Oyun Haberleri

Ark’ın yeni versiyonunun çapraz oyunu PC versiyonundan çıkarıldı çünkü sizler büyük bir hileci grubusunuz

A dinosaur

Studio Wildcard, Ark: Survival Evolved’in kısa süre önce piyasaya sürülen remaster’ı olan Ark: Survival Ascending’in PC versiyonundan PvP çapraz oyununu ekledi. Bunun nedeni, pek çok PC oyuncusunun hile yapma nedeniyle yaramazlar listesine alınmış olması ve hack’lerin The Flash gibi hareketlerden konsol oyuncularını duvarlardan uçurmaya kadar her şeyi yapmalarına olanak sağlamasıdır.

Studio Wildcard, oyunun oyuncuları 21 Kasım’daki lansmandan bu yana bu konuda açık bir isyan içinde. Windows istemcisi devre dışı bırakıldı “hile karşıtı güçlü önlemleri uygulamaya” çalışırken. Ark: Survival Ascending, popüler hile karşıtı BattlEye yazılımını kullanıyor ancak geliştiricinin düzeltme konusunda hem BattlEye hem de Microsoft ile işbirliği yapacağını ve çapraz oyunu “erken” bir zamanda Windows sürümüne geri yüklemeyi beklediğini söylemesiyle açıkça işi yapmıyor. gelecek hafta.”

“Windows oyuncularımızdan özür dileriz, ancak bunun oyunun sağlığı açısından en iyi hareket tarzı olduğunu düşünüyoruz… İçiniz rahat olsun, tek oyunculu deneyiminiz ve Windows istemcilerinin katılmasını engellemeyen özel sunucularınız bu durumdan etkilenmeyecektir. Bu sorunu hızlı bir şekilde çözmeye kararlıyız.”

Bu, 2014’teki Ark: Survival Evolved’in doğrudan yerine geçmesi planlanan ancak birçok oyuncuyu soğuk bırakan Ark: Survival Ascished için uğursuz bir lansmanı kapsıyor. Piyasaya sürülme sürecindeki karışık mesajlar, başlangıçta bunun mevcut sahipler için ücretsiz bir yükseltme olacağını öne sürdü, ancak daha sonra bunun bir fiyat etiketiyle geldiği ortaya çıktı ve yeni oyun piyasaya sürüldüğünde önceki oyunun resmi sunucularının kapatılması kararı pek beğenilmedi.

Ark’ın erken erişim geçmişini aksaklıklar, hatalar ve optimizasyon sorunlarıyla tekrarlıyor gibi görünmesi de işe yaramadı; oyunun Steam incelemeleri ‘karışık‘. PCG’den Christopher Livingston’un gözlemlediği gibi son oyunun lansmanı: “Zaman dinozorlarla kaplı düz bir dairedir.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  En çok istek listesine eklenen 5 Steam oyunundan 3'ü şehir kurma oyunu ve hepsini oynamak istiyorum