Oyun Haberleri

Art nouveau strateji oyunu Songs of Silence’ın baharda yayınlanması planlanıyor

Art nouveau strateji oyunu Songs of Silence'ın baharda yayınlanması planlanıyor

Şık ve muhteşem, Sessizliğin Şarkıları yılın büyük bölümünde 4X stratejisine hikaye odaklı bir yaklaşımla bizimle dalga geçiyordu, ancak şimdi PC Gaming Show: Most Wanted’ın bir parçası olarak bir kez daha baktık. Chimera Entertainment’taki ekip, yanan koçlara binmiş savaşçılardan dev üç bacaklı kazanlara ve diğer fantastik yaratıklardan oluşan bir hayvanat bahçesine kadar uzanan birimlerle Songs’un üç grubunu (İlkdoğan, Yıldızdoğan ve Haçlı Seferi) savaşta gösterdi.

(İmaj kredisi: Chimera Entertainment)

Bölgenizi yönetme ve birliklerinizi gerçek zamanlı savaşlarda hareket ettirme ve idare etme konusundaki sıra tabanlı stratejinin karışımı, Şarkıların geri kalanı kadar muhteşem ve “Ogre Battle, Kohan, Kohan gibi tüm zamanların favorilerimiz” gibi ilhamlar içeriyor. ve Warlords”, kreatif direktör Alexander Kehr’e göre. Heroes of Might & Magic tahtına layık bir rakip için geri kalan parçaların bir araya geldiğini görmek çok kolay. Açık oynanış ilhamlarının yanı sıra Songs, kelimenin tam anlamıyla büyüklerin öykünmesini alıyor. Hitoshi Sakimoto’dan orkestrasyonlu bir film müziği sunarakTactics Ogre, Odin Profile gibi klasiklerin ve utanç verici bir şekilde hâlâ PC’de bulunmayan Final Fantasy Tactics’in bestecisi.

Çarpıcı sunum seçeneklerinin ötesinde, Songs dövüş sistemi, sizi daha fazla planlama rolüne sokarak oldukça yeni otomatik savaş türünü (ve daha eski Ogre Battle’ı) taklit ediyor. Art nouveau fantazi köleleriniz üzerindeki kontrolünüz çoğunlukla, her dövüş başlamadan önce onları doğru noktalara yerleştirdiğinizden emin olmak ve ardından yedekleriniz ve oynadığınız kartlarla devam eden savaşı etkilemek etrafında döner. Yenilginize asla çaresiz bir seyirci olmayacaksınız, ancak her dövüşte mikroyla da uğraşmayacaksınız, bunun yerine birlikleriniz için daha çok kart savuran Sun Tzu rolü oynayacaksınız.

Strateji ve hikaye anlatımının karışımı sizin tarzınızsa, Songs of Silence’ın şu anda Steam’de mevcut bir demosu var. Chimera Entertainment ayrıca 2024 baharında başlama planlarını da duyurdu.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  'Mutant Ape Planet' NFT geliştiricisi 2,9 milyon dolarlık halı çekme ile suçlandı