Oyun Haberleri

AMD, yeni Anti-Lag+ özelliğini en yeni sürücülerinden çıkararak desteği ve oyunlardan oyuncuların yasaklanma potansiyelini ortadan kaldırıyor

Kablosuz GPU güç konektörü 900W'a kadar güç sağlayabilir ve 12VHPWR'den daha uzun bir ömre sahip olabilir

AMD’nin Counter-Strike 2 için Anti-Lag+’ı kaldırmasından sadece bir gün sonra, daha fazla oyuncunun potansiyel olarak hesap yasağı almasını önlemek amacıyla, artık bu özelliği tamamen ortadan kaldıran yeni bir sürücü seti var. Bu oldukça sert bir hareket ama oyun camiasının daha fazla öfkelenmesinden çok daha iyi.

AMD’nin Gecikme Önleyici teknolojisinin ardındaki fikir, CPU tarafından yayınlanan kareler ile bunların monitörde görüntülenmesi arasındaki süreyi azaltarak genel olarak oyunun tepki verme hissini iyileştirmesidir. İki versiyonu vardır ve orijinal Gecikme Önleme sistemi, CPU’nun GPU’dan işleyemeyeceği kadar büyük bir kare kuyruğu oluşturmasını önler.

Daha yeni sürüm olan Anti-Lag+, esas olarak, oluşturma sırasındaki karelerin senkronizasyonunu yönetmek için kendisini oyunun koduna enjekte ederek çalışır. Sorunlara neden olan da budur, çünkü pek çok çevrimiçi oyun, özellikle rekabetçi olanlar, yazılım hilelerini kullanmaya çalışan insanları tespit etmek için motorda neler olup bittiğini rutin olarak izliyor.

Counter-Strike 2 durumunda, Valve’ın Hile Önleme özelliği (VAC) neredeyse anında tetikleniyor ve oyuncuların hesaplarının yasaklanmasıyla sonuçlanıyordu. Ancak mesele sadece bu oyun değildi ve sorunlar ve şikayetler arttıkça AMD, Anti-Lag+’ı tamamen kaldıran başka bir sürücü seti yayınlayarak doğru olanı yaptı.

AMD’ye tüm bunları sorduğumda Anti-Lag+ ile ilgili ne yaptığını açıklayan bir yorumla yanıt verdi ancak bunun neden olduğuna dair başka bir şey söylemedi. Elimizde, gecikmeyi azaltan teknolojiyi hiçbir şekilde sunmayan yeni bir sürücü seti var.

“AMD, Radeon grafiklerinde AMD Anti-Lag+ teknolojisi etkinleştirildiğinde bazı oyunların oyuncular üzerinde hile karşıtı yasakları tetiklediğine dair raporlar aldı. Bu sorunu çözmek için Anti-Lag+ teknolojisini devre dışı bırakan AMD Software: Adrenalin Edition 23.10.2 sürücüsünü yayınladık. Desteklenen tüm oyunlarda oyuncuların yeni sürücüyü kullanmasını öneriyoruz. AMD, Anti-Lag+’ı yeniden etkinleştirmek ve hile karşıtı yasaklardan etkilenen oyuncuların yeniden etkinleştirilmesine yardımcı olmak için oyun geliştiricileriyle aktif olarak çalışıyor. Daha fazlasını sağlayacağız. mevcut olduğunda bilgi.”

Artık sadece Olumsuz Halihazırda sahip olduğunuz sürücülerle Anti-Lag+ kullanın ancak yeni sürücüler Starfield, Counter-Strike 2 ve FC 24 için bir takım düzeltmeler içeriyor; bu yüzden muhtemelen onları yine de yüklemeye değer (sürücüleri ve sürüm notlarını buradan edinin).

OKU  AB, kripto için dünyanın ilk düzenleyici çerçevesini onayladı

AMD’nin bu konuyu ciddiye alması ve özellikle yasakların kaldırılması konusunda proaktif bir şekilde soruna müdahale etmesinden memnunum. Ama bunun ilk etapta nasıl ortaya çıktığını hala tam olarak anlamıyorum. AMD, bir çözüm üzerinde oyun geliştiricileriyle birlikte çalıştığını söyledi ancak başlangıçta oyunları için Anti-Lag+ ‘desteği’ oluştururken onlarla ne kadar derinlemesine çalıştılar?

Eğer öyleyse, neden bu teknolojinin bu sorunlara neden olacağı gerçeği hemen fark edilmedi? Olası bir açıklama AMD’nin yapmadı doğrudan oyun geliştiricileriyle çalıştı ve bir tür anahtar teslimi çözüm olarak Anti-Lag+ uygulamalarını tamamen kendisi yaptı. Eğer durum böyleyse, umarım AMD tüm bunlardan değerli bir ders çıkarmıştır. Özellikle, bir şeyi hızlı bir şekilde piyasaya sürmek yerine, yeni bir teknoloji geliştirmeye daha uzun süre harcamak ve onun düzgün çalışmasını sağlamak daha iyidir.

Bu, AMD için mutlak bir pazarlama felaketi olmasa da, ona herhangi bir fayda da sağlamadı.


Oyun için en iyi CPU: Intel ve AMD’nin en iyi çipleri.
En iyi oyun anakartı: Doğru panolar.
En iyi grafik kartı: Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor.
Oyun için en iyi SSD: Önce oyuna girin.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.