi.

Bu arada Hartmann, bu işten çıkarmalardan kurtulan çalışanların henüz duyurulmamış bir projede “ikiye katlanacağını” ve Hartmann’ın söylememesine rağmen Amazon’un Montreal stüdyosunun da başka bir habersiz proje üzerinde çalışırken genişleyeceğini söyledi. Ne kadar. Şirket ayrıca üçüncü taraf yayıncılık faaliyetlerini genişletmeye devam edecek (Lost Ark’ın başarısı göz önüne alındığında bu mantıklı. (yeni sekmede açılır)).

Amazon, New World dışında dahili olarak geliştirilmiş bir oyun yayınlamadı. (yeni sekmede açılır)inanılmaz sayıda oyuncu gören, ezici kolonyal MMO’su (yeni sekmede açılır) lansmanda, ancak onları tutamadığını kanıtladı. Ancak bu performans, Amazon’un kararını etkilemiş gibi görünmüyordu: Hartmann, personele, bu oyunun arkasındaki Irvine merkezli ekibin de büyümeye devam edeceğini söyledi.

Şirket, yılın başından beri bir çılgınlık içinde. Ocak ayında şirket 18.000 işten çıkarma duyurdu (yeni sekmede açılır)Mart ayında 9.000 kişi daha duyurmadan önce (400’ü Twitch’teydi) (yeni sekmede açılır)).

Kesintiler, Amazon’un pandemi sırasında bir işe alım aleminin ardından operasyonlarını küçültmeye çalışmasıyla geldi. Meta (yeni sekmede açılır)Google (yeni sekmede açılır)Microsoft (yeni sekmede açılır)ve şimdi Apple bile (yeni sekmede açılır) hepsi aynı şeyi yapıyor, bu da çalışanların birkaç yıl önce alınan işe alma kararlarının geri tepmesini yaşamaları gerektiği anlamına geliyor. Yine de hissedarları mutlu ediyor: Bloomberg, işten çıkarmaların duyurulduğu gün Amazon hisselerinin %0,9 artarak 103,29 dolara ulaştığını belirtiyor.

OKU  Silahlı bir büyücü olmakla ilgili yakında çıkacak olan hayatta kalma oyunu Wizard with a Gun'ı Steam'de ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.