Oyun Haberleri

ASRock, yeni 520Hz ve 400Hz oyun monitörleriyle çığırından çıkıyor

ASRock monitors

ASRock, CES için biri 520Hz, diğeri 400Hz’e ulaşan bir çift yeni ultra hızlı LCD oyun monitörünü duyurdu.

Muhtemelen en ilgi çekici olanı, 400Hz yenilemeyi 27 inçlik bir IPS paneli aracılığıyla 1440p çözünürlükle birleştiriyor. Bu ASRock Phantom Gaming PG27QFW2A.

Diğer model ise ASRock Phantom Gaming PG27FFX2A, başka bir 27 inçlik ancak bu sefer tam 520Hz’de çalışıyor. Sinir bozucu bir şekilde ASRock şimdilik daha fazla ayrıntı vermiyor. Ancak ASRock, PG27QFW2A’nın 1440p çözünürlük sunduğunu öne sürdüğünde, bunun anlamı PG27FFX2A’nın 1440p olmadığı ve 520Hz yenileme göz önüne alındığında muhtemelen 1080p model olduğudur.

Neyse, 400Hz 1440p’er için bizi dahil edin, çok eğlenceli görünüyor. Bundan bahsetmişken, ASRock ayrıca başka bir çift oyun monitörü şeklinde CES için de OLED oyun eğlencesine sahip.

ASRock, iki yeni oyun modelinin QHD çözünürlük sunduğunu ve 240Hz’de çalıştığını ve OLED teknolojisini sunan ilk modeller olacağını söylüyor. Sırasıyla Phantom Gaming PGO34QRT2A ve Phantom Gaming GO27QFS2A olarak bilinen ASRock, yine ayrıntılara çok açıklık getirdi. Ancak ürün adlarına devam edersek, muhtemelen 27 inç 2.560 x 1.440 model ve 34 inç ultra geniş 3.440 x 1.440 seçeneğine bakıyoruz.

Bir sonraki makineniz

Oyun bilgisayarı grup çekimi

(Resim kredisi: Gelecek)

En iyi oyun bilgisayarı: En iyi önceden oluşturulmuş makineler.
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı: Mobil oyunlar için harika cihazlar.

ASRock’un LG WOLED mi yoksa Samsung QD-OLED panel teknolojisini mi kullandığı belli değil, ancak bizim tahminimiz yalnızca birincisi olacaktır çünkü LG’nin paneli şu ana kadar daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Sonuç olarak, tam ekran parlaklığı ve alt piksel yapısı gibi ayrıntıların yanı sıra fiyatlandırma ve piyasaya sürülme tarihleri ​​de bilinmiyor.

Bununla birlikte, ASRock ürünleri iyi bir performans sunarken aynı zamanda yüksek fiyatlara sahip olma eğilimindedir. Bu kesinlikle piyasadaki en uygun fiyatlı ultra geniş oyun panellerinden biri olmaya devam eden ASRock Phantom PG34WQ15R2B için geçerli.

OKU  Cephane yok, 40 saniye, tüm öfke - seri veteriner, Armored Core 6 ön izleme etkinliğinde gökyüzünden bir zeplini yumrukladığında 'Şibuya'nın Havai Fişekleri' unvanını kazanıyor

Bu nedenle, ASRock’un aynı değer odaklı deneyimi OLED monitör pazarına getirebileceğini umuyoruz. Daha uygun fiyatlı seçeneklerle bunu yapabiliriz. 600 ila 700 dolar aralığında bir şey ummaya cesaretimiz var mı? Parmaklar geçti.

_____________________________________
PC Gamer’ın CES 2024 kapsamı Asus Republic of Gamers iş birliğiyle yayınlanıyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.