Oyun Haberleri

Blizzard, World of Warcraft: Dragonflight ile ‘daha iyisini yapma ihtiyacını’ kabul ediyor

Wow Dragonflight concept art

Yakın tarihli %80 incelememizde World of Warcraft: Dragonflight’ı “çok eski bir MMO için gelecek vaat eden yeni bir temel” olarak tanımladık (yeni sekmede açılır)ve Blizzard da aynı şekilde görüyor gibi görünüyor. 2023’te bir Dragonflight’ta (yeni sekmede açılır)Gelecek yılki Dragonflight planlarını açıklayan stüdyo, Legion gibi eski genişletmelerin hayranlar tarafından hala “sevgiyle hatırlandığını” söyledi ve daha yeni sürümlerle bu standardı karşılamadığını kabul etti.

Blizzard, 2023 yılı boyunca Dragonflight için yeni bölgeler, baskınlar ve sezonluk ödüller içeren iki büyük güncelleme de dahil olmak üzere altı içerik yaması çıkarmayı planlıyor. Ayrıca, bu büyük güncellemeler arasında yeni dünya olayları, zindanlar, anlatı bölümleri ve sinematikler dahil olmak üzere bol miktarda yeni içerik sağlamak istiyor.

Yönetici yapımcı Holly Longdale, “Bir WoW genişletmesi, zaman içinde tek bir an değil, bir yolculuktur; bir genişletmenin değerinin, tüm yayının sürdürülebilir kalitesine bağlı olduğunu biliyoruz” dedi. “Yayınlanmasından yıllar sonra Legion, yapay silahlar veya Khadgar’ın parlak baba şakaları kadar, ilk yılında çerçeve görevi gören 11 haftalık içerik güncelleme ritmiyle de sevgiyle anılıyor.

“Dragonflight’ın piyasaya sürülmesinden sonraki yolu planlarken, oyuncularımıza bu yaşayan dünyayı beslemek için borçlu olduğumuz görevin ve açıkçası, yakın geçmişte sahip olduğumuzdan daha iyisini yapmamız gerektiğinin farkında olduk. Dragonflight’ın amacı, sonuncusu yayınlandıktan ve ellerinize geçtikten kısa bir süre sonra test dünyalarımıza vuran yeni bir güncelleme ile her zaman köşede bir şeyler olması gerektiğidir.”

Trading Post’u Dragonflight’a ekleyen bir güncellemenin 2023’ün başlarında yayınlanması bekleniyor ve kısa bir süre sonra yeni bir görev kampanyası ve tekrarlanabilir dünya içeriği içeren bir sonraki güncelleme PTR’de başlayacak. Bu, Dragonflight’ın bir sonraki büyük bölümünü oluşturacak ve “sonucuna göre, bir sonraki hedefimizin ne olması gerektiği açık olmalı.”

Yol haritası şu anda şöyle görünüyor:

OKU  En iyi RTX 4080 donanımından 200 $ daha ucuz ve bazen daha hızlı olan, AMD destekli bir oyun bilgisayarı

(İmaj kredisi: Blizzard)

Doğal olarak, bu noktada her şey çivilenmiş değil: Longdale, 2023’ün ikinci yarısında büyük güncellemeler arasında köprü kurmak için içerik güncellemeleri olacağını söyledi, ancak henüz herhangi bir ayrıntı vermiyor.

Longdale, “Hedef basitçe daha fazla Warcraft: daha fazla hikaye, daha fazla içerik, daha fazla ödül, daha fazla etkinlik, daha fazla teknik iyileştirme ve aralarında daha az aksama süresi var” dedi. “Her şeyi mahvetmek istemiyorum ve kimsenin beklemediği en azından birkaç sürprizin geleceğinden eminim. Ve bazı ayrıntılara henüz karar verilmedi, çünkü geri bildiriminiz Bu güncellemelerde tam olarak neye öncelik verdiğimizi şekillendirmemize yardımcı olun.”

Dragonflight’ı merak eden ancak taahhüt etmeye pek hazır olmayanlar için Blizzard, bugün genişleme paketinin deneme sürümünün de çıktığını duyurdu. (yeni sekmede açılır) artık bir aboneliği olan veya hesaplarında aktif Game Time olan tüm World of Warcraft oyuncuları tarafından kullanılabilir. Yine de yalnızca sınırlı bir süre için: Dragonflight’ın deneme sürümü 2 Ocak 2023’e kadar sürecek ve bu tarihten sonra oyuncuların oynamaya devam etmek için genişletme paketini satın almaları gerekecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.