Oyun Haberleri

Apex Legends pro, tek bir öldürme puanı almadan en üst sıralarda yer alıyor: ‘Bu çok aptalca’

Image for Apex Legends pro hits top rank without scoring a single kill:

Bu makale, 12 Mayıs’ta Respawn’dan bir yorumla güncellendi.

Battle Royale oyunlarının amacı hayatta kalmak mı yoksa rakipleri ortadan kaldırmak mı? Apex Legends’ın son sezonu, bu soruyu en iyi oyuncuları sersemleten yeni bir sıralama sistemiyle merkezledi. “Sistemin ne kadar kötü olduğunu kanıtlamak” için NRG pro tatlı Rüyalar (yeni sekmede açılır) herhangi bir öldürme puanı almadan oyunun en yüksek derecesi olan Apex Predator’a ulaşmak için kendine meydan okudu. Neredeyse 19 saat oynadıktan sonra tamamen canlı yayınlandı (yeni sekmede açılır)başardı.

Sweetdreams, nehirde Predator sıralamasına girdikten sonra “Demek istediğim, bu çok aptalca,” dedi. “Ne diyeceğimi bile bilmiyorum kardeşim. Ne diyeceğimi bile bilmiyorum. Ekranın sağ tarafında, oyun tarihindeki en aptalca ekran görüntülerinden biri bu. [where his rank is displayed].”

Yorum için ulaşılan bir Respawn temsilcisi, PC Gamer’a stüdyonun “beklendiği gibi oyuncuların çoğunluğunun yeni sıralama sistemine yerleştiğini”, bazı beklenen aykırı değerlerle birlikte gördüğünü ve geri bildirimleri dinlediğini ve gerekirse düzeltmeler yapacağını söyledi.

Respawn, “Oyuncuların sezonun ilk günlerini bir noktaya değinmek için kullandıklarını da gördük.” Dedi. “Her şeyi yakından takip ediyoruz, bu yüzden içiniz rahat olsun, diğer tüm değişikliklerde olduğu gibi, veri topluyoruz ve tüm topluluğa neyin en iyi şekilde hizmet edeceğine göre her zaman yinelenecek ve iyileştirilecek.”

Demek istediğini belirtmek için, sweetdreams Predator koşusu sırasında herhangi bir oyuncuyu elemekten kaçınmakla kalmadı, 50’den fazla maçta hiç hasar vermedi. Bunu tek başına sıraya girerken yaptı, bu yüzden her zaman uzman takım arkadaşlarına sahip olacağına güvenemezdi. Akıştan sonra, o tweet attı (yeni sekmede açılır): “Daha yüksek seviyeler için Giriş Ücretini artırın, yoksa ağaçların arasında oturuyoruz!”

Daha fazla gör

Söz konusu giriş ücreti, dereceli bir Apex maçı oynamanın maliyeti olan 35 “Merdiven Puanı”dır. Ladder Puanları, dereceli maçlara yerleştirilerek ve iyi performans göstererek kazanılır; gerçekten iyi yaparsanız, girmek için harcadığınız 35’ten fazlasını kazanırsınız ve toplam LP’niz artar. 1.000 LP kazanmak sizi bir sonraki dereceli bölüme yükseltir.

OKU  E3 2023 organizatörü, büyük oyun şirketlerinin ilk başta 'coşkulu' olduğunu ancak daha sonra 'ruh halinin değiştiğini' söylüyor

35 LP giriş ücreti, Apex’in bir Bronz maç için 10RP’den en yüksek derecelerde oynanan maçlar için 70RP+’ya ölçeklenen eski “Dereceli Puanlar” giriş ücretlerinin yerini alıyor. Bir Respawn blog gönderisine göre, bu ölçeklendirme “vasıfsız oyuncuları daha yüksek sıralardan filtrelemek” için tasarlandı. (yeni sekmede açılır)ancak geliştirici, rakiplerin daha yüksek ücretleri dengelemek için alabilecekleri her puana ihtiyaçları olduğu için bu sıralardaki elemelere “aşırı” odaklandığını söyledi.

Dereceli Puanların kullanımdan kaldırılmasının ve Ladder Puanlarının getirilmesinin yanı sıra Respawn, dereceli Apex oyunlarında kiminle eşleştiğinizi belirleyen ve bunun eski ölçekleme giriş ücretlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırdığını söyleyen gizli bir MMR sistemi ekledi. MMR, Merdiven Puanlarından bağımsız olarak hesaplanır, ancak bonuslar aracılığıyla LP kazanımlarınızı etkiler. Örneğin, sizden daha yüksek MMR’ye sahip oyunculara karşı iyi bir performans sergilerseniz, iyi yer aldığınız bir maçın sonunda bonus LP kazanırsınız. Zamanla, MMR ve LP birbiriyle hizalanmaya başlamalıdır.

Tüm beceri seviyelerinden herkesin aynı ortak hedefi göz önünde bulundurarak aynı Dereceli deneyimine sahip olmasını istiyoruz: kazanmak.

yeniden doğma

Buradaki tartışmalı konu ve Sweetdreams’in tek atış yapmadan Predator rütbesine erişebilmesinin nedeni, en azından sezonun başlarında MMR ve Ladder Puanları sisteminin hayatta kalmaya karşı öldürmeye ne kadar fazla ağırlık verdiğidir.

Ama bu bir kusur mu? Respawn mutlaka öyle düşünmüyor. Yukarıda bağlantısı verilen blog gönderisinde geliştirici, battle royale oyunlarının “temel amacının” ayakta kalan son takım olmak olduğunu ve sonuç olarak sistemin “her şeyden önce yerleşime” değer verdiğini söyledi.

Respawn, “Her beceri seviyesinden herkesin aynı ortak hedefi göz önünde bulundurarak aynı Dereceli deneyimine sahip olmasını istiyoruz: kazanmak,” diye yazdı Respawn. “Bu, ortak bir takım hedefi oluşturmaya yardımcı olur ve oyuncuların birbirinden öğrenmesine yardımcı olur. Alt aşamalardaki makro stratejilerin tüm aşamalar boyunca geçerli olmaya devam etmesini sağlar.”

OKU  Dead by Daylight, oyuncuların geri tepmesinden sonra yeni iyileştirme sistemini öldürür

Sweetdreams, geldiği dereceye ulaşmak için 50 maç oynadı ve takımı beşini kazandı ve geri kalanını ilk beşte tamamladı. Ayrıca 34 keşif asisti yaptı. Kimseyi vurmamış olabilir, ancak battle royale yerleştirme ile ilgiliyse, o zaman muhtemelen sistem sadece amaçlandığı gibi çalışmıyor, aynı zamanda son derece iyi çalışıyor. Tatlı Rüyalar dır-dir dünyanın en iyi Apex Legends oyuncularından biri ve diğer oyuncuları elememeyi seçmesine rağmen sistem onu ​​doğru bir şekilde sıraladı.

“Ağaçlarda oturmak” yorumunun da belirttiği gibi, çoğu insanın bir battle royale nişancı oyunu oynamak için tek nedenin ilk beşe girmeyi düşündüğünü düşünmüyorum – ateş etmeyi seviyorlar ve saklanarak kazanmak boş geliyor. Ama aslında tatlı rüyalar akışında ağaçlarda oturan pek bir şey görmüyorum: Sweet’in takım arkadaşlarını istihbarat ve yönlerle desteklemek için kullandığı bir gözetleme uçağı olan bir keşif karakteri olan Crypto’yu oynuyor. Ortalama bir Apex oyuncusunun onun yaptığını tekrarlayabileceğinden şüpheliyim: Takımınızda bir profesyonelin olması, hasar vermeseler bile büyük bir avantajdır. Ancak bu, üst sıralarda yer almayı haklı çıkarmak için yeterli miydi?


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #828: 25 Eylül Pazartesi

Oyun Haberleri

Kayıp bir birinci şahıs Pokémon tarayıcı oyunu bulundu ve geri yüklendi

Oyun Haberleri

NYT Connections'ın ipucu ve yanıtları bugün: 25 Eylül (#106)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir