Oyun Haberleri

The Last of Us 1. Bölüm Hayranları David Ayrıntısını Yalnızca Erişilebilirlik Modu Kullanıcılarının Göreceğini Gösteriyor

The-Last-of-Us-Part-1-David

Sonumuz Bölüm 1Çok beğenilen erişilebilirlik özellikleri arasında, sevilen aksiyon-macera oyununun başlıca düşmanlarından biri olan David hakkında ilginç bir ayrıntı yer alıyor. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere Sony’nin en son birinci taraf sürümleri Sonumuz Bölüm 1 ve Savaş Tanrısı Ragnarokkısa sürede sektörün şimdiye kadarki en iyilerinden biri olarak tanınan bir dizi erişilebilirlik seçeneği ekledi.


Eylül sürümünden önce, Sonumuz Bölüm 1 yeniden yapımın ne kadar haklı olduğuna dair hararetli bir söylem ortaya koydu. İlk olarak 2013’te lanse edilen ve ertesi yıl remaster’ı alınan birçok kişi, Bizden geriye kalanlar Sony markası altındaki diğer mülklere göre yeniden yapılanmaya çok daha az ihtiyaç duyuyordu. Bununla birlikte, birincil çekişme noktası, PlayStation’ın artık yeni nesil oyunlara uyguladığı premium maliyet olan 70 $ ‘lık fiyat etiketiydi. Bazıları, daha önce sahip olanların Bizden geriye kalanlar özellikle yeniden yapımın orijinalle birlikte gelen çok oyunculu bir mod olan Factions’ı içermeyeceği göz önüne alındığında, indirim sunulmalıdır. Ne bir oyun sunumu ne de nihai lansman bu endişeleri gideremezdi, ancak eleştirmenler ve hayranlar benzer şekilde grafik iyileştirmeler, oyun değişiklikleri ve yeni erişilebilirlik özellikleri konusunda ezici bir çoğunlukla olumluydu.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: The Last of Us Part 1 Hayranları, Joel’in Ofis Fotoğrafı Tarafından Kafasını Karıştırdı

fullrackferg tarafından Reddit’e gönderilen bir videoda, Ellie ve David’in bir ateşin etrafında çömeldiği ve Yüksek Kontrastlı Görüntü seçeneği açıkken oynatıldığı ara sahneden bir bölüm yer alıyor. Klibi mavi olarak vurgulanan başlatan David, benzer renkli Ellie’yi yakın zamanda bir grup adamını öldüren “küçük bir kızla seyahat eden çılgın adamdan” haberdar eder. Kendisinden söz ettiğini anlayan Ellie, bir tüfek alır ve ona nişan alır, bu sırada her iki karakter de mavi vurguyla müttefik olarak gösterilir. Ancak kamera sonunda, David’in gitmesine izin vermeyi reddeden ortağı James’e döner. Ekran, James’e Ellie’ye doğrultulmuş silahı indirmesini emreden David’i merkeze alır, karakter artık düşman statüsünü temsil etmek için kırmızıyla vurgulanmıştır.

OKU  Fallout 4 Modu, Hortlakları Saf Kabus Yakıtına Dönüştürüyor

Ellie ne olduğunu anlayınca David, erişilebilirlik modu özelliği aracılığıyla önce dost sonra düşman olarak gösterilir. thelastofus’tan harika detay

Erişilebilirlik özelliği, görme yetisi zayıf olanlar için faydalıdır ve karakterlerden temel kaynaklara kadar her şeyin daha kolay tanımlanmasına olanak tanır. ile birlikte gelen altmışın üzerinde seçenekten biridir. bu Sonumuz Bölüm 1en son Oyun Ödüllerinde aday gösterildi.

Sonumuz Bölüm 1 önümüzdeki yıl 3 Mart’ta gelecek olan PC için geliştirilmekte olduğu yakın zamanda ortaya çıktı. Naughty Dog, çok oyunculu modun olmamasından dolayı cesareti kırılan herkes için, şu anda bağımsız bir PvP deneyiminin üzerinde çalışıldığını ancak bununla ilgili henüz çok az ayrıntının doğrulandığını belirtti.

Sonumuz Bölüm 1 şimdi PS5 çıktı ve 3 Mart 2023’te PC sürümü geliyor.

DAHA: Horizon Zero Dawn’ın Remaster’ı The Last of Us’ın Remastered’ına Bölüm 1’den Daha Yakın Olmalı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.