Oyun Haberleri

AMD’nin RX 7600 ve Nvidia’nın RTX 4060 Ti çıkış tarihleri ​​önümüzdeki ay Computex’te söylentiler arasında

AMD Radeon RDNA GPU die shot

AMD’nin RX 7600 grafik kartının, Nvidia RTX 4060 Ti’yi öne süren söylentilerle bu yıl Computex’te görüneceği bildiriliyor. (yeni sekmede açılır) olacak da

Bu GPU neslinde belli belirsiz orta sınıf bir grafik kartının piyasaya sürülmesi için uzun bir bekleyiş oldu, ancak güneşli-bazen sırılsıklam Taipei’deki Computex ticaret fuarında kepenkler kapandığında iki kişilik davranacağız gibi görünüyor.

Aslında Radeon RX 7600, son nesil RX 6600’ün içindeki RDNA 2 çipine benzer özelliklere sahip olması beklendiği için, piyasanın alt sınırına daha yakın olmalıdır. Bu, onu RTX 4060 Ti’nin performansının çok altına ve piyasaya sürüldüğünde nihai RTX 4060’a yaklaştıracaktır.

Haber Igor’un Laboratuvarından geliyor (yeni sekmede açılır), gösteride Radeon RX 7600’ün tamamen gerçekleştirilmiş sürümlerini sergileyen bazı AMD grafik kartı ortaklarının olacağını belirtiyor. Bu, ya Computex sırasında Mayıs sonu / Haziran başında piyasaya sürüleceğini ya da gösteriden hemen önce başlayacağını gösterir.

Bu tür kartların, sergi salonlarındaki kamuya açık üretici stantlarında isimsiz ‘prototip’ olarak kalması veya kapalı kapılar ardında gösterilmesi mümkündür. AMD’nin en büyük yönetim kurulu ortaklarından biri olan Sapphire, fuar alanı yerine Computex’te düzenli olarak kapalı toplantılar yapıyor.

İlginç bir şekilde, Igor’un raporu, yalnızca kart üreticilerinin onayını aldığını belirtmeye özen gösteriyor. sadece Computex’te bitmiş RX 7600 kartlarını sergilemek isteyen Radeon kartlarını satmak, hem AMD hem de Nvidia’yı sevkıyat yapan şirketler yeni RDNA 3 kartlarını sunmaktan çekiniyor.

Açıklamasındaki ima, bu üreticilerin gerçekten RX 7600 GPU’ları üretmeye başlamanın zamanına değip değmeyeceğini görmek için bekledikleridir.

Yatay olarak kaydırmak için kaydırın
Beklenen yapılandırmaAMD Radeon RX7600
GPUnavigasyon 33
MimariRDNA3
Tasarımyekpare
LitografiTSMC N6
Hesaplama Birimleri28
gölgelendiriciler1792
Sonsuz Önbellek32MB
Hafıza8GB GDDR6
Bellek veri yolu128 bit
OKU  İlk önce Phantom Liberty'yi yenerseniz Cyberpunk 2077'nin ana görevinde bir sürü gizli diyalog var ve bunların bir kısmı gelecekteki Cyberpunk hikayeleri için temel oluşturacak gibi geliyor

Mevcut beklenti, RX 7600’ün halihazırda tanıtılan mobil varyantla aynı özelliklere sahip olacağı yönünde. Bu kart, 28 işlem birimiyle (32 işlem birimine sahip bir RX 7600 XT ile) ve dolayısıyla 1.792 gölgelendiriciyle birlikte gelir. Bu, onu doğrudan RX 6600 ile aynı yapılandırma düzeyine yerleştirir. (yeni sekmede açılır)ancak RX 7600 ile dizüstü bilgisayarlar için erken performans rakamları (yeni sekmede açılır) içeride onları RTX 4060 tabanlı makinelerle neredeyse aynı seviyeye getiriyor.

Bu rakamları tahmin etmek, RX 7600’ün bir masaüstü RX 6600 XT gibi performans gösterebileceğini gösteriyor. (yeni sekmede açılır). Şimdiye kadar bunların tümü mobil yapılandırmaya dayalı olsa da, AMD’nin bir zamanlar RDNA 3 kartları için vaat ettiği 3 GHz + saat hızlarını masaüstü kartlarıyla sunabilmesi tamamen mümkün olabilir, bu da onu çok daha hızlı hale getirir.

Bir sonraki yükseltmeniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU (yeni sekmede açılır): Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı (yeni sekmede açılır): Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı (yeni sekmede açılır): Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor
Oyun için en iyi SSD (yeni sekmede açılır): Oyuna diğerlerinden önce girin

Navi 33 GPU’nun RX 7600’ün kalbinde olması bekleniyor ve herhangi bir olası RX 7600 XT, yekpare bir tasarıma dönüş olacağı için şimdiye kadar gördüğümüz diğer tek RDNA 3 yongalarından farklı. RX 7900 XT/X’in Navi 31 GPU’su (yeni sekmede açılır) gördüğümüz ilk yonga tabanlı grafik silikonudur ve kendi sorunlarını da beraberinde getirir ve yekpare bir RDNA 3 GPU, AMD mühendislerinin yönetmesi için daha kolay olmalıdır.

Bu, çekirdek yapılandırma sayılarının önerebileceğinden daha yüksek saat hızına sahip olabileceği ve daha iyi performans gösterebileceği anlamına gelebilir. Ancak, bir RX 6700 ile aynı seviyede performans gösterse bile, tüm son nesil katman, 350 $, son nesil kartlarının fiyatları göz önüne alındığında, AMD’nin gerçekçi olarak talep edebileceği maksimum miktar olacak. (yeni sekmede açılır) şu anda.

OKU  Çinli işletmeler ve üniversiteler yapay zekayı güçlendirmek için arka sokak GPU satıcılarına yöneliyor

RTX 4060 Ti’nin 450 $’dan sıcak geldiği bildiriliyor (yeni sekmede açılır), çok yakında iki yeni yeni nesil kart katmanı ile tüm bunlar PC oyuncuları için iyi bir haber olabilir. Igor’s Lab’in bildirdiği gibi, yeni Nvidia GPU da Mayıs sonu / Haziran başı lansmanı için ayarlanmış gibi görünüyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.