Oyun Haberleri

Geleneği bozan Activision, yakında Call of Duty beceri tabanlı eşleştirme hakkında konuşmaya başlayacağını söylüyor

modern warfare 3

Beceriye dayalı çöpçatanlık mıknatıslara çok benzer: Nasıl çalışırlar? Hiç kimse dışarıdaki geliştiricileri gerçekten tanımıyor ve oyun yapımcıları tarihsel olarak bu konu hakkında çok fazla konuşmak konusunda isteksiz davrandılar. Ancak paylaşılan bir açıklamada Charlie IntelActivision, Modern Warfare 3 Sezon 1’in Aralık ayında piyasaya sürülmesinin ardından nihayet Call of Duty eşleştirme süreçlerine ilişkin bazı gerçek bilgiler sunmaya başlayacağını söyledi.

Call of Duty: Warzone’daki eşleştirmeye yönelik 2021 incelememizde SBMM’yi çevreleyen kafa karışıklığını iyi bir şekilde anlayabilirsiniz: Resmi olarak Activision’dan gelen açıklama, Warzone’un yüksek oyuncu sayısı nedeniyle SBMM’yi hiç kullanmadığı yönündeydi, ancak buna rağmen “Warzone’un oyuncuları beceriye göre eşleştirdiğine dair iyi kanıtlar var” dedik.

İki yıl sonra, orada olduğunu biliyoruz, ancak nasıl çalıştığına dair hala bir netlik yok – belki de bunun iyi bir nedeni var, Morgan Park’ın geçenlerde yazdığı gibi, çünkü nasıl çalışması gerektiğine dair herkesin kendi fikirleri var: “Herkesi memnun etmek mümkün değil, özellikle de bazıları beceri derecelendirmesi yoluyla adalet isterken, diğerleri amorf bir rastlantısallık yanılsaması yoluyla adalet istiyor.”

Ancak Activision bu şarkı ve danstan sıkılmış olabilir çünkü artık sürece ışık tutmaya kararlı. “Eşleştirme sistemimiz üzerinde 10 yılı aşkın bir süredir çalışıyoruz ve eşleştirme sürecini geliştirmek için tonlarca zaman ve enerji harcamaya devam ediyoruz” dedi Charlie Intel. “Bu, Call of Duty stüdyolarımızda, Demonware’deki arka uç hizmetler ekibimizde ve Player Insights ekibimiz gibi diğer gruplarda çalışan kişileri içerir.

“Bu, uzun yıllardır üzerinde çalıştığımız büyük bir çaba ve yaklaşımımız, sizin için en iyi eşleşme deneyimini bulmaya çalışmak amacıyla gecikmeyi, arama süresini ve beceriyi diğer birçok faktörün yanı sıra birleştiriyor. Bu konu hakkında ayrıntılı olarak konuşmak zor olabilir ve yıllar boyunca içgörülerimizi ve iyileştirmelerimizi sizinle paylaşmak için tüm çalışmalarımızı bir araya getirmeye zaman harcamadık. Bunu, 1. Sezonun çıkışından sonraki önümüzdeki haftalarda yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz ve ayrıca bunu toplulukla devam eden tartışmalarımızın bir parçası haline getireceğiz.”

OKU  İlk parlak OLED oyun monitörü, garip isimler ve harika ekranlarla Dough'dan geliyor

(İmaj kredisi: Charlie Intel (Twitter))

Bir Activision sözcüsü, açıklamanın “Call of Duty temsilcilerinin bir etkinlikte yaptığı canlı görüşmeden çıktığını ve söylenenleri doğru şekilde tanımladığını” doğruladı.

Bu, Activision açısından potansiyel olarak riskli bir hamle. Geliştiricilerin geçmişte SBMM parametrelerini gizlemek için gösterdikleri nedenlerden biri, sistemi alt üst etmek için oyun oynamaya çalışanların etkisini azaltmaktı. Sürece ne tür içgörüler kazandıracağımızı görmek için beklememiz gerekecek, ancak bunun anlamlı derinlikte bir şeyler sunduğunu varsayarsak, her şeyin nasıl çalıştığına bir göz atmak gerçekten ilginç olacak ve geliştiricileri harekete geçirebilir. diğer rekabetçi atıcıların da aynısını yapması.

Ancak bunun topluluğun bazı üyeleri açısından geri tepme ihtimali de var: Morgan’ın dediği gibi, herkesi memnun edemezsiniz ve Activision’ın her şeyi yanlış yaptığını düşünen bazı insanlar da olacaktır; bu da serveti etkilemeye yetmeyecektir. Eminim ki oyunun bu kısmı, ancak topluluk yöneticileri için ekstra birkaç baş ağrısına neden olmaya yetecektir.

Call of Duty: Modern Warfare 3 Sezon 1, 6 Aralık’ta başlıyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.